banner175

Mirasyediler inat ederek CAHİLLİK,

Lak lak ederek AHMAKLIK etmeye devam ederken;
Atatürk kelam ederek ÂLİMLİK,
Atatürk seyran ederken ARİFLİK etmeye devam ediyor…

Bugünlerde yine birileri beğenmedikleri, her türlü kötü lafı ona isnat etmekten bıkmadan, ne ayyaşlığı kaldı ne de gayri meşruluğu kaldı. Demediğini bırakmadılar. Fakat hala onun mirasını bir mirasyedi gibi yemeye utanmadan, arlanmadan ölen insanın arkasından neler yaptılar neler.

Kimden mi bahsediyorum TÜRKİYE CUMHURİYETİ`NİN KURUCUSU MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ten başkası olamaz her halde!

Geçmişe baktığımızda biri ADNAN MENDERES`in başbakanlığında, diğeri de 12 EYLÜL DARBESİ sonrasında İŞ BANKASI hisselerine yapılmak istenen mirasyediler ellerine yüzlerine bulaştırdıkları ekonomik yönetimler tabi ki!

Yok olmuş bir imparatorluğu tekrardan ayağa kaldıran ve ekonomik olarak güçlü hale getirdikten sonra diğer gelen yöneticilerin ellerine yüzlerine bulaştırarak tekrardan yok oluşa götüren sürecin ayak sesleri bugün bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin merkez yürütme kurulu (MYK) toplantısında, “CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devredilmesiyle” ilgili düzenleme talimatı verdi. Bu söylem çok yanlış olduğunu söyleyerek devam ediyorum.

Bugüne kadar yapılan girişimler yargı ve hukuk önünde hakikatin ışığında adalet var olduğu sürece yanlış bir sonuç çıkmamıştır. Hukukçular, daha önceki girişimler üzerine Yargıtay’ın, “Atatürk’ün vasiyeti niteliğinde olan hisselerin, vasiyet hakkı ve miras hukuku gereğince hiçbir şekilde değiştirilemeyeceğine dönük karar verdiğini” de anımsattı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI`nın anlayacağı dilde kişinin ölmeden önce vermiş olduğu vasiyet uygulanır. Yani Kurucu lider MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜK`ün diğer bütün vatandaşlar gibi hem hukuki hem de inançlı bir birey olarak miras hukuku uygulanır.

Aslında bunun TÜRKÇESİ meali;

“Hazine boşaldı, Atatürk’ün mirasına el konulmak isteniyor.”

Vasiyet ve miras varken; miras hukukuna göre bir insanın vermiş olduğu karar değiştirilemez... Hele hele bu kişi ülkenin kurucu lideri ise...

Bizi yönetenler kötü yönetimleri ile ekonomik olarak iflasa giderken ve para bitince yine bir miras yedi gibi…
Ona demediğini bırakmadan yine ondan medet umar hale gelmişlerdir.

Bu ne ZAVALLILIKTIR..!

MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yaptıkları ile hem dünyada hem de ahretini iyi yönde artırarak, Allah'ın rızasını kazanmaya devam ediyor. Çünkü dünyada bıraktığın her güzellik, yapı, evlat, ilim, vatan ve iyilikler; ölsen bile ahretini hayırlara götürmeye devam eden ALLAH`ın mümin kullarına verdiği ahdidir (sözüdür).

Bugün bizi yönetenler girdikleri bataklıkta çırpındıkça batmaya devam ediyor...

Avrupa Birliği deyip, ülkenin bütün kurum ve kuruluşlarını özelleştirerek devleti küçültenler… Çok uluslu şirketlerin elinde oyuncak olup VERGİ DEVLETİ olarak vatandaşın üstüne bir balyoz gibi düştüler. Elde yok avuçta yok diyerek “VATANDAŞIN ANASINI AĞLATIYORLAR”.

ÜRETİMİ terk eden devletler başkalarının kapısında el pençe divan durarak var olacaklarını sanıyorlar. Şeker fabrikalarını satarak ülkenin bütün birikimini ve yerinde halkın köyünde üretimini yok ederek;

“ELİN PARASIYLA GERDEĞE GİRECEKLERİNİ SANIYORLAR”.

FAİZ haramdır deyip faizin babasını toplayanlar “ALLAH`A VE RESÜLÜNE SAVAŞ AÇARAK” huzura kavuşacağını sananlar bu ne gaflettir, bu ne dalalettir bu ne hainliktir…

Atasına sahip çıkmayan ve mirasını bir mirasyedi gibi yiyerek var olacağını sananlar ve onun peşinden gidenler iki cihanda da “ATEŞTEDİR”.

Mustafa Kemal Atatürk düşünce sistemine geçilmedikçe daha çok yokluklar yaşarız...

MİRASYEDİLER inat ederek CAHİLLİK,

Lak lak ederek AHMAKLIK etmeye devam ederken;
Atatürk kelam ederek ÂLİMLİK,
Atatürk seyran ederken ARİFLİK etmeye devam ediyor…

Sevgi ve saygılarımla… MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN BAŞARISI ORTADA İKEN BAŞKA YÖNTEMLER ARAMAK “GÜNEŞİ BALÇIKLA KAPATACAĞINI SANMAYA BENZER…” nokta

İstanbul Times  / Murat AKBAŞ 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186

banner189

banner169