OBSS Atlassian ekibinin ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey IT yöneticileri, Atlassian Avrupa Bölge Yöneticisi Vladimir Cavalcanti ve Atlassian Ürün Uzmanı Malik Mangier katılım gösterdi.

İstanbul Times Haber Merkezi

OBSS Genel Müdürü Zafer Şen ve OBSS Atlassian İş Ortağı Nesrin Akın’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Toplantı, OBSS Atlassian İş Geliştirme Kıdemli Yöneticisi Kerim Yüksel’in, OBSS tarafından geliştirilen IT ERP çözümü ile ilgili sunumuyla devam etti. Kerim Yüksel, toplantının ana konusu olan IT ERP çözümü ile ilgili şunları söyledi: “Geliştirmesine devam ettiğimiz IT ERP çözümü, büyük ölçekli kurumlarda; talepten proje planının yapılmasına, yazılım geliştirme sürecinden devreye almaya kadar birçok süreci otomatik olarak yapabiliyor. Aynı zamanda tüm bu süreci hızlandırıyor ve verimi arttırıyor. Bu önemli proje üzerindeki çalışmalarımıza yoğun olarak devam ediyoruz.”

OBSS Takım Lideri Emre Toptancı ilk kez bu etkinlikte, IT ERP çözümünün teknik altyapısının ayrıntılarını paylaştı. Toptancı sunumunda, tüm yazılım projelerinde uygulanacak olan SDLC süreçlerinin, Atlassian ürünleri ve OBSS’nin geliştirmiş olduğu RedMound ile yeniden tasarlandığını anlattı.

OBSS Atlassian ekibi ile birlikte birçok başarılı projeye imza atan Yapı Kredi Bankası Uygulama Mimarisi, Metodolojileri ve Kalite Güvencesi Müdürü Nurdan Sağlam, Atlassian ürünlerini iş süreçlerine nasıl entegre ettiklerini ve OBSS ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin projelerine kattığı verimi anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Etkinlik, Atlassian Bölge Yöneticisi Vladimir Cavalcanti ve Atlassian Ürün Uzmanı Malik Mangier’in Atlassian ürünleri ile ilgili son gelişmeleri anlatan sunumu ile son buldu. Toplantıda katılımcılar, eşzamanlı olarak Türkiye’de de pazara sunulan Atlassian ürünleri ile ilgili Atlassian’ın üst düzey yetkililerinden bilgi alma fırsatı elde ettiler.

Etkinliği değerlendiren OBSS Atlassian İş Ortağı Nesrin Akın: “OBSS olarak geçtiğimiz yıl büyük bir başarı göstererek Atlassian’ın Türkiye’deki ilk ve tek Platinum Partner’ı olduk. Platinum Partner olarak düzenlediğimiz ilk ‘OBSS Atlassian Zirvesi’nde konuklarımıza başarımızın sırrını anlattık ve yeni geliştirdiğimiz projelerimiz ile ilgili bilgi verdik.” dedi.

Türkiye’de yazılım sektörünün öncü markası OBSS; profesyonel ve yenilikçi iş yaklaşımı, yaratıcı ve tecrübeli ekibi ile hem yerel ve uluslararası müşterilerinin hem de global iş ortaklarının takdirini ve beğenisini toplamaya devam ediyor.

OBSS Hakkında

OBSS (Open Business Software Solutions) 2005 yılından beri, bankacılık ve telekom sektöründe Türkiye’nin en büyük ve prestijli kurumlarına yazılım hizmeti sunmaktadır. 300 kişilik kadrosuyla, Java ve .NET alanında anahtar teslim proje ve dış kaynak hizmeti verirken; kurumsal mimari, proje yönetimi, sürüm ve konfigürasyon yönetimi, yazılım kalite güvence testleri, IT offshore hizmetleri başlıklarındaki tecrübesi ile yazılım sektörüne katma değer sağlamaktadır. İştiraki olan OBSS Mobile ile kurumsal firmalara iOS ve Android uygulamaları alanında yaratıcı ve yenilikçi mobil uygulama çözümleri sunmaktadır. Oracle ve Atlassian’ın iş ortağıdır. www.obss.com.tr 

İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)