banner175

İPEKÇİ İLE GÜNGÖREN GÜLECEK!

Saadet Partisi Güngören Belediye Başkan Adayı Mehmet İpekçi, Güngören de yapacağı hizmetleri İstanbul Times e açıkladı

İPEKÇİ İLE GÜNGÖREN GÜLECEK!

Saadet Partisi Güngören Belediye Başkan Adayı Mehmet İpekçi, Güngören de yapacağı hizmetleri İstanbul Times e açıkladı

24 Aralık 2008 Çarşamba 11:24
İPEKÇİ İLE GÜNGÖREN GÜLECEK!
banner171
İPEKÇİ İLE GÜNGÖREN GÜLECEK!
 
Saadet Partisi Güngören Belediye Başkan Adayı Mehmet İpekçi, Güngören'de yapacağı hizmetleri İstanbul Times'e açıkladı.
 
Haber : Ömer ADIYAMAN
 
 Foto: Ferdi TÜRK
 
Saadet Partisi Güngören Belediye Başkan Adayı Mehmet İpekçi, Güngören'de yapacağı hizmetleri İstanbul Times'e açıkladı. İpekçi, "Milli Görüş Belediyeciliği, bir inancın, bir idealin bir zihniyetin eseridir. Bir anlayışın, bir tasavvurun bir projenin hayatta geçirilmesidir. Şahıslarla, kişisel çabalarla, bireysel başarılarla açıklanmayacak kadar kapsamlı, büyük bir yerel yönetim hamlesi ve bir belediyecilik hareketidir. Milli Görüş Belediyeciliği, bir yerel kalkınma modelidir. Nitekim bunun böyle olduğu şimdi daha iyi anlaşılmıştır. Milli Görüş Zihniyetini terk edenler, belediyecilikte başarısız oldular" dedi.
 
"KENDİN PARAN GİBİ HARCA VE ÖYLE TOPLA"
 
İpekçi, belediyecilik mantığını "Para milletin parasıdır. Harcarken kendi paran gibi harcayacaksın. Toplarken kendin paran gibi toplayacaksınız" şeklinde yorumladı.
  
  
"SEÇİMLER İNSANLAR İÇİN ÖNEMLİDİR"
 
Yerel seçimleri dikkate alınması gerektiğini kaydeden İpekçi, "Bu yerel seçimler elbette önemlidir. Hafife almak doğru değildir. Çünkü yerel seçimler genel seçimlerin bir göstergesidir. Ben bir aday olarak yerel seçimleri önemsiyorum. Güngören Belediye Başkan Adayı olarak da bir vatandaş olarak da önemsiyorum. Çünkü seçimler insanlar için önemlidir" şeklinde konuştu.
  
"BİZ YAPTIK, AK PARTİ KONDU"
 
Güngören'de 2002 yılındaki seçimleri değerlendiren İpekçi, "Güngören halkı beş yılını seçecek. Yani bu seçimde iyi bir aday demek beş yılın faturası demektir. Ya vatandaşlarımız oylarını iyi kullanıp beş yılını kazanacak, yada yanlış oy kullanıp beş yılını kaybedecek. Güngören'de bildiğiniz gibi 2002 Yerel Yönetim Seçimlerinde Milli Görüş Belediyeciliği hakimdi. O dönemlerde atıl durumda olan Güngören Büyükşehir statüsünde hizmetlerle tanıştı. Beş yılda devrim sayılabilecek bir hizmet getirildi. Alt yapıdan tutunda tüm çalışmalar bu dönemde gerçekleşti. Yani sorunsuz bir semt oldu. Güngören halkı Milli Görüş belediyeciliğini anımsadı. Kendilerini Milli Görüş çizgisinde gören AK Parti iktidarını halk bizim devamımız diye tercih etti. Ancak öyle değildi. Milli Görüş belediyeciliği her şeyi tamamladı. AK Parti ise bu hizmetlere kondu diyebiliriz" şeklinde konuştu.
 
