KAYMAKAM-BELEDİYE BAŞKANI VE SİYASİ PARTİLERİN İLÇE BAŞKANLARI MUHTARI BU ÖNEMLİ ETKİNLİĞİNDE YALNIZ BIRKMADI …

2019-2024 Döneminde Türkiye’nin en genç kadın muhtarı olarak seçilen Edanur Menteş Arıkbuğa seçildiği günden beri sadece 2 yıl pandemi engelinden dışlında her sene yüzlerce çocuğu sünnet ettirerek aile bütçelerine önemli bir katkı sunmaya devam ediyor.

İstanbul Times Haber Merkezi – Hüseyin Çetiner –Zeytinburnu- İstanbul

Fatih kaymakamı ve Zeytinburnu Kaymakam vekili Cafer Sarılı ,Zeytinburnu Belediye başkanı Ömer Arısoy, Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı A.Selami Delibalta,MHP İlçe başkanı Habip Kapıcıoğlu,İyi Parti İlçe başkanı Erdinç Bayraktar, Saadet Partisi İlçe başkanı Levent Çotuk, Yendin Refah Partisi İlçe başkanı Onur Dolar,Zeytinburnu Dernekler Federasyonu Başkanı Dilman Kaya Zeytinburnu Tüm Malatyalılar dernek başkanı Suat Sarıkaya,Meclis üyeleri, Mahalle muhtarları ve 1.200 dolayında davetli sünnet şölenine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu gazetemize yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi “İBB olarak Muhtarlar masamızı güçlendirdik. Ülkemizin en genç kadın muhtarlarından birisi olan Zeytinburnu Telsiz mahalle muhtarımız Edanur Menteş Arıkbuğa’ya yüzlerce evladımızı sünnet ettirdiği için kendisi kutlarım şeklinde konuştu”.

MAHALLE MUHTARI EDANUR METEŞ YAPTIĞI KISA SELAMLAMA KONUŞMASINDA İSE ŞUNLARI SÖYLEDİ

“Öncelikle bu önemli günümüzde bizi yalnız bırakmayan Fatih Kaymakamımız ve Zeytinburnu kaymakam vekilimiz Cafer Sarılı’ya ,Animasyon ekibi ve çelengi ile bizi yalnız bırakamayan İBB.Başkanımız Ekrem İmamaoğlu’na ,Muhtarlar masası çalışanlarımıza ,Zeytinburnu Belediye başkanımız Ömer Arısoy’a,siyasi parti ilçe başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, Dernek ve vakıf başkanlarımız başta olmak üzere bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan mahalle halkımızı ve kıymetli dostlarımıza ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan aileme kendim ve sponsorlarımız adına teşekkür ederim”.dedi.

Zeytinburnu Sevdalıları Celal Şentürk’ü Ak Parti Zeytinburnu Belediye Başkan A.Adaylığında Yalnız Bırakmadı Zeytinburnu Sevdalıları Celal Şentürk’ü Ak Parti Zeytinburnu Belediye Başkan A.Adaylığında Yalnız Bırakmadı

Daha sonra Telsiz Çarşı Camii İmam Hatibinin Kur’an-kerim okunması ile devam eden sünnet şöleninde Fatih Kaymakamı ve Zeytinburnu kaymakam vekili Cafer Sarılı kısa bir selamlama konuşması yaparak Muhtar Edanur Menteş Arıkbuğa’ya teşekkür etti.

İBB. Kukla,animasyon ve baloncuk ekibi başta sünnet olan minikler olmak üzere alanda bulunan yüzlerce çocuğa keyif dolu anlar yaşattı.

“Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ise konuşmasında şunları söyledi; “ Seçim vaadlerim arasında Telsiz Mahallesine bilgi evi yapmak yoktu.

Ne zaman muhtarlarımız ile toplantı yaparken Eda muhtarım her zaman ve her yerde başkanım mahalleme de bilgi evi istiyorum diye diye gündemimize Telsiz semt konağını aldırdı ve şu an binamızın kaba inşaatı biti .

Mümkün olan yakın sürede buraya tamamlayıp halımızın hizmetine sunacağız. Bugün burada Telsiz mahalle muhtarımı z güzel bir sünnet şöleni yaptı haftaya bugün ise Yeşiltepe Mahalle muhtarız Nadiye Polat yine güzel bir sünnet şölenine imza atacak her iki muhtarımıza da böyle faydalı ve güzel bir işe imza atıkları için teşekkür ederim” dedi

Evlatlarını sünnet ettiren aileler Mahalle muhtarları Edanur Menteş Arıkbuğa’ya böyle güzle bir sünnet şöleni yaşattığı içi gazetemiz aracılığı ile teşekkür etti.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)