Büyük beğeni toplayan ve ilgi çeken ‘Gökyüzünden Türkiye’ sergisi, Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde kapsamı genişletilerek Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde tekrar kapılarını açtı. Sergide, hobi olarak başladığı fotoğrafçılığı profesyonelliğe taşıyan Türkiye’nin ilk gyrocopter pilotu Hatice Nur Gündoğdu’nun birbirinden güzel Türkiye fotoğrafları yer alıyor.

İstanbul Times Haber Merkezi

GELİR DİYABET KÖYÜNE BAĞIŞLANACAK

Ege’nin, İç Anadolu’nun, Akdeniz’in, Doğu’nun kısacası Türkiye’nin her bir güzelliğinin fotoğraf kareleriyle anlattığı sergide elde edilen gelir, Haziran ayında Şile’de kurulacak olan Diyabet Köyü’ne bağışlanacak. Sergi 10 Mart tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

Hatice Nur Gündoğdu Kimdir?

Çanakkale’de ailesiyle yaşayan Hatice Nur Gündoğdu, 2003’te üniversite sınavını kazandıktan sonra psikoloji eğitimi almak üzere İstanbul’a gelir. Eğitim, konaklama ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Atatürk Havalimanı’nda çalışmaya başlar. Burada bir buçuk yıl çalışan Gündoğdu, özel havayollarında da görev alır. Kabin memuru olarak çalışırken bir yandan da havayolu şirketinde pilot olabilmek için araştırma yapan Gündoğdu, sportif havacılık da denilen genel havacılıkla ilgilenir. Bu sırada profesyonel gyrocopter eğitmeni Pilot Hakan Çetinkaya ile tanışan Gündoğdu, 2012’de eğitimlere ve hobi olarak uçuşlara başlar. Eğitimini tamamlayarak Türkiye’de gyrocopter lisansı alan ilk kadın pilot olmayı başarırken, uçuşlarda çektiği fotoğrafları da, sergi açarak değerlendirir.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)