Açılış konuşmasını Saadet Partisi Zeytinbunu ile başkanı Kemal Yılmaz yaptı. Yılmaz Muhtarlar,STK.temsilcileri ve basın mensuplarına davetlerine icabet ettikleri için teşekkür etti.

Yılmaz,STK’lardan sorumlu başkan yardıcımcısı Levet Kutuk ‘a ve emeği geçen ilçe yönetilerime teşekkür etti. İlçe başkanı Kemal Yılmaz Konumasına,İlçemizin 13 mahallesinde 648 tane seçim sandığı var. 7 Haziran 2015’de bir seçim var.Bizde partimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz.

İstanbul Times Haber Merkezi 

İktidar yanlısı medya her şeyi güllük gülistanlık gösteriyor. Ama biz sokağa çıkınca çizilen tos pembe tabloyu göremiyoruz. Hükümet bir şey çok başarılı bir şekilde yapıyır. Oda algı yönetimidir. Saadet Partisi olarak bizlerin hedefi belli ”Yaşlanabilir bir ülke, yeniden büyük Türkiye ve adil bir paylaşımdır” dedi.

SP.İstanbul il başkanı ve genel başkan yardımcısı Birol Aydın hem iktidarı övdü hem de dövdü

Saadet Partisi genel başkan yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı sanayici iş adsamı Birol Aydın partisinin Zeytinburnu ilçe başkanlığınca Mahalle muhtaları,STK temsilcileri ve basın’mensupları ile bir araya geldikleri  kahvaltılı toplantıda önce hükümetin yaptığı güzel icraatleri için övdü. Daha sonrada hükümetin yaptığı   eksik ve hataları bir bir sayarak başarısız oldukları iddia etti.

İl başkanı Birol Aydın,kendilerini yalnız bırakmayan Mahalle muhtarlarına, STK temsilcilerina ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Siyasi partiler için her seçim önemli ama bu seçim gerçekten çok önemlidir. Bütün partilerin ülkenin ve halkın menfaatine çalıştıklarına inanıyoruz.  Her birimiz farklı siyasi görüşlere sahip olsak da hepimizin değişik parti görüşlerine sahip arkadaşları vardır. Bizim diğer partiler ile ülke çin niyetimiz aynı ama programlarımız aynı değil. Onların reçetesi farklı bizimkisi farklı.

Vaktimiz olsa Ak Parti  iktidarı döneminde ülkenin iyiye gitmediğini bütün çıplaklığı ile anltırız

Burada çok süremiz olmadığı için konuları ana başlıklar halinde ele alacağız. Ülkenin gidişatında bizi kaygılandıran çok şey var.  İnsan bir şey kaybettiği yerde arar. Kaybettiği yerin zemini uygun değil diye başka yerde ararsa hepimiz bu deli demezmiyiz ?

Türkiye de herkes iyi niyetle bir şey arıyor ama yanlış yerde araması ona hiçbir şey kazandırmaz.Birol Aydın Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ı kastederek birisi çıkmış yola her gün ayrı bir şey söylüyor diyerek tepkisini ortaya koydu.                                                                                                                                                

Bizim dışımızda kimse hükümete aklı başında bir şey sormuyor. Biz neyi nerede kaybetiysek orada arıyoruz.

Bu mantık ve yönetim şekli ile daha çok Özgecanlar öldürülür

Ak Parti’nin sahip olduğu bu mantık ile hiçbir şeyi çözemeyiz. Yapılan mücadedele de bir şeyler elde etmek gerekir. Biz bu ülkede iyi niyetle bazı şeylerin yapıldığına inaıyoruz. CHP,liler, MHP, liler bize bazen çok çalışın ancak bu AKP yi siz yıkarsınız diyor. Öte yandan da AKP siz çok çalışmayın yoksa CHP ve MHP gelir diyorlar. Bu ne menet bir şey dir ? Biz bölündük ama bölmedik

Bizler koaalisyonda olsa bile çok şey yaptık

İyi şeyler yapıldı ama yapılması gerekenler bir türlü yapılamadı iddiası da dikkat çekiciydi.

Hükümet zehir üstüne krem şanti dökerek zehiri gizlemeye çalışıyor

Saadet Partisi genel başkan yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın ilginç benzetmelerde bulunarak Ak Parti Hükümetinin modern hokkabazlık yaptığını iddia ederek algı yönetimi ile bu halk 13 yıldır aldatılıyor ama yolun sonuna geldiler dedi.

