Bu yazımda sizleri tarihin tozlu ve gizemli raflarındaki tozlu bilgilere götüreceğim üzeriniz tozlanabilir şimdiden özür dilerim.

Geçenlerde bir grup gençlerle sohbet etme fırsatım oldu. Bu gençlerin hepsi lise 1. Sınıfa gidecek olan gençlerdi gençler soruyor bende bilgim dâhilinde onları aydınlatmaya çalışıyordum. Sohbet ilerken bilim insanlarına geldi. Bende dahi mucit olan Nikola Tesla’yı örnek almalarını ve onlara okuduğum kitaplardan ve araştırdığım kadarıyla bilgilerimi aktardım.

Ne zaman Nikola Tesla hakkında bir şey okusam, ne zaman haksıksızlığa uğradını düşünsem, içimi bir hüzün kaplar. Nikola Tesla’nın dâhiyane zekâsı ve hayal gücü, bir yandan beni mutlu etse de haksızlığa uğradığı ve bugün bile adının pek duyulmadığını görünce çok üzülürüm.

Böyle bir dâhiyi okullarda anlatmamaları çok acı, ne yazık ki, yıllar sonra Youtube den öğreniyoruz. Saçma sapan diziler, bitmek bilmeyen absürt reklamlar vereceklerine, bilim insanlarının hayatına icatlarına yer verseler, bambaşka bir dünyaya uyanırdık. Sevgi, saygı, adalet, ilim ve bilimin değer görmesini çok isterdim.

Yıllardır bize okulda Edison öğretildi ama öğretilenlerin günümüzde ne kadar eksik olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. TESLA’nın bulduğunu yıllar sonra öğrenmek eğitimimizin eksikliği Edison’dan çok daha önemli birinin ders kitaplarımızda dahi “geçmemesinin” ne kadar acı olduğunu anlatamam…

Nikola teslanın birkaç sözü ile devam edelim…

Eğer isteseydim dünyayı iki parçaya bölebilirdim. Nikola Tesla

"Nikola Tesla, yaşadığı her dakika doğanın gizemlerini çözmeye çalışmış ancak kendisini insan denen canlının hasedinden kurtaramamıştı."

"Bırakın gerçeği onlar söylesin, bugün onların olsun ama uğrunda çalıştığım gelecek benimdir!" Nikola Tesla

Nikola Tesla mükemmelin anlamı herhâlde bu olsa gerek.

"Fikrimi çalmalarını değil kendi fikirlerinin olmamasını umursuyorum." Nikola Tesla

Bilim Adamları tarafından halen tartışılır bir durumda ve akılları zorlayan buluşları olan Nikola Tesla'nın adını neden ansiklopedilerde, bilim dergi ve kitaplarında hatta neden tarih kitaplarında rastlamıyoruz? soruna cevap bulunamıyor.

Amacım bu yazımda sizleri bilgilendirmek ve uyandırmaktır. Bu mucidi anlatmaya ne sayfalar yeter ne dil nede sözcükler yeter…

Konu sadece bilimsel olarak değil de ülkemiz açısından da değerlendirmemiz gerekir. Okuyun çünkü bilmediğimiz çok bilgiler var ve bu bilgilerle bizleri rahatsız edecek. Unutmayın ki uyuyanları uyandırmak için bir uyanık yeter o uyanık sen olabilirsin…

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü seni fişeklesin “istikbal yerlerde değil” sözünü unutma.

Nikola Tesla hakkında aslında söylenecek ve yazılacak çok şey var. Teknoloji alanında birçok safhada isminden bahsedilen tesla’nın varlığı hakkında hiç bir resmi kaynaklardan bilgi yoktur.

Bugün bile yaşamımızda bir sorun olarak devam eden elektrik kablolarının varlığı bizleri rahatsız ederken “Alternatif Akım” isimli sistemi kurgulayarak kablosuz elektriği basit bir çalışma ile 33 metre öteye götürebilen bir bilen bir mucitten neden bahsedilmez?

Ayrıca Nikola Tesla'nın aziz hatırasına neden hürmet edilmez?

