banner175

Başakşehir Ak Parti Ve CHP Kadın Kolları Arasında Düello

Başakşehir Ak Parti ve CHP Kadın Kolları Arasında Düello

Başakşehir Ak Parti Ve CHP Kadın Kolları Arasında Düello

Başakşehir Ak Parti ve CHP Kadın Kolları Arasında Düello

07 Ekim 2009 Çarşamba 19:49
Başakşehir Ak Parti Ve CHP Kadın Kolları Arasında Düello

Düello Kadın Kollarına Sıçradı

Bundan bir süre Önce Ak parti Başakşehir  kadın Kolları Başkanı Özlem Erol ve Meclis üyesi Özlem Taş ve kadın kolları yürütme kurulu üyelerinden bir kısmı gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak bazı açıklmalarda bulunmuşlardı.

Bu Kezde CHP Başakşehir Kadın Kollarından Gazetemize Nezaket Ziyareti yapıldı

CHP Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Saide Özgündüz,Kadın kolları ilçe sekreteri Nazife İlhan,ilçe yönetim kurulu üyesi Sülbiye Altun ve Zeynep Kızıltaş'tan oluşan ekip gazetemiz genel merkezinde İmtiyaz sahibimiz Hüseyin Çetiner'e çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundular.  

Özgündüz Yaptığı Açıklama'da AKP.li Bayanların Tavrını Kabul Etmiyorum Dedi 

CHP kadın kolları Başakşehir ilçe başkanı Saide Özgündüz yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Ben ve arkadaşlarım göreve geldikten sonra kadın kolları üyesi arkadaşlarıma bir konuşma yapmış ve o konuşmanın bir yerinde aynen şöyle demiştim; ..Ancak biz kadınlar siyasetin mutfağını oluşturup erkeklere sunuyoruz.Ön plana çıkmayı başaramıyoruz.İlçemizde AKP gibi kadının adı olmayan bir partinin 3 kadın meclis üyesinin olması morelimizi bozuyor.Biz CHP.li kadınlar örgütümüzü güçlendirerek,şeriatı bu ülkeye getirtmeyeceğiz.Hepiniz meclis üyesi,ilçe,il yöneticileri,miletvekili hatta bakan olmaya layıksınız.Artık siyasette erkek hegemonyasına hayır deyip pozitip ayrımcılığımızı ön plana çıkararak kadın kotalarımızı öne çekip layık olduğumuz yeri almalıyız" demiştim. 

AKP Kadın Kolları ve Meclis Üyeleri'nin Bizi yanlış algılamasına Üzüldük  

Ancak haberi yapan gazete bir kaç kelime hatası yaptığı için bahse konu haber benim orjinal açıklamamdan biraz sapmış gibi görünse bile AKP.li kadın arkadaşlarımın kelimenin akışından başka bir partiye mensup bayan meclis üyelerini bizim partimize aitmiş gibi gösterme küçüklüğüne tenezül etmeyeceğimi bilmeleri gerekirdi.En kötüsü haberdan sonra bir şekilde bize ulaşmış  olsalardı biz kendilerine doğru bilgiyi verir ve onlarda size verdikleri demeci vererek bizlerin kişilik haklarına saldırmamış olacaklardı diyerek Başakşehir'li kadınların siyasete etkin olarak katılması için AKP dahil her türlü kişi ve kurumla medeni insanlar gibi fikir alışverişi yapabiliriz dedi.Ancak AKP ilçe başkanı Ahmet Selim Köroğlu Hariç belediye başkanı dahil AKP.li yöneticiler karşılaştığımız ortamlarda bize bir merhaba demeyi bile çok görmelerini de gazeteniz aracılığı ile kınıyorum dedi.      

Mevlüt Uysal Başakşehir'i İyi Yönetemiyor İddiası

CHP Başakşehir Kadın Kolları ilçe sekreteri Nazife İlhan ise yaptığı kısa konuşmada Belediye başkanı da meclis üyeleri de seçildikten sonra artık partinin başkanı ve meclis üyeleri değil,Başakşehir de yaşayan tüm yurttaşların başkanı ve meclis üyeleri olması gerekirken bana göre AKP'den seçilen arkadaşlarımız bunun farkında değiller.Uysal başkan olalı nerede ise yedi ay olacak size soruyorum yaptığı veya yapacağı çalışmaları Basın mensupları ile mi paylaşmış ? Anamuhalafet partisi meclis  üyeleri ile mi paylaşmış ? Siz basın mensubusunuz bize göre daha çok bilgi ve belgeye sahipsiniz lütfen söylermisiniz Uysal bu süre zarfında yani yedi ay da ne yaptı ? Seçim öncesi basın mensuplarını sık sık toplayarak koskocaman manşetlerle YIKIM yok beyanatları vermesinin bilen kişi seçimden bu yana sls basın mensupları aracılığı ile bize yaptığı veya yapacağı çalışmaları anlatması çok mu zor acaba ?  Galiba seçim  bitti benim daha beş yıl kiseye  ihtiyacım yok deniliyorsa bu durumda CHP olarak bize yarar sanyırum.Ama bizim bakış açımız bize yaramasınsından çok yapılan işlerin halkımıza yaraması  gerekir diye düşünüyoruz. 

seçim öncesi AKP için Fenertepede herşeyi yapmaya hazır olan insanlara AKP ne yaptı ? Halen su ihtiyaçlarını kuyudan kavga döğüş alarak mağara ortamında fakirlik içinde yaşarlarken Uyal bizim CHP olarak Bahçeşir'de aldığımız yüksek oylara göz dikip günü birlik işlerle zaman harcıyor.Bu tür çalışmaların hiç bir zaman karşılığını alamayacak uysal bunu bilsin diyerek halkın da kendilerinin de Beleidye Başkanı Mevlüt Uysal'dan memnun olmadıklarını beyane tti.

