banner175

Sultanahmet Bombacısının Kimliği Ortaya Çıktı

MİT ve em­ni­ye­tin olayı aydınlatmak için ortak çalıştığı Sultanahmet saldırısında, sal­dır­gan ka­dı­nın Çeçen uy­ruk­lu Diana Ramazova ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı.

Sultanahmet Bombacısının Kimliği Ortaya Çıktı

MİT ve em­ni­ye­tin olayı aydınlatmak için ortak çalıştığı Sultanahmet saldırısında, sal­dır­gan ka­dı­nın Çeçen uy­ruk­lu Diana Ramazova ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı.

istanbultimes
istanbultimes
08 Ocak 2015 Perşembe 10:03
Sultanahmet Bombacısının Kimliği Ortaya Çıktı
banner171
BOM­BA NE­RE­DEN TE­MİN EDİL­Dİ?

İn­ti­har sal­dı­rı­sı­nı dü­zen­le­yen Rus uy­ruk­lu can­lı bom­ba­nın üze­rin­de­ki pat­la­yı­cı­la­rı ne­re­den ve na­sıl te­min et­ti­ği araş­tı­rı­lı­yor. Can­lı bom­ba­nın üze­rin­de­ki dü­ze­ne­ği yer­leş­ti­ren ki­şi­le­rin tes­pi­ti için de ça­lış­ma­lar sür­dü­rü­lü­yorpolislere yönelik canlı bomba eylemindeki saldırgan kadının Çeçen uyruklu Diana Ramazova olduğu ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, eylemcinin IŞİD'le bağlantısını, hangi ülkeden Türkiye'ye girdiğini araştırıyor.

Bir po­li­sin şe­hit ol­du­ğu bir po­li­sin de ha­fif ya­ra­lan­dı­ğı İs­tan­bul Sul­ta­nah­met Tu­rizm Şu­be Mü­dür­lü­ğü'ne dü­zen­le­nen in­ti­har ey­le­min­de sal­dır­gan ka­dı­nın Çeçen uyruklu Rus pasaportu taşıyan Diana Ramazova ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı. Saldırgan hakkında detaylı bil­gi­ler otop­si ve DNA in­ce­le­me­le­ri­nin ar­dın­dan net­le­şe­cek. Ola­yı ay­dın­lat­mak için MİT ve em­ni­ye­tin or­tak ça­lış­tı­ğı be­lir­til­di.

DHKP-C ÜST­LEN­Dİ AMA...

İs­tan­bul'da­ki tu­rizm po­lis ka­ra­ko­lu­na ya­pı­lan sal­dı­rıy­la il­gi­li Te­rör­le Mü­ca­de­le ekip­le­ri ve is­tih­ba­rat bi­rim­le­ri, in­ti­har ey­lem­ci­si­nin kimlerle bağlantısı olduğunu tes­pit et­me­ye ça­lı­şı­yor. Te­rör sal­dı­rı­sını her ne ka­dar te­rör ör­gü­tü DHKP-C üst­len­se de sal­dır­ga­nın Rus uy­ruk­lu ol­ma­sı ka­fa­lar­da so­ru işa­re­ti oluş­tur­du. 



GE­NİŞ ÇAP­LI SO­RUŞ­TUR­MA

İs­tan­bul'da­ki sal­dı­rıy­la il­gi­li ge­niş çap­lı so­ruş­tur­ma ya­pan is­tih­ba­rat bi­rim­le­ri, in­ti­har ey­lem­ci­si­nin Rus uy­ruk­lu ol­ma­sı üze­ri­ne, "Mü­ca­hit fa­ali­yet­ler" un­sur­la­rı ara­sın­da yer alan ve te­rör ör­gü­tü IŞİD'in ele­ma­nı olup ol­ma­dı­ğı­nı araş­tı­rı­yor­lar. Ayrıca saldırganın han­gi ül­ke­den Tür­ki­ye'ye gir­di­ği araş­tı­rı­la­cak. İle­ti­şimini han­gi araç­lar­la yap­tı­ğı be­lir­len­dik­ten son­ra kim­ler­le ir­ti­ba­ta geç­ti­ği, han­gi ko­nu­lar­da bil­gi alış­ve­ri­şi yap­tı­ğı tespit edilecek.


Son Güncelleme: 08.01.2015 10:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186