"BİZDE PARTİ İÇERİSİNDE DİSİPLİN VAR"
 
Milli Görüş belediyeciliği ile ilgili bilgi veren İpekçi, "Milli Görüş Belediyeciliğinin özellikleri vardır. İyi bir belediye yönetimi ile ilgili özellikleri vardır. Diğer partiler veya adaylar birilerinden destek alarak çalışmalarını sürdürür. Ancak bizde bu yoktur. Bizde parti içerisinde bir disiplin vardır. Hizmet hak ve halk için vardır. Bizde seçileni denetleme sistemi vardır. Parti organlarımız tüm belediye başkanlarının mal varlığından tutunda yaptığı tüm çalışmalarını denetler. Çünkü bizim parti politikamızda denetleme sistemi mevcuttur. Parti her noktasında bütün ekibi sorgular. Örnek bir araba aldğınızda parti sorgular. Kötü niyetli olsanız yapamazsınız. Yani Milli Görüş sisteminde bu vardır" dedi.
  
"HALK MEVCUT BAŞKAN'DAN MEMNUN DEĞİL"
 
Mevcut yönetim ile ilgili İpekçi, "Mevcut Belediye Başkanı ile ilgili bir şeyler söyleyeyim. Ben mevcut Belediye Başkanını kötülemek istemem. Fakat vatandaşlardan edindiğim intiba memnun olmadıklarını belirtiyor. İyi bir hizmetler üzerine böyle bir belediye başkanı geldiği zaman belli bir yönetim ve hizmet gelmektedir. Geçmiş 5 sene olabilir. Sahadayız. Vatandaşlarla irtibat halindeyiz. Halk 2002'den sonra yapılan Milli Görüş Belediyeciliği ile şuan mevcut belediye hizmetlerini karşılaştırdığı zaman neyin ne olduğunu görüyor. Yani halk bunu söylüyor. Ben değil" şeklinde konuştu. 
  
"ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT"
 
İpekçi, ahlak ve maneviyat olgusuna dikkat çekerek, "Biz Saadet Partisi'nin tüm adayları olarak önce ahlak ve maneviyat diyoruz. İnsanlar için iki etken vardır. Yani bu halk iki durumda savaşa gider. Biri din diğeri ise mide. Bu olmazsa olmazlarımızdan biridir. Bu iki seçenek insan için önemlidir. Her zaman savaş da bu iki etkenden dolayı doğar. Dininize saldırıldığı zaman savunmaya geçeriz. AK Parti iktidarı halkı bu noktaya getirdi. Yaptıkları icraatlar ortada. Dış borçlarımız ortada. Türkiye'de hayvancılık bitti. Tarım bitti. Borç üzerine borç. Kriz üzerine kriz. Artık bu millet bir savaşa doğru sürükleniyor. Bunun farkında halk. Ciddi anlamda bir bunalım var" şeklinde konuştu.
 
"HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI KENDİ ALANINDA UZMAN DEĞİLDİR"
 
İpekçi, hiçbir başkan adayının kendi alanında uzman olmadığını belirterek, "Hiçbir başkan adayı kendi alanında uzman değildir. Doktorların dahi elli tane branşı vardır. Yani doktor dediğimiz zaman elli tane alana ayrılır. Belediyeciliğin uzmanlık alanı yoktur. Belediyecilikte heyecan vardır. İdealistlik vardır. Bu heyecanı ekiple götüreceğiz. Başarılı bir ekiple götüreceğim. Ben heyecanlı ve idealist bir insanım. Yani ben sadece beş yıl belediye başkanlığına talibim. İkinci dönemde benim heyecanım kalmaz. Çünkü heyecan ilk beş sene vardır. İkinci dönemde seçilen başkanlara baktığınız zaman performans düşmüştür. Onun için ilk beş yıl önemlidir" dedi.
 
"BİRÇOK PROJEDE İMZAM VAR"
 
İpekçi, 35 yıldan beri Güngören'de olduğunu belirterek, "Benim için her zaman halk şunu söyler. Ben 35 yıldır Güngören'de oturuyorum. Yılların verdiği tecrübe var. Şuan Güngören'de mevcut birçok projede imzam vardır. Hala ismimde çok geçer. Çünkü ben bu semtte önem veriyorum. Projeler üzerinde kafa yoruyorum" şeklinde konuştu.
 
