banner175
Bayramların sevinç ve mutluluk kaynağı olması gerektiği söylenir.  Ancak gerek ülkemizde gerekse de islam beldelerinde bir türlü eksik olmayan kan ve gözyaşından dolayı doğrusunu söylemek gerekirse ben çok da mutlu ve huzurlu değilim.
 
Bakınız Libya da Albay Muammer Kaddafi iyi kötü 42 yıl Libya yı yönetti. Halkı artık seni istemiyoruz dediği zaman  ben 42 yıl devlet başkanlığı yaptım o zaman ülkeyi seçime götürüyorum deseydi belki bu sonu yaşamazdı.
 
Teknoloji gelişti, halk bilinçlendi,şartlar değişti ama Albay Kaddafi halen eski şekli ile halka zulmüne devam edeceğini düşündü.
 
Hiç kimse değişim ve gelişlime engel olamaz. Ama akıllı insanlar değişime ayak uydururlar.
 
Libya,Tunus,Mısır,Suriye babadan kalma metotlarla ülkeyi halen istibdat içinde yöneteceklerini düşündüler de ne oldu ? Olan tek şey kan,gözyaşı ve şiddet hepsi bu.
 
Halbuki yanlışta ve zorba yönetimde direnmenin anlamı yok. Hama da Humusta on binlerce alim ve Müslüman’ı hunharca katleden Hafız Esad yaptığı katliam ve zulümlerin bedelini bu dünyada ödemedi. Ancak oğlu Beşar muhtemelen ciddi bir bedel ödeyecek gibi gözüküyor.

Beşar Muammer Kaddafi’nin sonuna uğramamak için Bab-ı hükümetten izzet-i ikbal ile çekilebilir. Bugün bu imkan var ama yarın olmayabilir.
 
Yani Beşar diyebilir ki ben zorba ve ceberrut bir şekilde Suriye yi yönetemeyeceğimi artık öğrendim. Üç ay içinde Uluslar arası gözlemcilerin denetiminde seçime gideceğim derse bir ihtimal en az zarar ile bu süreci anlatabilme şansı olabilir.
 
Aksi halde sonu Saddam’dan, Kaddafi’den,Zeynel Abidin’den ve Hüsnü’den daha beter olabilir. Beşar’a bu satırlarım ulaşır mı ulaşmaz mı emin değilim. Ancak Ülkemizdeki konsolosluğu aracılığı ile medyayı yakından takip ettirdiğini biliyorum.
 
Belki bu satırlar da gözlerine takılır ve Beşar’a ulaştırırlar diye ben şu anonsumu yapayım. Sayın Beşar Esad bey dünya değişti. Artık % 15 Nasrani nüfüs’a mensup bir birey olarak % 85’i yönetme şansın zorlaştı.

Gel inat etme daha fazla kan dökülmeden ülkeni seçime taşı sen de seçime gir halk sana oy verirse buyur paşa paşa ülkeni yönet. Ama halk seni istemiyorum derse de çekil köşende otur. Tabi 6/7 aydır katlettiğin binlerce insanın hesabını da mahkemelerde vermek şartı ile.
 
Ne oldu ? halk hoşnutsuzluğunu belli ettiği zaman Kaddafi ben 42 yıl sizlere hizmet ettim mademki ben artık yeterli değilim o halde ben çekiliyorum buyurun ülke serbest seçime gidecek deseydi ne binlerce kişi ölürdü ne de kendisi halkı tarafından hiç istemediğimiz lince maruz kalırdı.

Artık İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı istemiyorum. Hiç bir Avrupa ve ecnebi ülkesinde idareciler halklarına bu kadar zulmetmezler. Oysa ki bizler halkın efendisi halkına hizmet edendir diyen bir peygamberin Ümmettiyiz. Bize neler oluyor ?
 
Faiz Belasının reklamları tam hız
 
Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ,
 
Bankaların minik beyinleri bile FAİZ ismine aşina ettiği reklamların toplumun ruh hali üzerinde bıraktığı olumsuz tesirlerinin defi için FAİZ reklamlarına bir sınırlama getirilmesi çok ama çok önemli. Sigara’nın reklamı yasak olduğu halde ondan daha tehlikeli olan ve bugün YUNANİSTAN,İTALYA, başta olmak üzere dünyayı kasıp kavuran krizin temelinde doymak bilmeyen FAİZ cilerin hırsı olduğu artık kesin.