Tesla'nın dünyayı yöneten para baronlarının karşısında sırf kendi teknolojisini geliştirebilmek ve ulaştırabilmek için gece gündüz imkânsızlıklara rağmen bu teknolojiyi halka duyurmak için çabalayan bilim adamı tesla yaptığı küçük ama inanılmaz deneyler ve buluşlar neden gizli tutulur?

Tesla o dönemlerde tabiri caizse şimşeklerle çocukların misket oynadığı gibi oynuyordu. Tarih 1899 yılında Colorado Springs yakınlarında golf topu ile büyüklüğünde şimşek toplarını herkesin gözleri önünde onlarla oyun oynar gibi oynaması bugüne kadar başkası tarafından yapılmamışken tarih ve bilim kitaplarında bundan bahsedilmemesi çok ilginç?

Alternatif akım teknolojisi ile yüksek voltajdaki enerji nakil hatları üzerinden binlerce kilometre ileriye elektrik sağlayan Nikola Tesla yerine ABD baronlarının yakın dostu olan ve icat ettiği doğru akım teknolojisi yardımı ile kablo kullanarak elektrik üretim tesislerinden

2 kilometre ötedeki ampulleri bile yakamayan Thomas Edison'un itibar görmesini ve tarih kitaplarında yer almasını anlayamıyorum?

Nikola Tesla'nın nasıl o dönemlerde haksızlığa uğramış?

Dünyanın kaderini değiştirecek bu adamı biraz tanıyalım.

Tesla Avusturya -Macaristan İmparatorluğuna bağlı Hırvatistan'ın köylerinden bir tanesi olan Smiljan Da 10 Temmuz 1856 da dünyaya geldi.

Tesla'nın babası Ortodoks bir rahipti pek idealist biri değildi. Annesi ise eğitimsiz ve sıradan bir ev hanımı olmasına karşın inanılmaz bir zekâya sahipti.

Sırp asıllı Nikola Tesla'nın üzerinde annesinin emeği çok fazlaydı. Aile tarafından soyu hep amatör mucitlerle doluydu. Tesla'nın annesi evdeki küçük aletlerin pek çoğunu kendi tasarlamıştı. Unu kendi kendine karıştıran ipi ve kamışlarla yapılmış olan küçük karıştırıcı makarayı annesi icat etmiştir. Şimdilerde ise bu ip ve makaranın karıştırıcı görevini mikserlerin yaptığını eminim ki aklınıza getirdiniz bile.

Nikola Tesla'nın annesi her yönden geliştirmeye çalışıyor ve onunla sık sık zihin egzersizleri yapıyordu.

Sanki oğlunun deha olacağını biliyor ve o günlere yetiştiriyormuş gibi bir hali vardı. Annesi sürekli zihin egzersizleri yaptırıyordun sürekli

Nikola tesla evdeki bulduğu elektronik cihazlara saldırır ve onları parçalayıp yeniden toplamak için fırsat kollardı.

Nikola Tesla şiirlere de meraklı bir kişiliğe sahipti ve gençliğinde şiir yazmıştı. Ancak garip bir takıntısı vardı ve şiirlerinin gereken değer gelmeyeceğini düşünerek onları hiçbir zaman yayınlamadı.

Nikola Tesla Küçüklüğünden yetişkinliğine kadar küçük büyük birçok icada imza atmıştır.

Tesla sürekli üretmekle meşguldür. Teorik eğitimini sevmemektedir. Bu sebeple okul hayatı hep zorluklarla geçmiş ve okulunu da zar zor bitirmiştir.

Tesla birçok icadın çöpte bulduğu kâğıtlara yazıyordu bu kâğıtları kitaba çevirecek parası olmadığı için arkadaşlarından para istedi ama ona kimse para bulamayınca hep not aldı bir gün bu bilgileri birileri gün yüzüne çıkarı diye ümit ediyordu.

Nikola Tesla şu sözü akıllardan hiç çıkmıyor adeta yankı yapıyor bunu birçok âlim neden söylediğini hala çözemiyor. Sözü şöyle başlıyor cennetin nimetlerini satın almamı sağlayacak bir yolu neden bırakayım...

