70 ülkeden 2100 sporcunun katıldığı, 7 Şubat tarihinde başlayan ve 9 gün sürecek “Avrupa Tekvando Kulüpler Şampiyonası”nda Maltepe Belediyesi’nin desteklediği sporcular büyük başarılar kazandı.

İstanbul Times Haber Merkezi

Bu kapsamda “Ağır Sıklet” kategorisinde yarışan Dilara Arslan Avrupa Şampiyonu, “57 Kilo Minikler” kategorisinde yarışan Yaren Uzunçavdar Avrupa üçüncüsü, “44 Kilo Minik Bayanlar” kategorisinde yarışan Busenur Yazıcı Avrupa üçüncüsü ve “78 Kilo Genç Erkekler” kategorisinde yarışan İlkerhan İncir Avrupa üçüncüsü olarak madalya aldılar. Öte yandan şampiyonda takım olarak dördüncü olan Maltepe Belediyesi Spor Kulübü, averajla kupayı kaçırdı.

“BAŞKANIMIZ NE KADAR GURUR DUYSA AZDIR”

Şampiyonadan kazanılan tarihi başarılar sonrası bir açıklama yapan Maltepe Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Serkan Uzunçavdar, “Bu büyük başarı eğitmen olarak bizim olsa da, başarın en büyük mimarı bizlere desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız Ali Kılıç’ındır. Başkanımız böylesi büyük ve başarılı bir şampiyonada Avrupa’nın Yıldızları olacak sporcuları çıkartıyorsa ilçemizin Belediye Başkanı olarak ne kadar gurur duysa hakkıdır. Hedefimiz 2015 Avrupa Şampiyonluğu demiştik. Şimdi hedefimizi biraz daha büyütüyoruz. Bu seneki amacımız, Güney Kore’de yapılacak Dünya Şampiyonası’nda da belediyemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Bizler Avrupa Şampiyonası’nda 4 Madalya alarak madalya sayımızı artırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)