banner175
banner170

Kağithane Halep’in Yaninda
 Kağıthane Merkez Anadolu Caddesi üzerinde bulunan Ebu Hureyre Camii'si önünde toplanan vatandaşlar, yardım tırını dualar eşliğinde Halep'e uğurladı. Yardım tırında giyim, gıda, battaniye ve temel ihtiyaçlardan oluşan bakım ürünleri yer aldı.

'Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan herkese yardım ediyoruz.'

Destek ve yardımlarından dolayı Kağıthane Kaymakamlığı ve Kağıthane Belediyesi'ne teşekkür eden Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu; '' Böyle bir taleple gittiğimde hem sayın Kaymakamımız hem de Belediye Başkanımız hiç tereddüt etmeden tam destek verdiler, hepsine teşekkür ediyorum. '' dedi. Sadece Müslümanların değil her dinden yardıma muhtaç insanların yardımına koştuklarını aktaran Haliloğlu; ''Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, yardıma muhtaç kim varsa biz Allah'a şükür ülke olarak daima yanlarındayız.'' şeklinde konuştu.

'Tüm vatandaşlarımızın yardımlarını Allah kabul etsin.'

Suriye'de yaşanan iç savaşın bir an önce sona ermesi temennisinde bulunan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ''Maalesef bazı dış güçler, orta doğudaki ülkeleri parçalayarak daha kolay yönetebilme derdindeler. Türkiye olarak bizim de bu tehdide karşı tedbirli olmamız gerekiyor. 15 Temmuz ile birlikte bu millet bir olmayı daha da fazla öğrendi ve benimsedi. Yine bir olarak birlik olarak tüm bu sorunların üstesinden geleceğimizi ümit ediyorum. '' dedi. Yardım sağlayan vatandaşlara da teşekkürlerini ileten Başkan Fazlı Kılıç; ''Halep'e gönderilmek üzere elinden gelen her türlü yardımı yapan ve daima oradaki insanların yanında olan vatandaşlarımızın yaptığı yardımları Allah kabul etsin.'' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okunan dua ile birlikte yola çıkan tır Hatay Cilvegözü sınır kapısına kadar gidecek. Buradan Suriye plakalı tırlara aktarılacak olan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Halep'e yol alacak. Önümüzdeki günlerde toplanan bağışlarla birlikte tekrar bir yardım tırı gönderileceği belirtildi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×