banner175
Kağıthane Şehremini Fazlı Kılıç
 
Geçen sene İstabullular başkanlarını anlatıyor başlıklı bir çalışma için İstanbul Kazan biz kepçe onlarca ilçe yi ziyaret ederek,halk ile hasbihal etmiştik.
 
Kağıthane de o kadar güzel izlenimlerle ayrıldık ki özetin özeti olduğu halde Kağıthane halkının iki tam sayfa çalışma da başkanları Fazlı Kılıç’ın yaptığı güzel icraatlerini anlata anlata bitirememişlerdi.
 
Halk ile yaptığımız görüşmelerden sonra haberimizi yayınlamayıp bir kez de başkan ile görüşelim diyerek makamına gitmiştik.
 
Orada ilginç şeylerle karşılaştık.Bırakan başkanın kapısının açık olmasını odasının kapısını sökmüştü. O ziyarette bir ilginçlik daha dikketimizi çekmişti oda 24 saat odasının kamera ile görüntülendiğini öğrendik.
 
İşte hakkında halk tarafından çok olumlu düşünceler beslenen Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç’ın CHP.nin 6 tane meclis üyesini meclis toplantısına alınmadığının ileri sürüldüğü CHP İstanbul il başkanlığının suç duyurusu metni haber ihbar hattımıza ulaşır ulaşmaz bu suç duyurusunu hemen yayınlamak yerine belediye basın danışmanı Hüseyin Irmak’ı aradık Hüseyin bey size gelen suç duyurusunu mail atabilirseniz başkan ile görüşüp size dönebilirm demişti.
 
Biz Basın danışmanının bu konuda bilgi vermesini beklerken 13.10.2011 saat 23.53 de cep telefonum çaldı arayan telefon tandık bir numara değildi.
 
Telefonun diğer ucundaki ses aynen şöyle dedi “ Hüseyin bey ben Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç mailinizi yeni gördüm ve sizi aradım biraz geç oldu ama vaktiniz var ise konu hakkında biraz bilgi vereyim dedi” Bende tabi başkanım buyrun dedim.
 
Başkan olayı şu şekilde Özetledi “ CHP.nin Kağıthane’de 8 tane belediye meclis üyesi vardı.
 2 si CHP’den istifa edip Ak Parti’ye geçti.Şu an Belediye meclisimizde 6 tane üyesi olan CHP.lilerin içinde 1 tane arkadaşımız benim yönettiğim mecliste yersiz ve söz almadan tam 8 kez meclisimizin düzenini bozmak adına gereksiz müdahalerde bulundu.
 
Uyarılarım dikkate alınmayınca kanunların bana verdiği yetkiye dayanarak 5 dakika meclise ara verdim. Herkes dışarı çıktı daha sonra meclis’in düzenini bozan CHP.li üyenin içeri alınmamasını zabıtadan istedim. Bunun üzerine diğer 5 tane CHP.li üye de meclis toplantısına girmedi dedikten sonra tamamen kanunların kendisine verdiği yetkiye dayanarak meclisi çalıştırmak istediğini ifade etti.
 
5 Ekim 2011 tarihli Kağıthane Belediye meclis toplantısında bulunmadığımız için CHP.meclis üyelerinin suç duyurularında öne sürdükleri konuşmaların olup olmadığını elbette ki bilemeyiz. Ancak olay yargıya intikal ettiği için kamera görüntülerinde Belediye ve Meclis Başkanı Fazlı Kılıç’ın mı yoksa meclisi çalıştırmamak için 8 kere gündem dışı uygun olmayan şekillerde söz almak suretiyle meclisin ahengini bozmaya çalışan CHP.li üyelerin mi kusurlu olduğu elbette mahkeme kararı ile ortaya çıkacaktır.
 
Yargının bu konuda vereceği kararı da size duyurmayı bir borç bilirim.
 
Yıllardır Belediye meclis toplantılarını takip eder,orada yapılan konuşmaların belli bir kritere göre yapıldığını gördüm.Zaten medeni insan olmanın gerekleri de bu şekildedir. Kağıthane belediye başkanı Fazlı Kılıç'ın  bizzat bana anlattıklarına göre CHP.li meclis üyesi kendisine söz verilmediği halde sık sık araya girerek bir meclis üyesine yakışmayan davranışlar sergilediği başkan tarafından ifade edildi.
 
Zaten hiçbir belediye başkanı da meclisin ahengini bozmayan muhalefet partisine mensup meclis üyelerini zabıta marifetiyle toplantı dışı bırakmaz.
 
Netice olarak olay yargıya intikal etmiştir. Yargı da kamera görüntüleri ve  meclis kayıtları üzerinde yapacağı çalışma ile kararını verecektir.

Başbakanlık sarı basın kartı sahibi bir gazeteci olarak gözümle ve gönlümle tanıdığım Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç ‘ın elinden geldiği kadar ilçesini adaleti bir şekilde yönetmek için gayret sarf ettiğine olan inancım tamdır.

 Elbette ki insanın olduğu yerde uyuşmazlık  ve ihtilaflar da olacak ama önemli olan insanlığı öldürmeden azami müştereklerde birleşmektir.

Zaten CHP.li meclis üyeleri ve başkan aynı görüşte olsa iki partiye gerek olmadan hepsi tek parti çatısı altında ilçeye hizmet ederdi. Burada önemli olan tarafların kural ve kaidelere göre hareket ederek kendilerine oy veren halkın yönetimini en iyi şekilde yapmaları gerekir. 
 Şimdilik ancak bu kadarını söyleyebilirim. Yapılan suç duyurusu neticeye kavuştuktan sonra daha ayrıntılı şeyler yazmak mümkün.

Kağıthanelileri güzele ve iyiye sahip çıkmaya devam ederken,ilçeye hizmeti dokunan herkese saygılarımı sunuyorum.
 
Hüseyin ÇETİNER /İstanbul Times
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kağıthane de Mehmet 2011-10-15 23:16:20

Hüseyin bey merhaba,

Başkanımız sayın FAZLI Kılıç gerçekten alçak gönüllü bir insan.CHP meclis üyeleri adeta ortamı germek üzer sanki sözbirliği etmişçeisne genelde birçok ilçede söz birliği edercesine Belediye başkanlarını kızdırıp hata yaptırmak istediler.Keşke Fazlı Başkanımız biraz daha sinirlerine hakim olsaydı da CHP.lilerin şow yapmalarına imkan vermeseydi.

banner186

banner169