Kağıthane Belediyesi Sarıkamış'ın 100. Yılı münasebetiyle 90 bin şehidi mektuplar, fotoğraflar, makaleler ve Türkçe, Arapça, Kürtçe, Çerkesce, Lazca ve Gürcüce 6 dilde yakılan türkülerle anacak.


İstanbul Times Haber Merkezi

Sarıkamış Şehitlerinin acısını taşıyan türkülerin seslendirildiği albüm ve kitap tanıtımına Orhan Gencebay, İzzet Altınmeşe, Suat Suna, Gökhan Güney, Recep Ergül, Prof.Dr.Bingür Sönmez, Bayar Şahin, Gülseven Medar, Selim Bölükbaşı, Doğan Özden, Mehtap Demir, Mustafa Tatlıtürk ve Ahmet Özdemir katılacak.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ‘90 bin şehidin acısını ve Onlara duyulan vefayı sözlerinde, melodilerinde taşıyan türküleri seslendiren değerli sanatçılarımız anma programında da bizlerle olacaklar. Sarıkamış şehitlerimizin duygularını, şehitlerimize duyulan vefanın izlerini biraya toplayan türkü albümü ve kitap tanıtımına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Programa katılanlara hem bu albümü hem de şehitlerimizin yaşadığı acıyı tüm ayrıntılarıyla anlatan kitabı da hediye edeceğiz" dedi.

Program

16 Şubat Pazartesi
Saat 19. 30
Kağıthane Kültür Merkezi


İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)