ESENYURT'TA DEĞİŞİM BAŞLADI ...

Esenyurt Belediyesinin At Binicilik Tesisi’nde özel çocuklarla bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, onlarla hem tesisi gezerek atları sevdi hem de binicilik deneyimi yaşadı.

İstanbul Times Haber Merkezi - Hüseyin Çetiner - Eseyurt - İstanbul 

nyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, özel gereksinimli çocukları belediyenin At Binicilik Tesisi’nde ağırladı. Başkan Özer ile birlikte tesisi gezen çocuklar hem atları sevdi hem de ilk kez binicilik deneyimi yaşadı. Minik misafirleriyle tek tek ilgilenen Prof. Özer, atla terapinin özel çocuklar üzerindeki olumlu etkisine değinerek, tesisin rehabilitasyon amacıyla da kullanılacağını söyledi. Aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçiren çocuklar, Başkan Özer’e teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Esenyurt Belediye Başkanı Prof.Dr. ÖZER: Hep Beraber İlçemize Sahip Çıkalım Esenyurt Belediye Başkanı Prof.Dr. ÖZER: Hep Beraber İlçemize Sahip Çıkalım

“Çocuklarımızın daha mutlu olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz”

Tesiste çocuklarla keyifli vakit geçirdiğini belirten Prof. Özer, “Özel çocuklarımızı tesisimizde atlarla buluşturduk. Psikologlar, atlarla vakit geçirmenin çocuklara iyi geldiğini de söylüyor. Bu nedenle bu tür faaliyetlerimiz devam edecek. Biz de belediye olarak bu çocuklarımızın daha mutlu ve daha iyi olabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün de çocuklarımızla bir araya gelerek arkadaş olduk. Onlarla ata bindik ve tesisimizi gezdik. Bundan sonraki süreçte de özel çocuklarımızla sık sık görüşeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

Editör: Hüseyin Çetiner