banner175
banner170

Kağıthane’de Spor Şenlikleri Başladı
 Yahya Kemal Spor Kompleksi'nin ev sahipliğini yaptığı İlçe Spor Şenlikleri başladı. 15 ilkokul ve 15 ortaokuldan toplam 750 öğrencinin yarıştığı turnuvalarda çocuklar mendil kapmaca oynayarak birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyorlar. Mendil kapmaca oyunlarının tamamlanmasıyla birlikte yarışmalar yıl boyunca futsal, satranç, masa tenisi, futbol, voleybol, basketbol yarışlarıyla devam edecek. Yarışmalarda derece alan öğrencilere kupa ve madalyaları verilecek. Ayrıca turnuvada derece alan okullar, düzenlenecek olan il şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Takım sporunun birçok faydasına değinen uzmanlar, İlçe Spor Şenlikleri ile Kağıthaneli çocukların kolay ekip ruhu oluşturabileceklerini belirtti.  Takım sporunun yardımlaşma, dayanışma, paylaşma, işbirliği gibi değerleri geliştirmesinin yanı sıra özgüven kazanımı sağladığını vurgulayan uzmanlar; çocuğun ömür boyunca kendisini mutlu edecek hareketli bir uğraşısının olmasının en büyük kazanç olduğunu söyledi.

18 Ocak 2017'de sona erecek olan 'Mendil Kapmaca' yarışlarında çocukların eğlenirken bir yandan da takım ruhuyla birlikte koordinasyon becerilerini geliştirmiş olmaları hedefleniyor. İlçe Spor Şenlikleri, 2016-2017 eğitim öğretim dönemi boyunca sürecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×