Beylikdüzü, yoğun kar yağışının etkisi altına girdi. Beylikdüzü Belediyesi, aralıksız süren yağışların yolları kapatmaması ve araçların trafikte kalmaması için büyük bir çaba sarfediyor. Kar yağışının başladığı andan itibaren 35 adet iş makinası ve kar küreme araçları ile sokaklarda tuzlama ve temizlik çalışması yapan belediye çalışanları greyder, dozer, kar küreme aracı, tuz serpici robot ve kepçe gibi makinelerle sahada görevlerini yürütüyor. Beylikdüzü’nde bu kış yağışlar esnasında toplam bin 350 ton tuzlama yapıldı. Stokta ise 300 ton tuz hazırda bekletiliyor.

İstanbul Times Haber Merkezi

İmamoğlu, Mahalleleri İnceledi

115 kişilik karla mücadele ekibiyle mesaide olan Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, karla ilgili oluşabilecek sorunlara çözüm için kurulan 0212 855-40-61-62 No’lu Beylikdüzü Belediyesi Kışla Mücadele Hattı üzerinden gelen çağrılara da anında yanıt veriyor. Yapılan çalışmaları yakından takip etmek ve sorunları tespit etmek için sahaya inen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar kış dinlemeden mahalleleri inceledi. Yolların ulaşım durumlarına bakan ve trafiğin seyrini kontrol eden İmamoğlu, acil yapılması gereken çalışmaları da belirledi.

İlçe içi ulaşımda kolaylık sağlamak için Beylikdüzü Belediyesi, belirlenen noktalardan metrobüse kadar gün boyunca ring otobüs seferleri de düzenliyor.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)