Maymunlar Cehennemi: Başlangıç - gnçtrkcll Açıkhava Sinema Festival
Günümüz San Francisco`sunda geçen hikayede genetik mühendislerinin, maymunların beyinlerini geliştirmek için yaptıkları deneyler sonucunda maymunların insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları savaş konu alınıyor.
Serdar Ortaç Açıkhava`da!
Serdar Ortaç, 6 Ağustos 2011 Cumartesi Cemil Topzulu Açıkhava Sahnesi`nde hazırladığı muhteşem showları ve sahne performansıyla, yine sevenlerinin gönüllerini fethedip, ortalığı kasıp kavuracak.
Venezüella Simon Bolivar Senfoni Orkestrası
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, tüm dünya için ilham verici bir örnek oluşturan El Sistema`nın kurucusu José Antonio Abreu ile dünyaca ünlü şef Gustavo Dudamel yönetimindeki Venezüella Simon Bolivar Senfoni Orkestrası`nı  İstanbul`da ağırlamaya hazırlanıyor.
Turkcell Kuruçeşme Arena 2011 Yaz Konserleri
13 Ağustos`ta Yonca Lodi, 19 Ağustos`ta Leman Sam - Şevval Sam - Şehnaz Sam, 6 Eylül`de Jamiroquai, 10 Eylül`de Bülent Ortaçgil Senfonik, 16 Eylül`de Sertab Erener, 17 Eylül`de Serdar Ortaç...
Su Sirki 
Togni ailesine ait olan Florilegio Darix Togni Sirki, kendi alanında dünyanın en mükemmel sirkleri arasında yer almıştır. Florilegio Sirki oldukça eski ve çok büyük bir sirk olup, ailece yürütülerek İtalyan tarihi ve kültürünü, geleneklerini dünyaya göstermeye çalışmaktadır.
Mehmet Turgut - Rock’n Frame Sergisi
31 Temmuz – 10 Ağustos 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek rock’n roll sergisinde; Alice Cooper, Metallica, Teıoman, Erkin Koray, Özge Fışkın, Yüksek Sadakat, Hayko Cepkin, Koray Candemir, MaNga, Melis Danişmend gibi rock müziğinin sevilen  isimlerininfotoğrafları yer alıyor!
Şirinler - gnçtrkcll Açıkhava Sinema Festival
Birbirleriyle ve insanlarla; özellikle kötü amaçları için onları yakalamaya kafayı takmış olan uğursuz büyücü Gargamel`le uğraşmak zorunda olan efsanevi küçük mavi yaratıkların maceraları..
Ramazan Coşkusu Tepe Nautilus Alışveriş Merkezinde
Tepe Nautilus AVM, 7`den 70`e her yaştan ziyaretçisinin keyifli anlar geçirebilmesi için çok özel bir Ramazan programı hazırlıyor.
Osmanlı Ramazanları Bu Sene Sultanahmet Meydanı’nda Yaşayacak
Sultanahmet Meydanı çevre düzenleme çalışmaları ile “Asırlık Tatlar ve Sanatların yansıyacağı sergi alanında incelemelerde bulunan Başkan Topbaş, “Geleneksel kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak için kurulan ve adeta bir Osmanlı Çarşısı’nı hatırlatan bu sergi gelecek kuşaklara ve diğer şehirlere örnek olsun  istiyoruz” dedi.
Çocuklar İçin Fotoğraf Yaz Okulu 3. Dönem
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi`nde psikolog eşliğinde yaş gruplarına göre  özel hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar ve gençler dünyaya farklı bir gözle bakıyor.
Via/Port`ta Ramazan Keyfi
Ramazan ayı süresince 11.00 – 23.00 saatleri arasında (Cuma-Cumartesi 24.00) hizmet verecek olan VIA/PORT’ta göl kenarında fasıl keyfi, meydanlarda eski Ramazan eğlenceleri olacak.
Panorama 1453 ve Miniaturk`te Yaz Boyunca Ücretsiz Mehter Konserleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin en çok ziyaret edilen müzeleri Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Miniaturk, ziyaretçilerinin daha keyifli zaman geçirmesi için mehter konserlerine ev sahipliği yapacak.
Ramazan’da Eğlence Profilo Alışveriş Merkezi’nde
Ramazan eğlencelerinin en renklisi,  İstanbul’un en renkli alışveriş merkezi Profilo AVM’de! Profilo Alışveriş Merkezi geçmişten günümüze Ramazan eğlenceleri ile sizleri bekliyor…
Ataköy A Plus Avm`de Nostaljik Ramazan Eğlenceleri
A Plus Ataköy, Ramazan’ı dopdolu  etkinlikler ile karşılıyor. Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek nostaljik ramazan  etkinlikleri ile A Plus Ataköy’de eski ramazanlar tekrar canlanacak.
Ramazan, Flyinn Avm’de Yaşanır
Flyinn Alışveriş ve Yaşam Merkezi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı’na  özel, bu kutsal ayı daha coşkulu yaşamanız için birbirinden anlamlı ve eğlenceli  etkinliklerhazırladı.
Galleria Ramazan`da Harcadıkça Kazandırıyor
Misafirlerine 11 ayın sultanı ramazanın coşku ve heyecanını yaşatmak  isteyen Galleria, ramazan ayı boyunca kültür sanat aktivitelerine ara vermeden devam ederken alışveriş tutkunlarına Ramazan’a  özel yepyeni bir avantaj sunuyor.
İstanbul`da Ramazan 
İstanbul`da Ramazan ayında nerede ne yemek isterdiniz?Eş, dost, akraba ya da ihtiyaç sahibi birisi ile Ramazan sofrasını paylaşmak gibisi var mı? Oruç nedir? Niçin oruç tutuyoruz? Ramazan ayının özellikleri nelerdir? Orucu kimler tutar?