banner175
TOKİ Paşa Hazretleri kime hizmet ediyor ?
 
TOKİ'nin çalışma yaptığı hangi ilçeye gidersem gideyim mutlaka etrafımı saran bir çok garip gureba olur.

Hepsinin ortak yanı da değerlenen arsalarına TOKİ’ nin aşırı yetkilerinden dolayı göz dikip önce arsaları üzerine okul,cami,kreş,yeşil alan işletildiğini daha sonra arsaları ellerinden alındıktan sonra bir Ali Cengiz oyunu ile imar değişikliğine gidilip buraları kar paylaşımı esasına göre anlaştıkları müteahite teslim ederek buyur sana arsa dedikleri şikayetleri ile karşılaştım.

Başaşakşehir ilçesi sınırları içinde bulunan MASKO’nun yanı başındaki arsada yapılan“Mall of İstanbul“ projesinin inşa edildiği arsanın bulunduğu yerde yaklaşık olarak 40 bin m2 lik yer özel şahıslara ait iken TOKİ paşa hazretleri bu arsalar üzerine koyduğu Okul,Cami,yeşil alan ve sosyal donatı şerhi ile hak sahiplerine burada hiçbir inşaat yapamazsınız diyor.
 
Bunların içinde rahmetli Ali Durmuş’un da 2.000 Metre kare arsası vardır.
Sene 1984 TOKİ’ nin babası olan Arsa ofisi senin arsandan 400 metre kareyi istimlak ettim diyerek elinden alıyor. Yıl 2007 bu sefer de TOKİ devreye girerek senin 1.592 m2 lik arsanı kamulaştırıyorum diyor.
 
Merhum Ali dayı mademki benim arsada cami,okul ve sosyal donatı alanları yapılacak bari bizimde bu işte bir katkımız olsun diyerek 650 TL den arsasını TOKİ’ye satmak üzere pazarlık yapıyor.
 
Ancak iş tapu devrine gelince,TOKİ yerine TORUNLAR GYO’nun avukatları işin içine girince Durmuş ailesi bu işte bu bit yeniği vardır diyerek arsanın akibetini takip ediyor. İşte dananın kuyruğu burada kopuyor.  Cami,okul ve sosyal donatı alanı olan Ali Amcanın yeri öbür yerler ile karma yapılarak imar’a açılmış.
 
Tabi Ali amcanın ömrü yapılan bu haksızlıklara dayanamayıp kısa bir süre sonra hakkın rahmetine kavuşuyor. Evlatları yapılan haksızlığa boyun eğmeyip Küçükçekmece 1.Asliye Hukuk Mahkemesinde 2011/ 669 E sayılı dosya ile aldatıldıklarını ileri sürerek dava açıyorlar. Davanın ilk duruşması 11.11.2011’de yapıldı. Ben de o davayı başta sona takip ettim. Hakim belgelerin toplanıp dosyaya sunulması için 2 hafta kesin süre verdi.
 
Mall of İstanbul projesi o kadar sakat bir şekilde başlamış ki TOKİ’ nin Hürriyet Gazetesine verdiği ihale ilan 3 Temmuz 2007 tarihli. Bu tarihte henüz hak sahiplerinin arazisi kamulaştırılmamıştır. TOKİ kendisine o kadar güveniyor ki henüz kendisine ait olmayan arsanın ihalesini yapmaktan bir sakınca görmüyor.
 
Başbakan Erdoğan Hz.Ömer’in bir ecnebinin arazisi üstüne yapılan cami için ecnebinin rızası yoksa yıkın dediğini çok iyi biliyor. TOKİ özel şahsa ait olan ve henüz satın almadığı bir arsa için ESKIDJI aracılığı ile ihale ilanı verip arsayı satıyor. PES doğrusu … Bu işin bir de öteki tarafı var. TOKİ paşa mağrurlanma senden büyük ALLAH var ALLAH.
 
Avrasya Hospital’in hızına yetişemiyorum
 
Avrasya Hospital son yıllarda o kadar ciddi bir şekilde bina ve medikal tıbbi araç gereç yatırımı yaptı ki milyon dolarlık makinaların hizmete girme hızına artık yetişemiyorum. Sağ olsun kurumun basın yayın ve halka ilişkiler müdürü emekli resim öğretmeni sayın Emre Toker her zaman ki gibi imdadıma yetişerek beni enforme ediyor. Sayın İbrahim Urlu ise gece gündüz Avrasya Hospital’in marka değerini nasıl daha yukarı çıkarırımın derdinde . Hastanenin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Opr.Dr.Hüseyin Urlu bacağında hafif bir doku zedelemesi olduğu için bir süre dinlenmesi gerektiği halde işini o kadar çok seviyor ki koltuk değneği ile ek bina inşaatının doğru yapılıp yapıladığını düzenli olarak kontrol ettiğini görünce galiba işine aşık olmak URLU ailesinin geleneğinde var diye düşündüm.
 
