Emperyalist işgale karşı; Kürt, Türk farketmez bil cümle bu Milletin ecdadı tarafından insan üstü cansiperane mücadele sonucu ağır bedellerle kurulan bu aziz vatanın ismi;“Türkiye cumhuriyetidir.” Hedefi muasır medeniyetler seviyesinin üstüdür. Kökü bin yıllara dayalı tarihidir.
Bu ulvi kader birlikteliğin gönüllülük esasına göre ortak kılan vatan toprakları üzerinde vatandaşlar eşitlik temelli gelecek tahayyülü, evrensel hukuk eksenli demokrasi ve özgürlüklerin avantajıyla, her tür farklılıklarımızın bir arada kardeşçe, hür yaşaması, asıl müthiş zenginliğimizdir.
Aynı zamanda bu geleceğimizin de teminatıdır. Bin yıllık var olan bu kardeşlik hukukumuzu, zehirlemeye, bozmaya kimsenin ne hakkı ve ne de haddidir.
Hamasetle, Allah’ın haram kıldığı ırkçılıkla siyasi mülahaza ve basit çıkarlara alet edilmez. Feraset sahibi bu asil halk Millet, yanlışa müsaade etmez! Her tür yanlış mühendislik hesapları, mutlaka bir gün bozulur. 18 Mart Çanakkale şehitlerimizi ve bütün Aziz Şehit ile gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennettir inşallah...
İstanbul Times  / Maksut KONYAR