banner175

EMECAN’DAN AYDIN’A ZEHIR ZEMBEREK SÖZLER

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Adil Emecan, adaylığının kesinleşmesi nedeni ile adak kurbanı kesti.

EMECAN’DAN AYDIN’A ZEHIR ZEMBEREK SÖZLER

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Adil Emecan, adaylığının kesinleşmesi nedeni ile adak kurbanı kesti.

02 Şubat 2009 Pazartesi 12:55
EMECAN’DAN AYDIN’A ZEHIR ZEMBEREK SÖZLER
banner171
EMECAN’DAN AYDIN’A ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER
 
Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Adil Emecan, Zeytinburnu halkı ve adaylığının açıklanması münasebeti ile adak kurbanı kesti. Emecan, burada mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a yüklendi. Emecan, Aydın’ın 1453 panorama müzesine sahip çıkmasının vatandaşı aldatmaktan öteye gitmediğini ve bir Gazete ekinde belediye tanıtım haberinin çıktığı gazetelerin Zabıta aracı ve zabıtalarca dağıtılmasının etik olmadığını ileri sürdü.
 
HABER     :  Ferdi TÜRK / İSTANBUL TIMES
 
Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Adil Emecan, Zeytinburnu halkı ve adaylığının açıklanması münasebeti ile adak kurbanı kesti. Düzenlenen kurban kesim törenine CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan ve beraberindeki partililerle katılan Emecan, “Bu kurbanı Zeytinburnu halkı için kesiyorum. Bu halk her zaman her şeyin en iyisine layıktır. Halkımızın teveccühü ile aday olduk. Yerel seçimler öncesinde bu adağın Zeytinburnulular’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
KAYMAKAMLIK BİNASININ YIKILMASI TARİHE SAYGISIZLIKTIR
 
Emecan, tarihi anımsatan Zeytinburnu Kaymakamlık binasının yıkılmaya çalışılmasının tarihe bir saygısızlık olduğunu kaydeden“Emecan bir önceki yerel yönetim seçimlerinde o dönemdeki şartlar gereği oy alarak belediye başkanı olan kişinin İlçeye orjinal bir proje kazandırdığını söyleyemez.Zeytinburnu halkına acaba umut projeleri şu geçen süre içerisinde acaba ne kadar sorulmuştur. Ne kadar bu insanlarla paylaşılmıştır. Ben paylaşılmadığı ve sorulmadığı kanaatindeyim. Zeytinburnu’ndan alınan yetki ile Zeytinburnu insanı bir dayatma ve bir yaptırımın içerisindedir. Dolayısıyla biz inşallah bu seçimlerde seçimi aldıktan sonra Zeytinburnu halkına uygulanmak istenen bu yaptırıma dur diyeceğiz. Zeytinburnu halkı ile beraber, Zeytinburnu coğrafyasını birlikte belirleyeceğiz. Yani benim bütün ülküm ve bütün idealim budur. Bu insanların tarihine sahip çıkacağız. Zeytinburnu tarihinin yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Zeytinburnu tarihinin yok edilmek istenmesinden Türkiye Cumhuriyeti’nin   Kaymakamlık binasının yıkılmak istenmesidir. Bu çok önemlidir. O bina bir anıt gibi orada kalmalıydı. Gelecek kuşaklara aktarılmalıydı. Çünkü Zeytinburnu Türkiye’de bir ilki yaşatan bir ilçedir. Bunu Türkiye’nin bütün kentleşme tarihi söylüyor. Bu okullarda okutuluyor. Kitaplara tez konusu olmuştur. Maalesef yok edinmek isteniyor” dedi.
 
ZABITA ARACI İLE DAĞITILMASI KABULL EDİLEMEZ
 
Emecan, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bir Gazeteye  ek olarak reklam tanıtım çalışmasının basılı olduğu gazetesinin zabıta aracı ile dağıtılmasının etik olmadığını kaydederek, “Ben Zeytinburnu Belediyesi’nin bir gazeteye ek yaptırdığını duydum. Zabıta arabası ile dağıtılmasını da yeni duyuyorum. Dilerim ve temenni ederim ki dağıtmış olduğu o gazeteler Murat Aydın’ın anasının öz,ak sütü gibi helal para ile basılıp dağıtılmış olsun. Belediye’nin müteahhitlerine aktarılan paralarla dağıtılmış olmasın. Belediye’nin resmi bütçesinden dağıtılmış olmasın. Tabiki zabıta marifeti ile bu tür dağıtımların kabul edilmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu.
 