"ÜSTÜ PARK ALTI OTOPARK PROJESİ"
 
İstanbul'da park sorununun büyük bir sorun olduğunu kaydederek, aynı sorunun Güngören'de de olduğunu belirtti. İpekçi, "İstanbul'da en büyük sorun Otopark sorunudur. Dolayısıyla Güngören'de de bu sorun mevcut. Yıllardır bu konu ile ilgili projeler üretiyorum. Güngören'de sokaklar geniş. Otoparklar gelişiyor. Dar olan sokaklar oluşuyor. Önce otopark yapacağız. Biz Güngören'de büyük olmayan dar alanlara 150 veya 200 tane otopark yapacağız. Yani serpilmiş sekilde otopark sistemi. Her mahallede küçük otoparklar yapılacak. Bunları boş arazilerde yapacaz. Alt otopark üzeri park olacak. Gerekirse boş alanları belediye bütçesinden halktan satın alacağız ve bu sorunu kökten çözeceğiz. Bunun en güzel yolu ise her mahallede 4 apartman satın alıp yıkacağız. Altını otopark, üstünü ise park yapacağız" dedi.
 
"HER MAHALLEDE ALIŞVERİŞ MERKEZİ"
 
Çeşitli alışveriş merkezleri yapacağını kaydeden İpekçi, "İkinci en büyük projelerimizden bir tanesi de halkın rahat bir alışveriş yapmasını sağlamak olacak. Biz Güngören'de hem güzel görüntü oluşturacak hem de rahat alışveriş için alışveriş sokakları oluşturacağız. Bunlar içerisinde kültür sokakları da olacak. Sosyal ve kültürel alanlara da bakacağız" şeklinde konuştu. 
  
"İŞ VE İŞVEREN BİR NOKTADA BULUŞACAK"
 
İpekçi, iş ve işverene bir birim kuracağını kaydederek, "Önemli projelerimizden bir tanesi de işçi ve işvereni buluşturmak olacak. Belediye bünyesinde oluşturacağımız iş ve işçi buluşturma projesinde hiç kimse dükkanına "eleman aranıyor" ya da "iş arıyorum" ilanı asmayacak. Çünkü bunları biz belediye de oluşturacağımız bir birimde buluşturacağız. İnsanlar gezip iş aramayacak tek merkezde toplanacak. Bu bizim daha önce projeydi. Bunu ilk sizin yayınızda açıkladım. Ama AK Parti'de bunu yapacakmış. Allah'tan biz daha önce açıkladık" dedi. 
 
"MERKEZ EDİNDİRME KURSLARI AÇACAĞIZ"
 
İpekçi, merkez edindirme kursları açacaklarını belirterek, "Merkez edindirme kursları. Biz ara eleman noktasındaki sıkıntıyı çözeceğiz. Turnacıdan tutunda tüm iş dallarında yetişen çıraklara meslek öğreteceğiz. Birebir beceri isteyen ciddi anlamda sıkıntılar var. Bunu çözeceğiz. Yapılan eğitimin sonucu yok. Mesleki okulları bitirdiler. Ara eleman sıkıntısı başladı. Bunu biz çözeceğiz" şeklinde konuştu.
 
"PARA MİLLETİN PARASIDIR, KENDİ PARANI HARCIYORMUŞ GİBİ DAVRANACAKSIN"
 
İpekçi, sözlerine "Daha birçok projemiz var. Ama önemli olanları size anlattım. Bizim için şu mantık çok önemlidir. "Para milletin parasıdır. Harcarken kendi paran gibi harcayacaksın. Toplarken kendin paran gibi toplayacaksınız." Güngören de sadece 5 yıl varım. Haklı ve hakkaniyetli şekilde yöneteceğim. 55 yaşından sonra dünya hayatımda ne kaldı. Ahiret yolculuğuma gitme gibi bir düşüncem yok. Ben sadece çalışıyorum. Sonucu mevlam takdir eder. Ben bütün Türk milletine teşekkür ediyorum. Bir futbol maçına bir diziye ayırdığınız zamanı seçime ayırın. Size en yakın ve doğru olan siyasi partileri tercih edin. Bu Türkiye'nin geleceğidir" şeklinde son verdi.
HABERİN VİDEOSU HAZIRLANIYOR...
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186