Tesla üniversiteye hocalarının müsamaha göstermesi ile katıldı. Adeta kütüphanede yatıp kalktı o yıllarda babasını kaybetti. Kısa zamanda kendini toparlayan tesla fizik ve elektrik mühendisliği bitirdi. Kariyerinin başlarında, tamamen işine odaklanmak için kendisini bekârlığa adamıştı. Tesla, 1884'te cebinde az bir parayla ABD'ye taşındı ve bir zaman sonra Tesla 1891'de Amerikan vatandaşı olmuştur.

Nikola Tesla beyinin ölümü ile başlayan ve zihinde imgelemeye dönüşen bu süreçten beynin farklı şekilde çalışmaya başladığını keşfetmiştir. Şuan hala bilim adamlarının uğraştığı ama çözemediği bir bilimi tesla yıllar önceden çözmüş olması ne garip değil mi?

Zamanının biraz ilerisinde olsa da Tesla'nın uzaylılara olan inancı o kadar da şaşırtıcı değil. Şaşırtıcı olan, dünya dışı varlıklardan mesajlar aldığına inanmasıydı! Tesla, radyodaki son yenilikler üzerinde çalışırken kaynağını belirleyemediği sinyaller aldığını söyledi. Daha sonra şunları yazdı: “Bir gezegenin diğerine selam verdiğini ilk duyanın ben olduğum hissi sürekli artıyor.” Bu süreci şöyle hatırlayın ABD sürekli uzaylılar ile temas kurması

Nikola Tesla dünyanın görüp görecegi ender rastlanan en zeki adamlarından bir tanesidir. Zira onun hayatını ve icatlarını çalışmalarını incelerseniz Einstein den sonra en zeki adam demek az bile düşer onun namına...

Sayısız zekâ üstü projesi ve icadı bulunan Nikola Tesla ismi unutturmaya çalışırken örneğin bir ampul icat eden Edison göklere çıkarılmıştır.

Her ne kadar Edison İle yoğun bir mücadele içinde bulunduysa da Tesla'nın yanında Edison'un esamesi bile okunmaz. Tesla'nın internet kablosuz elektrik akımı, radyo, floresan lamba, neon ışıkları, hızölçer, otomobillerdeki ateşleme sistemi, radarın temelleri. Elektron mikroskobu, mikrodalga fırın, uzaktan kumanda gibi daha birçok icadın

Sahibidir.

Bunun dışında günümüz de kullandığımız teknolojik birçok icadın da mucidi teladır. Aslında ancak ömrü yetmediği için kendisi tamamlayamamış ondan sonra gelen bilim adamları onun projesini geliştirerek sonuca ulaşmışlardır.

Nikola Tesla yı ve projelerini tarih sahnesinden silmeye çalıştılar.

29 Ekim 1943 yılında ABD donanmasının ışınlanma denemesi fiziğin ve elektromanyetik dalgaların babası olan Nikola Tesladır.

Philadelphia limanından 640 km ötedeki Norfolk Askeri Deniz Üssünde bir anda Philadelphia limanında bir kaç dakika sonra görülmüş.

Carlo Miguel Allende Dr. Jessup olayı şöyle anlatıyor.

Bir an sadece geminin çapasını görebildim sonra o da ortadan kayboldu. Ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı bomboş denize bakıyorduk.

Gemi ve mürettebatı hem radarda hem de gözlerimizin önünde yok olmuştu.

Yıllarca gizlediler ortada bir sır vardı ve nedense askeri yetkililer tarafından özenle gizleniyordu.

Bu gerçek ne zaman açığa çıkacak merakla bekliyoruz?

Nikola Tesla gizemli ve garip bir kişiliğe sahipti. Çağın çok ötesinde bir zekâya sahip olan Tesla'ya dengesiz davranışları sebebiyle çoğu zaman deli gözüyle bile bakılmıştır.

Tesla'nın en büyük projesi ise HAARP projesidir.

