banner175
“YA SİYASET YA ÜNİFORMA” nerden bakarsan bak anlamını yaşamadıktan sonra asker olmuşsun sivil olmuşsun kaç yazar… LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gerekeni söylemiştir ve uygulamıştır. Şimdi bugün bize bunu anlayıp uygulamak düşer… Gerisi masaldır, hikayedir, teferruattır…

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; ordu, din ve siyaset ilişkilerinin tartışıldığı TBMM`de, şu görüşlere yer vererek açıklık getirmiştir.
“Ülkenin genel yaşamında ordunun siyasetten soyutlanması, cumhuriyetin her zaman göz önünde tutuğu bir temel ilkedir. Şimdiye kadar izlenen bu yolda cumhuriyet orduları, vatanın güvenilir ve güçlü bekçileri olarak saygın ve kuvvetli kalmışlardır. Bunun gibi inançlısı olmakla, doyumluluk ve mutluluk duyduğumuz İslam dinini de yüzyıllardan beri alışılageldiği yönde bir siyasi araç olmaktan kurtarmak ve yüceltmek gerektiği gerçeğini gözlemliyoruz. Kutsal olan inançların ve vicdanın, karışık ve kirli her türlü hırsların ve çıkarların sahnelendiği siyasetten ve siyasetin tüm organlarından bir an önce ve kesinlikle temizlenmesi, ulusun bu dünyada ve öbür dünyadaki mutluluğun gereği olan bir zorunluluktur. İslam dininin ufku ancak böyle genişler.”
“Ordumuz Türk birliğinin, Türk gücünün ve yeteneğinin, Türk vatanseverliğinin çeliklenmiş bir ifadesidir. Ordumuz, Türk topraklarının ve Türkiye ülküsünü gerçekleştirmek için harcadığımız sistemli çabaların yenilmez güvencesidir.”

ABD`nin ileri karakolu veya başkalarının dünya jandarmalığını yapmaya gelmemiştir… atamirası ulus
“Zaferleri ve geçmişi insanlık tarihiyle başlayan, her zaman zaferle birlikte uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk ordusu! Ülkesini en bunalımlı ve zor anlarda zulümden, felaket ve beladan, düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmışsa, cumhuriyetin bugünkü ilerleme döneminde de askerlik tekniğinin tüm çağdaş silah ve araçlarıyla donanmış olduğu halde görevini aynı başlılıkla yapacağına hiç kuşkum yoktur. Türk vatanının ve Türklüğünün şan ve onurunu içte ve dışta her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan görevini yerine getirmeye her an hazır olduğuna, benim ve büyük ulusumuzun tam bir inanç ve güveni vardır.”

Kenan Evren`in 12 Eylül 1980`deki askeri darbesi sonrasında ABD`nin “ULUSAL GÜVENLİK KONSEYİ” danışmanı PAUL HENZE`nin söyledikleri oldukça manidardır. Paul HANZE, ABD Başkanı Jımmy CARTER`a Kenan EVREN`i kastederek; “Bizim çocuklar / oğlanlar başardı” şeklinde bir ifade kullanmıştır.
Bu söyleme karşılık bizler hem ordu hem siyaset mihenk taşımız olan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÇİZGİSİNE DÖNMEK ve HERKESİN EVİNİN ÖNÜNÜ TEMİZLEME ZAMANI GELMİŞTİR. BU ATALARIMIZDAN BİZE BİR EMİRDİR… UŞAK OLMADIK OLMAYACAĞIZ…. atamirası ulus

