''Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552. Yani 20 binin biraz üzerinden, 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. 4 milyon 171 bin 475'e çıktı bizim oyumuz. Rakibimizin oyu da 4 milyon 151 bin 923'e çıktı. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yapmış olduğu simülasyona göre artı eksi değerlere göre günün sonunda bütün ilçelerdeki geçersiz oylar sayılsa dahi 18 bin ila 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Geçersiz oyların sayılmasının daha önceki teamüller gereği sayılmaması halinde bugün sayılmasının bizi getireceği sonuç budur.

''BİR ALGI YÖNETİLMEYE ÇALIŞILIYOR''

Halen yok kameralar önünde başka sayımlar da yapılsın diyen rakibimiz adına konuşan yetkili arkadaşlar ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini ağızları dolu dolu anlatırken seçimden sonra oradaki hakime memura müdüre hatta oradaki AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde olsun çağrısını yapmalarını bir talihsizlik olarak görüyorum bu çok vahim bir şey. Neymiş '500 küsür sandıkta 11 bin oyumuz arttı.' Burada algı yönetilmeye çalışılıyor. Bahsedilen 500 küsür oyda 11 bin arttı dedikleri sayı 1 Nisan'ın o ilk saatlerindeki bizim ulaştığımız aradaki 27 bin farktan sonra evet maddi hatalar vardı o maddi hataların düzeltilmesi gerekiyordu itirazlar vardı o maddi hatalar düzeltildikten sonra rakibimizin oyu 11 bin civarında arttı. Aynı şekilde bizim de oylarımız 3 bin 500'ün üzerinde arttı. Zaten oradan 20 binlere doğru geriledi. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Öyle değil.

''FIRSATIM OLSA SENENİN 365 GÜNÜ ANITKABİR'E GİDERİM''

Fırsatım olsa senenin 365 günü Anıtkabir'e giderim. Dua ederim minnet duygularımı dile getiririm. Gitmeden de ederim. Onun silah arkadaşı olan dedemi anarım. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir memlekete olan özendir giderim yine de giderim. Anıtkabir'de ziyaretimin sonrasındaki yazdığım metin bence beni eleştirenler tarafından okunması gereken güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum. Benim imzamı eleştiriyorlar. Ben daha kolay bir şey söyleyeyim onlara televizyon kameraları 500 metre yola dönsünler en az 200 afiş görürler. Rakibimin bütün İstanbul'u on binlerce afişle doldurmasının 500 metredeki sayısını paylaşıyorum. 3 bin küsür oyla kendini başkan ilan ettiler. Sonra biz onu 25 ilçeyi kazandık onun için açıyoruz dediler. Keşke oraya Sayın Yıldırım'ın değil de onların fotoğraflarını assaydınız. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir. Bu süreç uzamamalıdır. Toplumun mutluluğunu sahada görüyorum.

''İBB'YE VE İSTANBULLULARA HİZMET DÖNEMİ BAŞLAYACAK''

Siz İstanbul'a hizmet edeceksiniz. Adama kişiye kişilere gruplara derneklere hizmet işi bitti. İBB'ye ve İstanbullulara hizmet dönemi başlayacak.

''KUCAKLAŞTIĞIMIZ AN BU ÜLKEDE EKONOMİK VERİLER BİLE DÜZELİR''

Kucaklaştığımız an bu ülkede ekonomik veriler bile düzelir. İş insanıyım moralimin iyi olduğu gün işlerim iyi giderdi kötü olduğu gün kötü giderdi. Bu süreç bir an önce tamamlansın.''