banner175
banner170

AK PARTİ'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
banner171

Ak parti İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarının çoğu netleşti.AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile İBB.Başkanı Kadir Topbaş, listeye son şeklini vermek için Ankara'da kamp kurdu.son şekli verilen liste16 Ocak'ta açıklandı.3 Dönem üst üste Belediye başkanlığı yapanların bu dönem aday olamayacağı ile alakalı Ak parti ilke kararı aldığı halde Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge için bu kıstasın uygulanmaması dikkatlerden kaçmadı.Bir iki gün önce Bazı televizyon kanallarında yayınlanan listelerde Ak parti Eski İstanbul İl teşkilat başkanı Metin Külünk'ün ismi ÇEKMEKÖY belediye başkan adaylığı için geçiyordu.Ancak Külünk Yakın çevresine yaptığı açıklamalarda Sayın Başbakan Belediye başkanlık adaylığımızı açıklamadığı sürece yazılanların hepsi dedikodudan ibarretir diyerek görüş belirtiyordu.Yine Başakşehir için Göksel Gümüşdağ ismi geçiyordu.Aday adaylığı başvurusu yapmadığı ve lise mezunu olduğu bilinen Gümüşdağ'ın Başakşehir için aday gösterilmesi durumunda başta aday adaylığı başvurusu yapanlar olmak üzere teşkilat menuplarınca çok sert tepkiler ile karşılanacağı duyumları da haber merkezimize ulaşıyordu.Ancak son şekli verilen ve aşağıda açıknanan listede Mevlüt Uysal'ın Başakşehirde aday olduğu görülmesinden sonra Başakşehir teşkilatı rahat bir nefes aldı. 

Ak Prti''nin İstanbul'daki adayları kim? İşte o aday listesi; 
 

İSTANBUL İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

 

S. NO

İLÇE

KESİNLEŞEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

     

 

1. BÖLGE

 

1

ADALAR

ÇOŞKUN ÖZDEN

 

2

ATAŞEHİR

ABDULKADİR ÖMER ABAMOR

 

3

BEYKOZ

 Yücel Çelikbilek

 

4

ÇEKMEKÖY

AHMET POYRAZ

 

5

KADIKÖY

MUSTAFA SİNAN GENİM

 

6

KARTAL

BEKİR KILIÇ

 

7

MALTEPE

FİKRİ KÖSE

 

8

PENDİK

S. KENAN ŞAHİN

 

9

SANCAKTEPE

İSMAİL ERDEM

 

10

SULTANBEYLİ

HÜSEYİN KESKİN

 

11

ŞİLE

CAN TABAKOĞLU

 

12

TUZLA

DR. ŞADİ YAZICI

 

13

ÜMRANİYE

HASAN CAN

 

İSTANBUL İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

 

S. NO

İLÇE

KESİNLEŞEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

     

 

2. BÖLGE

 

1

BAYRAMPAŞA

HÜSEYİN BÜRGE

 

2

BEŞİKTAŞ

SİBEL FATMA ÇARMIKLI

 

3

BEYOĞLU

AHMET MİSBAH DEMİRCAN

 

4

ESENLER

TEVFİK GÖKSU

 

5

EYÜP

DENİZ KÖKEN

 

6

FATİH

MUSTAFA DEMİR

 

7

G.O.PAŞA

ERHAN EROL

 

8

KAĞITHANE

FAZLI KILIÇ

 

9

SARIYER

MEHMET AKİF ŞİŞMANOĞLU

 

10

SULTANGAZİ

CAHİT ALTUNAY

 

11

ŞİŞLİ

EMİN HABERDAR

 

12

ZEYTİNBURNU

MURAT AYDIN

 

İSTANBUL İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

S. NO

İLÇE

KESİNLEŞEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

     

3. BÖLGE

1

ARNAVUTKÖY

AHMET HAŞİM BALTACI

2

AVCILAR

 Cafer Sezgin

3

B. ÇEKMECE

İLKER GÜRBÜZ

4

BAĞCILAR

LOKMAN ÇAĞRICI

5

BAHÇELİEVLER

OSMAN DEVELİOĞLU

6

BAKIRKÖY

OĞUZ SATICI

7

BAŞAKŞEHİR

MEVLÜT UYSAL

8

BEYLİKDÜZÜ

 

9

ÇATALCA

İSMAİL İP

10

ESENYURT

NECMİ KADIOĞLU

11

GÜNGÖREN

ŞAKİR YÜCEL KARAMAN

12

K.ÇEKMECE

AZİZ YENİAY

13

SİLİVRİ

HÜSEYİN TURAN

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner158