İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede trafik ve vatandaşların sorun yaşamamaları için belediye teyakkuza geçti.

İstanbul Times Haber Merkezi

Esenyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım Şefliği, İlçede ana cadde ve sokaklarda belirlenen noktalarda kışla mücadele araç ve ekipmanları 7/24 hazır tutuyor.

Esenyurt Belediyesi Fen İşleri Yol Bakım ve Onarım Şefliği kar ile mücadelesini iş makinaları ile önce karları küreyip ardından tuzlama yaparak yolları ulaşıma elverişli hale getirmek için kışla mücadeleye devam ediyor. Ayrıca belediye ekipleri tarafından karla mücadele dışında ambülans hizmeti, hasta nakli ve sosyal yardımlar ile vatandaşın sıkıntıları gideriliyor.

Esenyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım Şefliğinde; 27 teknik personel, 46 işçi ve 24 şoför ile toplam 97 personel ve 7 adet bulvar, 129 adet cadde, 2728 adet sokakta 7/24 saat esasına uygun vatandaşın trafik ve ulaşım sıkıntılarına anında müdahale etmektedir. Esenyurt genelinde 2 bin ton tuz buzlanmalara karşı tedarik edilmiştir.

Ayrıca, 16 JCB, 9 adet kar küreme aracı, 1 adet greyder, 7 adet tenteli araç, 2 adet kamyonet, 1 adet Looder, 1 adet Ekskavatör araçları ile Esenyurt Belediyesi kış mücadelesine hız kesmeden devam ediyor.


Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)