Aydın, Hükümetin Zehir üstüne krem şanti dökerek Hokkabazlık yaptığını bir kaç kez vurguladı.Bu şekli ile kısa süreliğine halk yanlış yönlendirilebilir ama bunun da bir sonu var dedi.

Bu hükümet algı ile karnımızı doyurmuş ama yediğimiz yemeğin bize ne getirip ne götürdüğünü bilmemiz gerekir. Türkeye de son 13 yılda bir şeyler yapıldı. Ama asıl yapılması gerekenler bunlar değil.

İnsanlar hükümetin bir fedakarlık yaptığını görüyor ve ona yardım ediyor ama asıl yapılması gerekenin bunlar olmadığını halk görecek dedi.

Kol’unda 700 bin liralık saat olan zat Muş’a cami yaptı ama Muş’un camiye değil Fabrikaya ihtiyacı  var

 Muş’luların  bir kısmının elinde silah dağda savaşıyor,bir kısmınında elinde mala inşaatta amellik yapıyor.Muş’un camiye değil fabrikaya ihtiyacı var. Ama iş adamı inşaat yaparak arsa alıp satarak daha çok para kanzıyorken kimse ona Muş’ta faprika yaptıramaz. Hükümet 13 yılda hangi vilayete fabrika yaptı ? Vatandaş çok riske girip az para kazanacağı işi yapmaz

Serbest piyasa da devlet fabrika yapmaz diyorlar

Senin liberalizim dediğin şey altta kalanın canı çıksın demektir. 48 vilayet göç vermiş. Bu insanlar keyfine göçmüyor. Başbakan veya bakanlar konuşunca sizin vilayetinize 10 katirilyon yatırım yaptık diyor. Mehmet amcamda alkışlıyor.  Mademki bu kadar yatırım varsa insanlar neden göç ediyor ?

Türkiye ekonomik olarak  en zayıf ülkedir

İl başkanı Aydın,bunların son 12 yılda büyüdük dedikleri de doğru değildir. Kendi rakalmlarına göre 10.9 işsizlik var.Normal olarak işsizlik  en az % 15 dir dedi.

Modern Hokkabazlık yapıyorlar

CHP,MHP ve Ak Partililer kaybettiklerini aynı yerde aramak istiyorlarsa  saadet partisine gelsinler.Kimin cumhurbaşkanı olacağına vatandaş karar vermiyor. Esed’in gideceğine sen ben karar vermiyor. Bizleri 100 yıl önce paramparca edenler  bugün yeni bir senaryo çiziyorlar.

Hükümetin IMF ye borcumuz bitti söylemi algının kralıdır 12 yıl önce borcumuz 230 milyar dolardı şimdi 800 milyar dolar oldu.IMF ye 15 milyar dolar borcu ödeyip halka karşı algı yapmak pirim yapıyor

Türkiye’ de herkes borçlandırılıyor.1980’ li yıllarda bankalar kullandırdıkları kredinin % 80’ini üreticiye veriyorlarken bugün tam tersi oluyor. Eğlenceye ve tüketime % 80 kredi veriliyor üretime ise % 20 ayrılıyor. Adam devlet memuru  ama 10 veya 15 yıl kredi ile daire alıyor.

Havuz medyası hiçbir zaman ülkenin sıkıntısı nı yazmaz. Hükmet şu an hokkabazlık yapıyor. Hiçbir şey 2002 den daha iyi değil

Hükümet bilrerek her ile üniversite kurdu. Bu şekilde gençleri hiçbir proje üretemeyen üninersitelerde tutuyor. Hatta 2.üniversite hakkıda verilerek gençler 10 sene biz öğrenciyiz diyerek işsizliği artırmıyor  iddiasında bulundu. Hükümet gence 300 TL burs veriyor.  Ama ona 200 bin TL uygun kredi verip iş kurdurmayı pahalı gördüğü için gençleri üniversitelerde alıkoyuyor.

Saadet Partisi genel başkan yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın  Zeytinburnu ilçesinin 13 Mahalle muhtarına, STK temsilcilerine ve Saadet partisi Zeytinburnu ilçe başkan yardımcılarının da içinde olduğu 60 dan fazla kişiye ülkenin  genel gidişatı ile alakalı bilgiler sundu.

Kaynak İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)