Her hafta Avrasya’ya giderim. İbrahim bey yoğun olduğu için meşgul etmek istemediğim halde sağ olsun mutlaka bana bir çay ısmarlayıp gündem hakkında az da olsa sohbet etmek istemesi çok güzel ve beni mutlu ediyor. Artık bünyem alışmış bir hafta İbrahim bey’i görmezsem sanki önemli bir şeyimi kaybetmiş gibi olurum hep. Avrasya Hospital’in doktorları ve çalışanları ile sık sık değişik ortamlarda bir araya geldiğimiz için artık aile olmuş durumdayız. 47 Ülke sağlık bakanlığı yetkililerinin Avrasya ziyaretine, IV.Turizim ve Sağlık Kongresi’nde binlerce insana tanıtım yapan Avrasya yetkililerinin yorgunluklarını Zeytinburnu ilçe kaymakamı Mustafa Dündar’ın annesi Hanım Dündar’ı Avrasya’da tedavi ettirmesi ve hastanenin hizmetinden çok memnun olmasını bayramlaşma töreninde anlatması Avrasya Hospital sahip,idareci ve çalışanlarının şevkini oldukça arttırdı.
Ben de yapılan yatırım ve tanıtım hizmetleri için emeği geçenlere teşekkür ederim.
 
Güsiad esnafı sanayici ve ihracatçı yaptı
 
Başkanlığını Ekrem Ateş’in yaptığı “Güngören Sanayici İş adamları Derneği” (Güsiad) basın mensupları ile deneğin Merter’deki genel merkezinde samimi,içten ve candan bir kahvaltılı toplantı yaptı. Bu toplantıya katılıp dernek başkanı Ekrem Ateş,Yönetim kurulu üyelerinden Av.Mehmet Katar,genel sekreter Mustafa Seçkin başta olmak üzere dernekte tanıştığımız arkadaşlar samimi ve içten olmaları Güsiad’ı bana çok sevdirdi. TOSKON üyesi olan dernek birbirinden ilginç işlere imza atmış. Ben dernek üyelerinin başarı hikayelerini çok merak ediyorum imkan ve ortam olursa “Acı içinde başarıyı yakalayanlar” başlığı ile Güsiad üyelerinden başarılı işlere imza atanların hikayelerini genç kuşaklara aktarmak için binlerce üye içinde yüzlerce başarı hikayesi çıkacağına inanıyorum. Allah nasip ederse de bir süre sonra başarılı Güsiad üyeleri ile yaptığımız söyleşileri de kitap olarak basılması için Güsaid’a
hediye ederiz.
 
Ülkesi için çalışan herkese gazete olarak hizmet etmek boynumuzun borcudur.
 
Hüseyin ÇETİNER / İstanbul Times Gazetesi
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aydın Cıyızbiz 2011-11-19 15:53:57

çok doğru bir yazı,tebrik ederim.sanırım sırada realistanbul arazisinin imar değişikliğini ve konut alanına dönüştürülmesini yazacaksınız,herhalde daha sonra da bahçelievlerdeki metroport avm yi ele alırsınız.inşallah bunları da yazarsınız,ki ben yazabileceğinize imkan vermiyorum çünkü İmarın başındaki insanlar bütün güçlerini kullanarak sizi susturacaklardır. Ama ben biliyorum ki siz haksızlık karşısında susmazsınız,dilsiz şeytan olmazsınız.

Editör Notu:

Metroport AVM.nin arazisi ile ilgili yapılan yolsuzluk ve problem hakkında bilgi verirseniz mmnun oluruz. Mail :cetinerhuseyin@hotmail.com bekliyoruz....

Avatar
Adill 2011-11-19 18:46:35

Hüseyin Bey merhaba,

Sizi yıllardır takip ediyorum. Siz AKP için bedel de ödediniz ama belediye seçiminde hizmet ettğiniz Murat Aydın başta olmak üzere dini bayramlarda bile size ilan verip katkı yapmıyorlar.Ama iş ranta geldiği zaman Camii,yeşil alan,okul ve sosyal donatı alanlarını diğer yandaşları için hemen imara açılıyor.

AKP göz diktiği yere TOKİ' yi gönderip haraç mezat satın alıyor. Mall of istanbul'un yerini TOKİ devreye girip devletin gücünü kullanmasaydı arsa sahipleri m2 sini 650 TL den verirlermiydi ? birisi bana bunun cevabını versin ben başka bir şey istemiyorum.

Yazık imar yolsuzlukları AKP.nin başını yiyecek demedi demeyin ahanda buraya yazdım bu tarihe not düşme olsun...

Avatar
emeldanın avukatı bakalım bu karara ne cevap verecek 2011-11-21 19:05:43

Dairesi ONDÖRDÜNCÜ DAİRE
Davacılar İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELE.
Davalılar FUAT GÜVEN
Genel Evrak Yıl - No 2011-77978
Esas Yıl - No 2011-506
Davanın Türü KARAR DÜZELTME
Davanın Konusu YIKIM İŞLERİ

Geldiği Yer İSTANBUL 4.İDARE MAHKEMESİ
Geldiği Yer Esas Yıl - No 2006-2353
Geldiği Yer Karar Yıl - No 2007-2469
Geldiği Yer Temyiz Yıl - No 2008-95
Bölgeden Gönderme Tarihi
Daireye Geliş Tarihi 03/05/2011

İstem YOK
İstem Sonucu -
YD ile ilgili İstem YOK
YD ile ilgili İstem Sonucu -

YD İtiraz ile ilgili İstem YOK

Dosyanın Son Aşaması İLGİLİ MAHKEMEYE GÖNDERME

Karar Sonucu BOZMA
Karar Tarihi 16/09/2011
Karar Yıl - No 2011-576

banner186