Eskiden bizim halkın çoğunluğu Bankaların önünde bile geçmeyerek FAİZİN tozu bize bulaşır diyenlerin bankalarda FAİZ pazarlığı yaptığını görmek bana çok acı veriyor.
 
Son yıllarda Bankaların günde 2 liraya 4 bin lira FAİZ ile kredi veriyoruz reklamları bir çok kişiyi cezbediyor. Tabi Faiz alıp vermek ALLAH’a ve RESULÜNE harb ilan etmek olduğu için hiçbir kazancından bereket kalmayan Mehmet dayı ve Ayşe teyze huzurları bozulduğunu,paralarından bereket kalmadığını ifade ediyorlar. Elbette Allah’a ve Resulüne harb ilan edilen bir işte bereket olmaz.
 
Kredi kartı başta olmak üzere faiz alan ve veren kardeşlerime bir an önce bu çirkin işten kurtulmak için çaba sarf etmelerini istiyorum.
 
VAN’ da 10 yıl içinde FAİZ ile iş yapmak % 2.840 artmış. Allah kendisine savaş açanlara elbette bir musibet verir. LUT kavmi sapıklığa bulaşıp bayanlarla nikah yapıp helal bir iş yapmak var iken erek erkeğe livataya girip çirkin bir fiili işledikleri için ALLAH onları toplu olarak helak etmedi mi ?
 
Şimdi burada helak olan milletlerin isimlerini yazsam bile sayfalarca yer tutar. Bu konuda peygamberler tarihi örneklerle doludur dileyen okurlar bir peygamberler tarihi kitabı alıp okuyabilirler.
 
Hükümetin bir an önce bankaların FAİZ ile alakalı yaptıkları reklamlara bir çeki düzen vermesi gerekir.
 
İslam dini bizlere kötülük yapmamamızı hem öğütler. Ama nefsimize hakim olamayıp da kötülük işlemeye meylettiğimiz zaman da bunu gizli yapmanın örnek olmaması bakımından bizden ister.
 
Siz Okumazsanız biz yazamayız
 
Değerli okurlarım yazdığım köşe yazılarımı okuyarak beni ziyadesi ile memnun ettiğinizi belirtmek isterim. Bu çok büyük ve güzel bir destek. Ancak daha özgür ve uzun soluklu yazlar yazmak adına sizden daha çok şeyler beklediğimi de belirtmek isterim.
 
Beklentim nedir derseniz onu da anlatayım yıllık abone olarak 100 liralık maddi destek verebilirsiniz. Reklam ve ilanlarınızı gazetemizde ve haber portalımızda değerlendirebilirisiniz. Gazetemizin Ajansı olan İstanbul Times Ajans’ın satışını yaptığı ürünleri satın alarak katkı da bulunabilirsiniz. Şu an ilkesiz yayın yapmayı kabul etsek bizleri paraya boğacak sayısız teklif alıyoruz ama biz akşam başımızı yastığa koyduğumuz zaman vicdanımızın rahat etmesini istediğimiz için kazancımızın helal ve bereketli olması adına direniyoruz.
 
İş söze geldiği zaman Yahudi 100 liramın 80 lirasını reklama veririm demiş deriz. Basın yayın alanında güçlü olan ülkelerin sözlerini dinlettiğini hep söyleriz ama beğendiğimiz bir yayına minik de olsa bir destekte bulunmayız. Burada hiçbir kimseden karşılıksız,haram, ve hakkımız olmayan bir destek ve yardım talebinden bulunmuyorum.
 
İstanbul haberlerini taklip etmek istiyorsa gazetemize abone olsun
Markası ve ürününü duyurmak istiyorsa gazetemiz ve haber portalımıza reklam versin
Karvizit,broşür,dosya,kataloğ ve diğer basılı malzemelere ihtiyacı varsa bizden teklif alsın
 
Karşılıklı sevgi saygı ve menfaat ilişkisi çerçevesinde dostlarımızla ticaret yaparak ilerlemek istiyoruz. Talebim bundan ibarettir. Dost dost ile ticaret yapmaz ise düşman zaten yapmaz.
 
Bayramları kan ve göz gözyaşından ARİ olarak kutlandığı günlerde buluşup hep birlikte
Gülmek dileği ile hepinizin mübarek kurban bayramını can-ı gönülden tebrik ederim.
 
Hüseyin ÇETİNER / İstanbul Times Gazetesi 05.11.2011
 
 
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhammed Özbaş 2011-11-12 23:37:33

Hüseyin bey yazınızı okudum çok güzel yazmışsınız.Sizleri ve gazetenizi tebrik ediyorum.....

banner186