CHP Başakşehir Kadın Kolları Neler Yapacak ?

1-Bahçeşir'de açılmayan İsmek kurslarının burada da açılmasını talep ediyoruz

2-Kadın Üye sayımızı artırmak için ciddi bir çalışma içindeyiz

3-Her an erken seçim olmasını bekliyoruz ve buna göre hazırız

4-Eskiden Bahçesehir belde belediyesi iken Çöpler ayrıştırılıyordu şimdi o uygulama kalktı

5-Gelişim Merekzi neden halktan katıldıkları kurslar için  para alıyor ?Bu yanlış uyulamanın kalması     için çalışacağız.

6-Orta Mahalle de bir çok kız ve genç ekonomik sıkıntlardan dolayı okul hayatını yarım bıraktığı için depresyone girmiş durumda beleidye başkanı ve ekibi  neler yapıyor ? Okullar yeni açıldı kağıtları ayrıştırıp burada elde edilecek olan gelir ile defter yaptırıp öğrecilere dağıtsa kötümü olurdu ?

AKP den seçilen Belediye Başkanı'na 500 Gün avans Verdik 

Gelişmiş ülkelerde seçilmiş insanlar STK.lara,basın mensuplarına ve halkın görüşlerine önem vererek seçildikleri  yeri yönetmeye çalışırlar.Oysa bırakın Uysal'ın STK.ların fikirlerine değer vermeyi kendisini bir konu için arayan bir meclis üyemize beni neden arıyorsun diyebilecek kadar işi ileri götüren bir başkan.  

Kısaca zengin kaynaklara sahip olan Başakşehir'i bu şekil düşük profilli  bir yönetim anlayışı ile yönetmek olanaksız.Zaten Başakşehir'i Mevlüt Uysal'dan daha çok İBB,Kiptaş,TOKİ ve birçok taşeron firma yönetiyormuş gibi bir görüntü var.Buna basit bir örnek vermek gerekirse Sel felaketi olmadan bir  kaç gün önce vadinin ihalesine olan inşaat firması zaten site sakinlerinin kullanma alanı içinde yer alan bir yeri otopark yaparak girişine bir personel oturtup araçları ile içeri girenlerden üç TL para alacaksın demek hangi kanun ve kuralda var birisi bunu açıklasın.

 Barınak Açıklamasını Unutmadık

Son olarak şu açıklamayı da yaparak geldiğimiz nezaket ziyaret boyutunu aşmamak adına şu sorunun cevabını sayın Uysal'dan bekliyorum diyen CHP kadın kolları başkanı  Özgündüz şu sorunun başkan tarafından cevaplanmasının kedileri için çok önemli olduğunu vurgualdı

Başkan ATV.muhabiri ilhan Tanrıöver'in bir tarafta barınaktaki köpeklerin can çekişirken istediği yardımdan dolayı Mevlüt Uysal neden terbyesizlik yapma dedi ? Muhabir ilhan Tanrıöver başkanı telefon ile arayıp  yardım istemesinin terbiyesizlik ile ne alaksı var ? Selden bu yana nerede ise bir ay geçti Uysal belki bir açıklama yapar diye bekledik ama Uysal bizleri balık hafızalımı sanıyor ?

Bu sorumun makul ve mantıklı bir cevabını veya başkandan bir özür açıklaması alamazsak bu konu ile   alakalı geniş ve etkili protestolar yapacağız dedi.

Ziyaret ile ilhgili Kısa Bir Konuşma Yapan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hüseyin ÇETİNER  

Şahıs olarak herkes gibi bizimde bir siyasi görüşümüz elbette vardır.Ve buda çok normaldir.Ancak gazete binasından içeri girdiğimiz zaman her parti,her dernek her vakıf ksıaca her kes ve kesim kendisine gazetemizde yer bulmalı.Sizden önce AK Parti kadın kolları ve meclis üyeleri çok nezih bir ziyaret yaptılar.Bugün siz buradasınız yarın kimin olacağını bilemeyiz ama şunu çok iyi biliyoruz ki küfür ve yasalar önünde bizi zorda bırakmayacak eylem ve söylemler dışında Aziz Babuşçu'nunda görüşleri yer alır Gürsel Tekin'inde.Zaten İstanbul Times'ı en ön sıralara gertiren faktörde özgürce hareket edebilme kapasitemizin olmasına bağlıyorum dedikten sonra CHP Başakşehir Kadın kolları başkanı Şahide Özgündüz ve ekibine de ziyaret için teşekkür etti.

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186