banner196
Seçimin tek başarılı partisi Ak Parti 

7 Haziran 2015 seçiminde seçmen Ak Parti’ye fabrika ayarlarından uzaklaştın sana bir ihtar vereyim dedi ve 18 vekil eksiği ile tek başına iktidar yapmadı.

Eskilerin bir musibet bin nasihatten iyidir dedikleri bu olsa gerek. Ak Parti tam anlamı ile olmazsa da 5 ay gibi kısa bir sürede eski hizmetkarlarına topladı fikir alışverişi yaptı.

Ve muhasebesini eksik de olsa yapmaya çalıştı. Bu durumu eski bir ilçe başkan yardımcısı olarak da katıldığım toplantıda Zeytinburnu ilçe başkanı sayın Bahattin Ünver’e ifade ettim. Ve yapılan çalışmanın çok faydalı ve güzel olduğunu kendisine anlattım.

Ak Parti’nin yükü şimdi 3 Kasım 2002 den az değil

Ekonomik olarak ülkemizin bir çok sorunu var.Ancak bunların üstesinde gelebilecek yeni ve güçlü bir hükümette iş başına geldi.

Satılacak KUPON arazi artık fazla yok sanırım. Fabrika ,Telekom ve diğer para eden özelleşecek şirket de kalmadı.

Yabancı sermayenin gelmesi için çabalayan Hükümet kendi yerli sermayesini ŞUCU bucu diyerek ürkütmemesi gerekir.

Başbakan’ın Balkon konuşması gerçekten anlamlı ve güzel. İnşallah bu siyasi mülahazalara kurban edilmez. Son aylarda oluşan kutulaşma da Hükümetin yapacağı konuşma ve atacağı adımlarla rayına da girebilir daha da uzaklaşabilir. Ancak akıl hükümetin daha temkinli hareket edeceğini söylüyor. Zaten doğrusu da budur.

Hiç birimi eksiksiz ve kusursu değiliz. Hükümeti de oluşturanlar bizim gibi fani olan insanlar. Netice olarak iyi yaparlarsa herkes mutlu olur kötü yaparlarsa da herkes mutsuz olur.

Hizmet Hareketi içinde yanlış yapanlar bedel ödesin ama  Hizmete yakın Market ve Berber’de cezalandırılmasın

Bütün eksikliklerine rağmen Türkiye bir Hukuk devletidir. SUÇ bireyseldir. Siz yapılan bir hatayı herkese yaymak isterseniz o adil olmaz ve kabul edilemez. Yanlış yapanlar en sert şekilde bedelini ödesin ama sadece sevgi besleyenler de cezadan pay alacak derseniz bu kabul edilebilir değil.

Ak Parti Ekonomik ve siyasal istikrar için  bu kadar yüksek oy aldı

Ak Parti’nin halkın gönlünde önemli bir yeri olduğu malum. Ancak 1 Kasım 2015 seçiminde önemli bir daha önce oy vermeyenler bile ekonomik ve siyasal istikrar için Ak Partiye oy verdi.

Ak Parti bunun kıymetini bilir umarım

Dört sene çok uzun değil. Ak Parti 1 Kasım 2015 seçimleri ile seçmen tarafından kendisine açılan kredinin kıymetini bilmezse seçmen bu sefer de farklı bir karar verecektir.  Şu an 2019 Kasım’ına kadar genel seçim yok.Yerel  yönetim seçimleri de 2019 yılının Mart ayında olacak. Muhtemelen Hükümet belki o zaman iki seçimi de birleştirebilir.  Yani şu an Hükümetin önünde TAM 4 temiz yıl var. Tek başına iş başında her şey elinde.7 Haziran 2015 seçimi Ak Partinin silkelenmesi için çok iyi oldu.

7 Haziran da bu sonucu almasaydı eksik ve hatalarını görmeyip daha büyük hatalar yaparak  belki de her hangi bir seçimde baraj altı kalabilirdi. 7 Haziran 2015 seçiminden sonra  ciddi manada üzülen bir çok Ak Partiliye  olanda ayır var % 41 oy az değil. Bu Ak Parti içim daha hayırlı dediğim zaman bazıları kendilerini teselli etmek için söylediğimi düşünmüş olabilirler.

Ancak alınan derler 1 Kasım 2015 seçiminde kendisini gösterdi.  Bunda fabrika ayarlarına dönüş için yapılan çaba ve nerede hata yaptık  muhasebesinin yararlı olduğunu ortaya koydu.

Seçmen 1 Kasım 2015  ne  demek istedi ?

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye sana verdiğim desteğin kıymetini bilmedin. Ha bire diğer partilere akıl verdin. Biz sana MHP yi iktidar yapmak veya en azında iktidar ortağı yapmak için oy verdik sen ise bunun gereğini yapmadın  dedi ve 80 vekilden 41’ e düşürdü. Burada seçmen mi hayalı sen mi Devlet bey ?

HDP ye de sana Barış ,Demokrasi ve kardeşlik için oy verdik ama  senin sözün PKK ye yetmedi ha bire şiddete bulaştılar. Seninde 21 vekilini alıyorum  ama seni meclis içinde bıraktım. 4 yıl bana kendini göster dedi.

CHP’ye de sen güzel çalışmalar yaptın. Fakir fukara ve garip gureba için yaptığın vaadleri HÜKÜMETTE senden aldın ve yapacağını söyledi. Halk odaklı çalışmalar için senin oyunu yarım puan artırıyorum dedi.

Seçim sistemi de adaletli değil. MHP % 12 ile 41 vekil almış.HDP ise % 10.7 ile 59 vekil alıyor. Bunun da düzeltilmesi gerekir.

Özetle herkes seçmenin İRADESİNE saygılı olacak. Seçmen ne yaptığını biliyor ve onun kararı eleştire konusu dahi olamaz. Hatayı herkes kendinde arasın seçmende değil.

Dört sene sonra yine seçim var siyasi partiler ona göre çalışsın.


İstanbul Times / Hüseyin Çetiner
 
    
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner169