Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ndeki programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Nur Şatıroğlu, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Üniversitesi Sağlık Meslek Okulu Dekanı Prof. Dr. Gülten Kaptan, Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Öznur Küçük, Belediye Meclis üyeleri, birim müdürleri, Beykoz Kent Konseyi üyeleri, ilçedeki sağlık çalışanları ile aileleri, STK ve dernek mensupları katıldı.

Kokteyl ikramının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak açılış konuşmalarının yapıldığı programda görevlerindeki hizmet ve emeklerinden dolayı halen çalışan ve yaşca kıdemli olup emekli olmuş doktor ve başhekimlere Beykoz Belediyesi tarafından plaket verildi. Katılımın yoğun olduğu gecede sağlık sektörü çalışanları programın tekrarını dileyerek, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür ettiler.


Başkan Yücel Çelikbilek: “Meşakkatli bir iş yapıyorsunuz”                   

Türkiye’de sağlık sektörünün geçmişinden bugününe değinen Başkan Yücel Çelikbilek, “Ben 1973 yılında SSK Paşabahçe Hastanesinde göreve başladığımda hastane nöbetlerimiz vardı. O zamanlardaki hatıralarımı unutamam. Anladım ki, bu meslek hiçbir meslekle mukayese edilmez. Meşakkatli bir iş yapıyorsunuz. Sizlere bol dua etmek, haklarınızı vermek lazım. Beykoz insanına sağlıklı hizmet verebilmek için Beykoz’daki hastaneler, gerekli hassasiyeti gösterip emek veriyorlar. Onların bu haklarını ödeyemeyiz. Bizler de hizmet anlamında 112’ye katkı sunmak için Belediye olarak ambulanslarımızı çoğalttık. Gezici Sağlık aracımızla ücretsiz sağlık hizmetleri veriyoruz. Sağlıkta olduğu gibi, cenaze hizmetlerimizle de ilçe sakinlerimizin yanında oluyoruz. Hepinizin Tıp Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.


Suzan Kardeş’ten Eğlenceli Konser

Plaket ve çiçek takdimlerinin ardından Balkan şarkılarının usta yorumcusu Suzan Kardeş sahne alarak ilçe sakinlerine müzik dolu muhteşem bir gece yaşattı. Kardeş, tüm sağlık sektörünün tıp bayramını kutlayarak, ilk bölümdeki nostaljik şarkıları Yeşilçam’a emek vermiş sanatçılara adadığını belirtti. Balkan Müziği'nin büyülü dünyasını, o toprakların havasını yansıtan yetenekli sanatçı Suzan Kardeş’in muhteşem yorumu dinleyicilerden büyük alkış aldı.