“Zaferleri ve geçmişi insanlık tarihiyle başlayan, her zaman zaferle birlikte uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk ordusu! Ülkesini en bunalımlı ve zor anlarda zulümden, felaket ve beladan, düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmışsa, cumhuriyetin bugünkü ilerleme döneminde de askerlik tekniğinin tüm çağdaş silah ve araçlarıyla donanmış olduğu halde görevini aynı bağlılıkla yapacağına hiç kuşkum yoktur. Türk vatanının ve Türklüğün şan ve onurunu içte ve dışta her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan görevini yerine getirmeye her an hazır olduğuna, benim ve büyük ulusumuzun tam bir inanç ve güveni vardır.”
Bugün Türkiye 103 üst ile dostlar tarafından istila ediliyorsa ve ordumuz Nato ordusu oluyorsa ve Nato merkezi İZMİR oluyorsa ve en üst perdeden biz kendimiz NATO ORDUSUYUZ DİYORSAK ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE ALIP DÜŞÜNMELİYİZ. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, SİLAH ARKADAŞLARI, GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZ NE YAPTILAR VE BİZLER ŞU AN NE YAPIYORUZ…?
“Askeri harekat, siyasi faaliyetlerin ümitsiz olduğu noktada başlar. Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha seri hedeflere ulaşmayı temin edebilir. 1922 – İZMİR”
“Ordumuz, hayat ve onur mücadelesinde, milletin amaçlarının tek dayanak noktasıdır. 1920 – ANKARA”
“Savaşta büyük başarının temeli olan bağımsız hareket, gerekli sınırları içinde olanıdır. 1918 – İSTANBUL”
“Ordunun esenliğini yürekten düşünen namuslu ve ahlaklı insanlar, ikiyüzlülükten uzaktır. 1918 – İSTANBUL
“Kesin sonuç, daima taarruzla alınır. 1924 İZMİR”
“Sizin gibi komutanları, subayları, er ve erbaşları olan bir milletin yabancı eller altında köle olması mümkün değildir. 1921 – ANKARA”
“Askerlik; işlerin yürütülmesi değil, insanların sevk ve idaresi sanatıdır. 1918 –İSTANBUL”
“Aklı eren, yurdunu seven, gerçekleri gören kimselerden düşman çıkmaz. 1923 – TARSUS”
“Ben, Türk Ordusunun yabancısı bir adam değilim. Ben, ordu ile küçük rütbelerden beri içten teması olan bir askerim. Ben, hadiselerin akışı ile ordunun içinde subay, nihayet komutan olarak iş görmüş ve kanaatime göre başarılı olmuş bir komutanım. Türk Ordusunun, onun faziletini, kıymetini ve bu ordu ile neler yapılabileceğini bizim kadar anlayan az olmuştur. 1926 –ANKARA”
BUGÜN BUNU KAVRAYAN SİYASİ VE ASKERİ OLARAK FARKINDA OLAN VAR MI?... atamirası ulus
“Ordumuz, uzun bir seferden sonra hemen diğer bir sefere başlayacakmış gibi maddi ve manevi yönden hazır bulunmalıdır. 1924 – ANKARA”
“Tarihte yarılmamış ve yarılmayan cephe yoktur. 1927 – ANKARA”
VAMPİR EMPERYALİST SİYONİZM DE İLK TOKATI ATALARIMIZ ATTI VE BİZLER ATATÜRK GENÇLİĞİ BURDAYIZ… BİR MUSTAFA KEMAL`LE BAŞ EDEMEDİNİZ… EMANETİNİZ EMANETİMİZDİR… atamirası ulus
“Zafer; -zafer benimdir- diyebilenin; başarı, -başaracağım- diye başlayanın ve –başardım- diyebilenindir. 1925 – KONYA”
“Bütün millete hiç tereddütsüz ve gönül rahatlığıyla arz edebilirim ki; Cumhuriyet Orduları, Cumhuriyeti ve kutsal topraklarını güvenle koruma ve savunma kudretindedir ve hazırdır. 1925 – İZMİR”
EVET BEYLER VE BAYANLAR “ATATÜRK`ÜN ASKERİYİM” DEMEKLE PEYNİR EKMEK GEMİSİ YÜRÜMÜYOR BU BÖYLE BİLİNE… BİR DE SAHADA, CEPHEDE VE İCRAATTA GÖRELİM… atamirası ulus
“Kuvvetli bir ordu denildiği zaman anlaşılması lazım gelen anlam; her kişisi özellikle subayı, komutanı, medeniyetin ve tekniğin gereklerini kavramış ve ona göre iş ve hareketlerini uygulayan yüksek ahlakta bir topluluktur. 1918”
“Milleti savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. Öldüreceğiz, diyenlere karşı, “ölmeyeceğiz” diye savaşa girebiliriz. Lakin, milletin hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir. 1923 – ADANA”