Nikola Tesla 7 Ocak 1943'te New Yor ker Oteli'nde ABD’de ölü bulunmuştur. Aynı saatlerde Tesla'nın kendisine ait laboratuvar olarak kullanıldığı depomsuda FBI tarafından basılarak tüm aletlere el konulmuştur. Ayrıca tesla’nın çizimleri ve dosyaları 50 kutuya doldurmuştur. Bu bilgiler FBI kayıtlarına girmiştir. ABD hükümeti tarafından tutuluyor ve araştırılıyor.

12 Ocak'ta Manhattan'daki St. John the Divine Katedrali'nde Tesla için düzenlenen bir devlet cenazesine iki bin kişi katıldığı kayıtlar arasında ve bazı çizimler o dönemlerde dışarı sızdırılmıştır. Çizimlerden ve projelerinden sızanlar ise şunlardır.

Tank ve bazı silahlara kullanılan boya ile ışığın sekmesini sağlayarak çisimi geçici görünmez kılan tesla'nın görünmezlik boyası ayrıca ölüm ışını dediği yüksek dalga frekansı kullanılarak ışınlanma bu bilgiler ABD başkanının emri ile her türlü haber yasaklanır. Kısa bir zamanda bu bilgiler sonra sır olmuştur adeta

Bu çılgın bilim adamı hayata gözlerini yumduğunda 86 yaşında idi

Ölümünden sonra teslanın naaşı yakıldı ve külleri 1957 yılında Belgrad’a getirildi.

Nikola Tesla Ölümündeki sır perdesi hala aralanamıyor?

Tesla’nın 50 kutuluk çizim ve notları nerede? Bugün Niagara Şelalesi'ni ziyaret ederseniz, hem Amerika hem de Kanada sınırlarında Nikola Tesla'nın heykellerini görürsünüz.

Niagara Şelalelerine yüklenen ABD'deki ilk hidroelektrik santrali Tesla tarafından tasarlandı.

Tesla'nın 26 değişik ülkede 275'den fazla patenti vardır. Nobel fizik ödülünü reddetmiştir ve Nobel fizik ödülünü reddeden tek kişidir.

Külleri, Nikola Tesla Müzesi'nde mermer bir kaide üzerinde altın kaplama bir kürede sergileniyor. Tesla'nın hayatını anlatan en azından iki tane film var. Birincisi, 1977 yılında TV için yapılmıştır. Birileri dünyadan çıkmış başka dünyaların peşine düşmüş... Boşuna Allah ilk ayetinde oku demiyor. Düşünesiniz diye size nasihat veriyor.

Son olarak ise Mustafa Kemal Atatürk Tesla konuşması ile yazımıza son verelim… 1928’de Nikola Tesla özellikle Mustafa Kemal Atatürk ile görüşmek istemiştir. Gizli görüşmenin ana teması Ay’dır ve Türkiye ile ilgisi konuşulmuştur. Tesla bu görüşmede 3.6.9 sırrının Ay’da saklı olduğunu ve koordinatları ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk ile paylaşmıştır. Paylaşma nedeni HAT-AY dır.

Dip not olarak akıllara hemen Hatay depremi geldi demi? Unutulmamalıdır ki Hatay çok önemli bir il dir Türkiye için

3.6.9 Tesla nedir? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim siz sormadan ben cevaplayayım hazır mısınız bazı gerçekleri bilmeye çünkü tesla çok yüklü bilgileri not almıştır ve o bilgiler şuna ABD’nin elinde olduğu iddialar arasındadır.

Gelelim Nikola teslanın 3.6.9 sırrına yönetimi ünlü mucit Nikola teslanın fikirlerine dayanmaktadır. Tesla 3,6 ve 9 sayısının çok güçlü sayılar olduğuna inanır.

Evrenin sırrının bu 3 sayıda gizli olduğunu düşünür. Ve bunlarla ilgili çalışmalar yapar gizli gizli ve birçok bilgiye ulaşır hayretler içerisinde kalır bu bilgileri ileriki nesillere ışık tutması için yazıya döker ve yazı ile anlamazlar diye birde çizime girer onları saklar laboratuvarında gelelim.

