Bardak Yıkama Makineleri Bardak Yıkama Makineleri

Bu sebeple de farklı süpürgelik modelleri ve parke süpürgelik modelleri mevcuttur. Süpürgelik seçerken malzemesine, rengine, yüksekliğine ve fiyatına dikkat etmek gerekecektir. Kullandığınız alana göre ahşap, PVC, MDF ve metal gibi farklı malzemelerden süpürgelik seçebilir, mekanın dekorasyonuna göre rengini belirleyebilir, süpürgeliğin kullanılacağı alana göre de yüksekliğine dikkat edebilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun olması için süpürgelik fiyatları da dikkat edilmesi kriterlerden biri olarak sayılabilir. Yazımızın devamında süpürgelik modelleri ve süpürgelik seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Süpürgelik Seçimi ve Önemi

Süpürgelikler, sadece estetik bir unsur olmasının yanı sıra duvarları ve zeminleri nemden ile kirden korumak için de önemli bir işleve sahiptir.  Bu sebeple süpürgelik seçimi yaparken hem estetik hem de fonksiyonel kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Süpürgelik modelleri arasında ahşap, PVC, MDF, metal gibi farklı malzemelerden üretilen modeller yer alır. Süpürgelik fiyatları ve modelleri süpürgelik seçimi konusunda önemli kriterlerin başında yer alır. Kullanılan malzemenin türüne ve modeline göre değişik fiyatlarla sunulabilen süpürgelik modelleri karşınıza çıkacaktır. En doğru seçimi yapabilmek için AGT Homedesign’ın zengin ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. Süpürgelik seçerken dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar ise renk ve yüksekliktir.

Zemin ve Duvar Malzemesiyle Uyumlu Süpürgelik Seçimi

Süpürgelik modelleri birçok seçeneğe sahiptir ve modeller arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar ise zemin ve duvar malzemesiyle uyumudur. Doğru süpürgelik seçimi ile estetik ve göze hoş gelen bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin zeminin rengine uyum sağladığı takdirde beyaz süpürgelik modelleri son derece şık bir görüntüyü mekanınıza katmayı başaracaktır. Açık renkli duvarlar ya da fayans duvarlar için beyaz süpürgelik modelleri tercih edilebilir. Fakat sadece açık renk olmasa da diğer renklerle de beyaz süpürgelik modelleri uyum sağlayacaktır. Özellikle küçük alanlara ferah bir görüntü katmak için tercih edilmesi tavsiye edilebilir.

Bakım ve Temizlik İhtiyacı

Süpürgeliklerin düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Toz, nem ve kiri önleyici bir malzeme olduğundan temizliklerinin düzenli yapılması da önemlidir. Süpürgeliklerin bakımı ve temizliği, süpürgelik modeline göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, laminant süpürgelik modelleri için nemli bir bez ve ve biraz deterjan kullanmak yeterlidir. Fakat ahşap süpürgelikler için ise özel ahşap temizleyiciler kullanılması gerekebilir. Süpürgelikleri temizlerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar şunlardır:

  • Sert kimyasallar, süpürgeliklerin malzemesine zarar verebilir.
  • Fazla su, süpürgeliklerin şişmesine ve kabarmasına neden olabilir.
  • Düzenli tozu alınmalıdır çünkü toz, süpürgeliklerin üzerinde kir ve leke oluşmasına neden olabilir.

Düzenli bakım ve temizlik ile süpürgelik modelleri uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Ahşap Zemin için Hangi Süpürgelik Türü Daha Uygun?

Ahşap zeminler için süpürgelik seçerken de bu doğal ve sıcak görünümü tamamlayacak bir süpürgelik modeli seçmek gerekir. Ahşap zeminler için en uygun süpürgelik türü, ahşap süpürgeliklerdir. Ahşap süpürgelikler, ahşap zeminlerle mükemmel bir uyum sağlar ve doğal bir uyum yakalanmış olur. Ahşap süpürgelikler, farklı renk ve modellerde üretilmektedir. Bu nedenle, ahşap zemininize en uygun bir süpürgeliği seçmekte zorlanmazsınız. Ahşap süpürgeliklerin yanı sıra laminant süpürgelik modelleri de ahşap zeminler ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Laminant süpürgelikler, ahşap süpürgeliklere göre daha uygun fiyatlıdır ve farklı renk ile desenlerle üretilmektedir.

Süpürgelik Yüksekliği Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süpürgelik seçerken dikkat edilmesi bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan biri de yüksekliktir. Yüksekliği belirlerken de dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Odanın büyüklüğü
  • Odanın tarzı
  • Zemin malzemesi
  • Kişisel tercihler

Editör: Hüseyin Çetiner