14 Şubat Sevgililer Günü’nde İstiklal Caddesi’nde sefer yapan nostaljik tramvayda bir çiftin nikahı kıyıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 14 Şubat saat 14’de kıyılan nikah, renkli görüntülere sahne oldu.

14 Şubat Sevgililer Günü’nün en güzel mekânlarından biri olan İstiklal Caddesi, bu yıl da çok renkli görüntülere sahne oldu. Beyoğlu Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel “Beyoğlu Aşk Dolu” sloganıyla 101 yıllık nostaljik tramvayda Nazlı ile Emrah çiftinin nikahı kıyıldı.

Nikah öncesi Sevgililer Günü için özel hazırlanan nostaljik tramvay, gelin ve damat eşliğinde Taksim Meydanı’ndan Tünel Meydanı’na kadar hareket etti. Meydana gelin ve damadı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başta olmak üzere çiftin şahitleri ve yüzlerce kişi karanfil ve şarkılarla karşıladı.

BAŞKAN DEMİRCAN, 14 ŞUBAT SAAT 14’DE ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI


Beyoğlu Nikah Dairesi’ne evlilik başvurusu yapan çiftler arasında çekilen kura ile belirlenen çiftin nikahı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından kıyıldı. 14 Şubat saat 14.00’de nikahları kıyılan çiftin nikah şahitliğini ise İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci yaptı.

Genç çifte mutluluklar dileyen Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, “ Ben Sevgililer Günü’nü muhabbetin, sadakatin, sanatsal bir yakınlığın, tertemiz bir aşkın, şefkatin, paylaşmanın günü olarak görüyorum. Ama sevgi bir güne sığdırılamaz. Seven kişi sevgisini her gün göstermeli” dedi.

Nikahın ardından Sevgililer Günü’ne özel olarak Tünel Meydanı’nda kurulan platformda konser verildi. Çift, “Kar Küresi” eşliğinde dans edip vatandaşlarla doyasıya eğlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği alanda, pamuk şekeri ve karanfil dağıtıldı. Kurulan fotoğraf platformlarında vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.