MADEF Kurumsallaşıyor

Kurucu genel başkan Yılmaz Durmuş’un başkanlığını yaptığı Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) kahvaltılı 3.Olağan Kongresi Malatyalı İş adamları Dernek (MİAD)başkanı Yunus Akdaş, MASTÖB ve Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek,Pütürge Beleidye başkanı Mehmet Polat,eski Eminönü Belediye Başkanı  Av.Nevzat Er,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin,Ak Parti Sancaktepe ilçe başkanı Azmi Ekici ve Sultangazi ilçe başkanı Suzan Dağlar Civan başta olmak üzere çok sayıda iş adamı,Dernek başkanı,ve MADEF ilçe başkanı katıldı.

İstanbul Times Haber Merkezi /Özel Haber 

Başkan Yılmaz Durmuş en önemli ihtiyacımız birlik ve beraberkik dedi

Birleştirici konuşmaları ile herkesin takdirini toplayan MADEF genel başkanı Yılmaz Durmuş 3.Olağan Kongre’de yaptığı konuşmada şunları söyledi ”Biz Malayalılar tarih boyunca üretici ve yapıcı olduk. Merhum Özal döneminde siyaset ve bürokraside oldukça iyi bir yerde idik. Ama Özal’ın rahmetli olduktan sonra bir çok yerde birlik ve bütünlük içinde olmadığımız için daha önce İstanbulda 4 tane Malatyalı ilçe belediye başkanı var iken şu an sadece CHP den seçöilen Ataşehir belediye başkanı Malatyalıdır. Biz parti ayrımı gözetmeden yerel yönetim  seçimlerinden önce Meclis üyelerinin tamamına katkı yaptık ve arkalarında olduğumuzu söyledik. Şu an İstanbul’un 39 ilçesinde 70’e yakın meclis üyemiz,6 tane de belediye başkan yarduımcımız var. Plablaı ve programlı bir şekilde çalışırsak daha da başarılı sonuçlar alırız” dedi. Yılmaz,kongrelerine katılan herkese teşekkür etti.

Malatyalı olan Ak Parti Sancaktepe ilçe başkanı Azmi  Ekici Battalgazi 700 küsürlü yıllarda Kız Kulesini fethetmiş ama Trabzonlular 1960 lı yıllarda istanbul’da gelmiş biz 390 bin nüfus ile  onlarda bizden 202 kişi fazla İstanbul’da 7 tane trab zonlu beleidye başkanı var ama Malatyalı bir tane dedi.

Ateş, bizler gerek Battalgazi zamanında gerekse de de cumhuriyet döneminde Karadebizlilerden daha önce İstanbul’a gelen bir vilayetiniz. Ama biz de yeterli birlik ve beraberlik olmadığı için hak ettiğimiz yereletde değiliz. Trabzonlular’ı örnek verirken de onları eleştirmek ve kötülemek için de demiyorum. Onlarda olan birlik ve bütünlüğü biz de sağlamalıyız  diyorum. İstanbul’da Trabzonlar nüfus olarak 8.sırada Malatya’da 202 fark ile 9.sırada yer alıyor. Biz artık MADEF başkanı Yılmaz Durmuş başkanın dediği gibi birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz.

Ak Parti Sultangazi İlçe başkanı Suzan Dağlar Civan’da ilçesinde çok sayıda Malatya’lının olduğunu kendi yönetiminden de 2 tane Malatya’lının olduğunu ifade ederek kısa süre sonra yaplacak olan genel seçimde partisine dstek istedi.

MİAD başkanı Yunus Akdaş her yıl Malatya’da 20 tane zeki öğrenci  bulduklarını ve bunlara burs,yanlarında çalışma imkanı ve diğer bir çok destek verdiklerini bunların 10 yıl sonra bürokraside yer alacaklarını söyledi.

MASTÖB ve yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’de bir konuşma yaparak Malatya ile alakalı kurulan STK.lar işbirliği için de hareket ederek ilimizi hak ettikleri yere getirmeleri gerekir dedi. Gevrek 6 Mart’da Topkapı 1453’ de Kulüp yararına bir gece yağacağız hepinizin katkı ve desteğini bekliyoruz dedi.

İşte MADEF’in yeni yönetim Kurulu Üyeleri:

1-Yılmaz Durmuş(Başkan)2-Kadir Eren,3-Mirzap Yiğit,4-Ömer Gümüştekin,5-Recai Karaduman,6-Mevlüt Doğan-7-Ekrem Şengül,8-Bayram Esin,9-Muhsin Kozan,10-Mehmet Yılmaz,11-İsmail Beyhan,12-Hayrettin Lekesiz-13-Ercan Akdoğan,14-Ramazan Ceylan-15-Abdullah Özatilla,16-Mehmet Karaca,17-Nedim Güç,18-Hasan Hüseyin Bal,19-Mahir Fendoğlu,20-Derviş Duman,21-Cumali Ceylan,22-Şeyh Hamit Akkaya,23-Şaban Tokluk


Kaynal:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)