AYDIN’IN MÜZEYİ SAHİPLENMESİ VATANDAŞI KANDIRMAKTAN ÖTEYE GİTMEZ
 
Emecan, 1453 Tarihi Panorama müzesinin Zeytinburnu ile alakası olmadığını ve Mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kendisine mal etmesinin yanlış olduğunu vurgulayarak, “Topkapı’daki 1453 tarihi müzesinin yerinin temel atma töreni 1995 yılında atıldı. Biz bunu ev toplantılarında ve mahalle toplantılarında gazete küprlerini halka gösterdik. Başbakan Tayyip Erdoğan ile benim temel atma törenini gösteren gazete küpürü var. Bu bir tarihi vakadır. O günden beri alt yapı çalışmaları yapıldı. Sonra da üst düzenleme çalışmaları yapıldı. Kadir Topbaş döneminde ise bitti. Bunların millete anlatılması lazım. Murat Aydın bunun neresinde. Zeytinburnu bunun neresinde. Zeytinburnu Belediye’sinden ayrılan bir kuruş para yok. Bu 1453 Panorama Müzesinin projesinde Murat Aydın’ın bir emeği yok. 3 Mayıs 1995’de temel atılırken oradaki gazete kupüründe Topkapı’ya Fetih müzesi diyor. Yani 14 yıl önce başlayan süreç nihayete ermiş. Şimdi hiçbir noktasında olmayan bir kişinin kalkıp ta burayı sahiplenmesi vatandaşa yalan söylemekten ve vatandaşı kandırmaktan öteye geçmez” dedi.
 
ENGLISH
REPUBLİCAN PEOPLE'S PARTY CANDİDATES TO THE MAYOR SHOCK CLAIM
 
Republican People's Party Mayor Candidate Fair Emecan Zeytinburnu, Zeytinburnu on people and the relationship with the candidate offering the victim was cut. Emecan, where the current Mayor and the AK Party Mayor Murat Aydın on the island has been installed. Emecan, Aydın's 1453 panorama of the museum out of the citizens, and a newspaper does not go beyond the attachment to deceive the council is out of the news presentation of newspapers and the police vehicle was argued that the ethical must be distributed by police.
 
 
 
NEWS : Ferdi TÜRK / İSTANBUL TIMES
 
Republican People's Party Mayor Candidate Fair Emecan Zeytinburnu, Zeytinburnu on people and the relationship with the candidate offering the victim was cut. Cutting ceremony held on the victims and CHP Zeytinburnu District Chairman Metin Dogan joined together with the party Emecan, "This would cut the victim Zeytinburnu people. These people deserve to the best of everything all the time. We have our people in favor with the candidate. Local elections to be better before I wish Zeytinburnu of this vow, "he said.
 
BUILDING HISTORY OF THE DESTRUCTİON İS DİSRESPECTFUL TO
 
Emecan, history reminds Zeytinburnu Kaymakamlığı building work to the fall of the date it is a disrespect recording "Emecan previous local government elections in that period in terms of votes required by the mayor as to the district's original winning a project is söyleyemez.Zeytinburnu I hope the people this project within the time wondering how much were asked. How much has been shared with these people. Be shared and questions I am not reading. An authority with the people Zeytinburnu'ndan Zeytinburnu dayatma and a sanction is in the. So we choose this selection after receiving inşallah Zeytinburnu requested that sanctions be applied to people will also stop. Zeytinburnu with people, we will determine together Zeytinburnu geography. So my ideal is my all and all ideals. These people are out of date we have. We will not allow that to date no Zeytinburnu. Zeytinburnu to be no date for the fall of the Republic of Turkey for the governorship building is like. This is very important. He stayed there as the building was a monument. Should be transferred to future generations. Because a district is experiencing a first in Turkey Zeytinburnu. Turkey's urban history, says it all. This is read in schools. Thesis was about the books. Sorry, wanted to destroy, "he said.
 
UNACCEPTABLE TO POLİCE DEAL WITH VEHICLE
 
Emecan, Mayor Murat Aydın's in addition to a newspaper ad newspaper advertisement to be printed to work with the police vehicle is not ethical to distribute the record, "I do Zeytinburnu Council's attached to a newspaper has heard. I hear a new car to be deployed by police. I wish you and I hope that he has distributed the newspaper of the Murat Aydın's an essence, such as the flow of milk can be printed with the money distributed helal olsun. Transfer of funds to municipalities with contractors can be distributed. Municipality's official budget can be distributed. Of course, this kind of police skill distribution is not possible to accept "as it had not.
 
THE OWNER OF THE CITIZEN BLOOD AYDIN MUSEUM THOUGH, DOES NOT GO OTE
 
Emecan, 1453 Historical Panorama museum with the Zeytinburnu relevance and that the current Mayor Murat Aydın's not their property is wrong by highlighting that, "the Topkapi museum in the history of the 1453 groundbreaking ceremony in 1995 was taken. House meetings and neighborhood meetings, we have shown the public küprlerini newspaper. Prime Minister Tayyip Erdogan and I have my groundbreaking ceremony küpürü gösteren newspaper. This is a historical cases. Infrastructure work has been done since that day. Editing work was done then the top. Kadir Topbaş period is finished. They need to tell the nation. Murat Aydın this where. Zeytinburnu it wherever. Zeytinburnu a penny Belediye'sinden have no money left. Panorama Museum in 1453 in this project, Murat Aydın's not a labor. 3 May 1995, when they laid the basis of the newspaper clippings to the Topkapı museum says conquests. So 14 years ago to finally start over the process. Now a person who is not any point in the up and you have to lie to the citizens and citizens beyond the blood does not though, "he said.
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186