banner175

Bir önceki yazımda ŞivanPerver’ in,ağlayarak Terörist örgüt PKK’nın tezlerini savunmasına cevaplar vermiştim. Üzülerek görüyorum ki bu tezler asla yakıştırmayacağım siyasi parti ve kanaat önderlerinin de diline düşmüş .Bu tezlerden son zamanda en popüler olanı “Türkler devlet olabiliyorsa Kürtler neden olamıyor?!” Hatta bazıları soruyu daha da süslüyorlar…

“Dünyada beş yüz bin nüfusu olan ülkeler bile var. 40 milyon nüfusu olan Kürtler neden devlet olmasın?!”Türklerin, Arapların, Farsların devleti oluyor da Kürtlerin neden devleti olmasın?!”

İlk önce şu konuda anlaşalım… PKK’lı hainlerin bahsettiği ve kurmayı istedikleri devlet asla bir “Kürt Devleti” olmayacak. Kuruluş bildirgesinde açıkladığına göre Marksist, Leninist, Komünist ideolojiye sahip bir Terör örgütüdür.PKK’nın açılımı “Partiya Karkeren Kurdistane” yani Kürdistan İşçi Partisi.

Komünist ideolojinin en karakteristik özelliği serbest piyasa ekonomisine, özel mülkiyete ve tüm dini inanışlara karşı olmasıdır. Bu da şu demek. O devlet sınırları içerisinde kalan Kürtlerin özel mülkiyeti olamayacak. Yani Kürtlerin evibarkı, tarla tapanı, atı arabası, ineği tavuğu ne varsa hepsine komünist devlet adına el konulacak. Her türlü ticaret yasaklanacak. El konulan mallar ve tüm üretim araçları, tüketim kaynakları devlete devredilecek. Devlet ise tek partiye devredilecek. Tek parti ise başında bulunan muhtemelen Kürt olduğu bile şüpheli olan Siyonist uşağı bir şahsa teslim edilecek. Yani Kürtlere özgürlük falan değil tam anlamıyla esareti getirecekler.

Peki ya kültür? Asıl facia orda olacak. Binlerce yıllık İslam dini ile yoğurulmuş Türk ve Arap kültürlerine bütünleşmiş Kürt kültürünü dışlayıp, yasaklayıp,yerine Zerdüşt kültürünü dayatacaklar. Normalde samimi olarak komünist olsalar tüm dinlere karşı olmaları gerekir. Çünkü Marksizm’in doğasında materyalizm vardır. Yani maddecilik. Allah, ruh, cin, şeytan, melek hepsini reddeder. PKK’nın her konuda olduğu gibi materyalizme bağlılığı da hikâye… Çünkü aynı PKK’nın Hristiyanlık ve Museviliğe hiçbir saygısızlığı görülmemişken, İslam’a ve İslam’ı temsil eden her şeye var gücü ile saldırır. Yani dinsizliği bile samimi değildir.“Kürt devleti” diye pazarladıkları şey Kürt ü Kürt yapan en temel değerlere bile karşıdır.

Bunun en büyük delili de PKK’nın yaptıklarıdır. Ele geçirdikleri her yerde ezanı yasaklamış, Müslüman Kürtleri ya katletmiş ya da sürmüşlerdir. Hatta bunu o kadar şerefsizce yapmışlardır ki, sabah namazına giden imam dan, din kültürü öğretmeninden, Kürt çocuklarına kuran kursu veren hoca dan tutun da kurban eti dağıtan Yasin Börü ye kadar, nerede Müslüman Kürt görse kuduz köpekler gibi saldırmış ve katletmiştir.

Peki, zenginliklerine el konulmuş,ellerinden mülkiyetleri inançları ve kültürleri alınmış Kürtler,bu sözde “devlet” içinde ne yapacaklar? Cevabı basit. Ümmetin geri kalanı ile savaştırılacaklar.Önce Türklerle, sonra Arap ve farslarla ve İslam’ı savunan kendi ırkları ile sonu gelmeyen savaşlarla eritilecekler. Plan bu… Siyonist idealler uğruma Kürtleri yok etmek için ilk önce onları kullanabilecekleri bir devlet kurmak istiyorlar. Tuzaktaki yem ise “Bağımsız Kürt devleti” söylemi.

İşte bu yüzden Kürt devleti adı altında Siyonist PKK devletinin kurulmasına asla müsaade etmiyoruz. Kürtleri sevmediğimiz için değil, aksine kendi canımızdan çok sevdiğimiz için Kürt kardeşlerimiz ile birlikte omuz omuza şehadete yürüyüp, bu kahpece tuzaklarla dolu oyunu bozmaya çalışıyoruz.

Bu mesele bir köşe yazısı ile izah edilecek gibi değil. Bu yüzden devam edeceğiz. Haftaya devam edeceğiz. Selam ve dua ile…

İstanbul Times  / Sosyolog Bülent Gök 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186

banner169