16 Milyon İstanbul’lu ve milyonlarca yabancı Konuğumuzun hayatını kolaylaştırmak adına her türlü zorluk ve engele rağmen gece gündüz yaptığınız halk odaklı çalışmalarınızdan dolayı sizi ve ekibinizi canı gönülden kutlarım.

Bu satırların yazarı fakir 2009 Yılından beri sizi tanır ve bilir.

Sizde bizi bilir ve tanırsınız. Ülkemizin 81 ili ile beraber İstanbul’umuzun 39 ilçesinde siyaset ,ekonomi ve güncel konular ile alakalı 2008 yılından bu yana gündem oluşturan sokak röportajları yapıyoruz.

Geçen süre zarfında 6.000 civarında sokak röportajından oluşan videolar yapan bir mecranın başındaki kişi olarak son 33 yıldır İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlarımızın yaptıkları çalışmaları yakından takip ediyorum.

ERDOĞAN OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARININ SEÇİMİNE BİLE ÖNEM VERİYOR …

Okul aile birliğinden tutun da ne kadar STK ve meslek kurum ve kuruluşu var ise sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir şekilde binlercesinin (İstanbul Ticaret Odası) başkan ve yönetimini belirleme sürecinde söz sahibi olduğundan dolayı çok zor bir ortamda İBB başkanı seçildiğinizi yakinen bilenlerin içindeyim.

Bütün zorluklarına rağmen mazeret üretmeden İstanbul halkı için elinizden geleni yapma gayretinizi benim gibi her gün röportaj yaptığım bir ilçede onlarca seçmen mikrofonlarımıza ifade ediyor.

Özetlemek gerekirse “Yarın İBB seçimi olsa yeniden İmamoğlu’na oy verir misiniz ? sorumuza cevap verenlerin oranı 23 Haziran’da aldığınız oy oranından % 4 daha fazla olduğuna defalarca yaptığımız sokak röportajlarında karşılaştık.

KİM İsterse istesin hangi ilçede olursa olsun halkın size desteğinin düşmediğini her gün sokakta görüyoruz .

ZEYTİNBURNU İLÇESİNE 3.5 YILDIR İBB TARAFINDAN YETERİ KADAR YATIRIM YAPILMADIĞINI ÜZÜLEREK SÖYLEMEK İSTERİM SAYIN BAŞKANIM…

Zeytinburnu Kapalı Salonumuzun bir an önce yapılıp halkımızın hizmetine sunulması acil bir ihtiyaçtır…

Bu arsa İBB ‘ye aittir. Burada İSPARK, Yüzme havuzu, Güreş yapılacak salon, toplantı,konferans salonları,Kreş ve ilçe halkı ile mahalle muhtarlarını da sürece dahil ederek ilçemizin bir çok sosyal ihtiyacını gidereceği bir tesis yapılması ACİLDİR…

Muhalif partilere mensup bazı siyasiler sık sık İmamoğlu’nun 3.5 yılda Zeytinburnu ilçesine yaptığı tek hizmeti Çırpıcı Mahallesi ile Demirciler sitesi arasında yapılan ve burada asansör olmayan yarım yamalak bir üst geçit dışında yapılan bir çalışma yok derler…

Zeytinburnu ilçemiz yüz ölçüm olarak 11.16 Km.lik bir alana sahip…

Bunun yarısına tekabül eden alan mezarlıklardan oluşuyor ve buraların bakım temizliği ve diğer hizmetleri iBB olarak sizin birimleriniz tarafından yapılıyor….

Sayın başkanım kim ne derse desin her gün İstanbul’un 39 ilçesinden birisine giderek sokaktaki vatandaş’tan İBB olarak yaptığınız hizmetlerden memnun olup olmadıklarını ve bir sonraki İBB seçiminde İmamoğlu’na oy verip vermeyeceklerini soruyoruz 2019’dan daha yüksek bir oy alacağınızı söyleyen seçmenler mikrofonumuza bu düşüncelerini söylüyorlar.

Tekrar İBB’nin Zeytinburnu’na yaptığı ve yapacağı hizmetlere dönecek olursak İlçe halkımız sahilini kullanamıyor.

İBB bu konuda sahilimizi nasıl halkımızın hizmetine sunacağına dair güzel bir çalışmaya imza atabilir.

Amatör spor kulüplerimiz ve Zeytinburnu Spor kulübümüz için mutlaka saha yapmalısınız…

Çırpıcı çayırına Amatör kulüplerin kullanacağı bir tesis yapılması güzel olur…

Sayın başkanım bir daha ki yerel yönetim seçimlerine 1.5 seneden daha az süre kaldı…

Sözü gereksiz yere fazla uzatmadan öncelikli olarak arsası İBB olarak size ait olan ve yıkılan Kapalı spor salonu arası yerine içinde zaten seçim vaadiniz olan her Mahalle / ilçeye kreş sözünüzü de yerine getireceğiniz güzel bir kompleks yapmanız bu ilçe hakkında kitap yazan şahsım başta olmak üzere ilçe halkı olarak bizleri memnun ve mutlu edecektir.

Sur içi İstanbul’una en yakın ilçe olan Zeytinburnu’muza mutlaka bu döneminizde bir kaç kalıcı eser bırakmanızı arzulamaktayız.

İlçemizde sizden önce başlatılan dere ıslahı ihalesini iptal etmeyip devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İsteriz ki herkes tarafından fark edilen üst yapı yatırımlarınızı da ilçemize yapmanızdır.

Bu vesile ile bütün zorluklara ve engellemelere rağmen 16 Milyon İstanbullu ve milyonlarca yabancı konuğumuzun da hayatını kolaylaştıran çalışmalarınız için size ve ekibinize teşekkür ederim.

İstanbul Times / Hüseyin Çetiner