Mustafa Kemal ATATÜRK`ü ağzına alırken; ona diktatör, faşist diyenler aslında bugün içimizdeki Truva atları olduklarını ayan – beyan etmenin daniskasıdır. Kendilerini ihbar etmektedirler. Bunların televizyonlarda ve basında boy göstermesi ve önlerinin açılması ve bunun karşısında vatanseverlerin faşist ve darbeci gösterilmesi ayrı bir delalet ve ihanet iş birliğini ortaya çıkarmaktadır… atamirası ulus
“Ordumuz, babalarına ve atalarına layık evlatlardan meydana geldiğini göstermiştir. 1923 – İZMİR”
“Böyle evlatlara ve böyle evlatlardan oluşan ordulara sahip bir millet, elbette hakkını ve bağımsızlığını bütün anlamıyla korumayı başaracaktır. Böyle bir milleti bağımsızlığından mahrum etmeye kalkışmak boş bir hayaldir. 1921 – ANKARA”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GEÇMİŞTEN BUGÜNE NE DİYOR ANLIYOR MUSUNUZ…? Atamirsı ulus
“Zaferin sırrı, orduların sevk ve idaresinde bilim ve teknik kurallarını yol gösterici olarak almaktır. 1922 – BURSA”
“Bir milletin ruhu ele geçirilmedikçe, bir milletin azmi ve iradesi kırılmadıkça, o millete egemen olmanın imkanı yoktur. 1924 – DUMLUPINAR”
ARTIK RUHUMUZU ASKIDAN İNDİRİN BEYLER, BAYANLAR… MİDELERİNİZDEN KONUŞMAYI BIRAKIN VE AKLINIZI KULLANARAK HÜR KUŞLAR GİBİ AYNI ATALARIMIZDAN ALDIĞIMIZ FEYZLE ÜZERİNE ÜZERİNE GİDİN…TEK OLDUĞUNUZU ZANNETTİRİYORLAR… TEKLİĞİN ÇOKLU İSYANINI BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERİN… atamirası ulus
“Benim için ordumuzun değerini ifadede tek karşılaştırma şudur: Türk Ordusunun bir birliği; dengini mutlaka yener, iki katını durdurur. Şimdilik bundan fazlasını istemiyorum. Çünkü, fazlasını milletimizin yaratılıştan sahip olduğu cengaverlik zaten sağlamaktadır.”
“Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.”
“Emir verirken, kendini o emri yerine getirecek olanların yerine koymak ve emrin nasıl yerine getirip, uygulanacağını düşünmek ve bilmek gerekir.”
“Bir Türk komutanını, ordusunu kullanmaksızın herhangi bir kötü tesadüf ve kötü şans eseri bile olsa düşmana esir düşmesini biz mazur görsek de tarih bunu asla affetmez ve affetmemelidir.”

TÜRK ASKERİNE ÇUVAL GEÇİRİRKEN; YETKİ VE SORUMLULUK SAHİPLERİ BU OLAYI GÖZ ARDI ETSELERDE TÜRK MİLLETİNDEN OLANLAR AFFETMEZ VE AFFETMEYECEKTİR… BUNU HAZMEDENLER GEÇMİŞLERİNİ ARAŞTIRSINLAR… atamirası ulus
“Tarihte bütün bir vatanı, çok üstün düşman kuvvetleri karşısında son bir avuç toprağına kadar karış karşı kahramanca ve namusluca savunmuş ve yine varlığını koruyabilmiş ordular görülmüştür. Türk Ordusu o cevherde bir ordudur. Yeter ki ona komuta edenler, komuta edebilme vasıflarına sahip olabilsinler.”
Bugün siyasi yönetimlere bırakılan ordu kışlaları kendi kendilerinin hapishanelerine çevrilmiştir… bilsinler ki “TÜRK DEMEK KABINA SIĞMAZ DEMEKTİR… YA SİYASET YA ÜNİFORMA diyerek MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN HALKI, ASKERİ VE KOMUTANI NASIL DAVRANACAĞINI VE EN ZOR ŞARTLARDA GÖSTERMİŞTİR VE GÖSTERECEK KUDRETTEDİR… İNANMAYANLAR TARİHE MAL OLMUŞ ECDADIMIZA BAKABİLİR NOKTA… atamirası ulus…
Sevgi ve saygılarımla başta yeğenim ve tüm vatanı için kutsal askerlik vazifesini yapan vatan evlatlarına yalnız değilsiniz… Halkımızla birlikte tek yüreksiniz… atamirası ulus… 

İstanbul Times / Murat Akbaş
  
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186

banner169