Sayıların gizemine tesla söylediğine göre 3.6.9 sayılarının ihtişamını anlayabilirsek evrenin anahtarına sahip olabiliriz.

Şimdi bu güzel buluşlar, kötü niyetli insanlar tarafından, canlı, cansız varlıkları yok etmek için kullanılıyor.

Tesla’nın bir binaya girmeden önce o binanın etrafında tam 3 kez tur attığını biliyor muydunuz? Ya da kaldığı otellerde yalnızca 3’e bölünen numaralı odalarda kalmayı tercih ettiğini biliyor muydunuz? Sonuçların yalnızca 3 sayısı ile ilişkilendirilebilir olduğundan emin olmak için Nikola Tesla yakın çevresindeki şeyler hakkında hesaplamalar yapar ve verdiği kararları bu sonuçlara dayandırırdı.

Tesla’nın verdiği kararların daima 3 ile ilişkili olduğu bilinen bir gerçekti ancak hiç kimse Tesla’nın bu tuhaf davranışının arkasında yatan gizemli nedeni bilmiyor. Şu şüphesiz ki, Tesla eşi benzeri olmayan bir insandı ve bu davranışının ardında bilimsel bir anlayışa dayanan büyük bir anlam yatıyor olması hiçte yabana atılabilecek bir ihtimal değil

Mustafa Kemal Atatürk Hatay için ne dedi bir hatırlayalım?

Hatay ile ilgili yapılan değerlendirmelerde sık sık büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay davası benim şahsi davamdır” deyisini hatırlayın ve konuyu bağlayın…

Akıllarda sorular ama cevaplar nerede gizli?

Her şey enerjiyse bizlerde enerjiyiz. Enerji canlı mıdır?

Bence enerji canlıdır.

Eğer enerjinin dilini öğrenip onu enerjiyi yönetirsek o zaman gezegenler arası yolculuk yaparız.

Sizce mümkün mü?

Görebildiğimiz her şey, yakın çevremiz, gezegenimiz, samanyolu galaksisi, diğer tüm galaksiler, tüm evren; olanın %5’dir. %95 i göremiyor, hissedemiyor, ölçemiyoruz. İşte o da karanlık madde. Mesela odanızdasınız, gördüğünüz odanız, odanızda olanın %5 i. Düşündükçe deliresim geliyor!

Son söz olarak

Medeniyetimizin olmazsa olmazı elektriğin icadına emeği geçen, sırasıyla hayvansal enerjiyi keşfeden Luigi Galvaniğe, ilk pili yapan ''Alessandro Voltay''a, ilk dinamoyu yapan “Michael Faraday”a, ampulü geliştiren ''Thomas Edison’a'' a ve alternatif akım motoruyla elektriği parlatan ''Nikola Tesla'' ya sonsuz teşekkürler.

Yâda iki tür insan vardır, birincisi yaşarken yaşayan, ikincisi öldükten sonra yaşayan. Bu insanlar gelecekten gelen özel insanlar. Kâinatta sırrı olan tek varlık insandır. Ve çözülmesi gereken tek varlık yine insandır. Bütün dünyanın bu kocaman yürekli dâhiye bir dua borcu var. İhtiraslı ve kibir dolu dünya seni hak etmedi.

"Sonuç olarak Nikola Tesla haklıydı. Enerji, frekans ve titreşim evrenin kendisiydi."

Bu bilgileri unutmayın unutturmayın bizim bir an önce kendimize gelmememiz ve bilim insanları yetiştirmemiz gerekir. Evreni çözmemiz gerekir. Okuyun sözü ilk emirdir. Allah’ın buz sözünü Müslümanlar değildi nedense hep Müslüman olmayanlar Allah’ın bu sözüne sahip çıkıyor ve okuyor.

Karanlık, Enerji, karanlık madde ve yaratılmış her şey bilmediklerimiz muazzam bildiklerimiz hiç bir şey...

Neden biz okumuyoruz?

İstanbul Times /  Ömer kantemür