banner175
banner170

Çocuklar Daha Güzel Bir Kağıthane İçin Yarışıyor
 Kağıthane Belediyesi'nin okullarda yürüttüğü geri dönüşüm kampanyaları tüm hızıyla sürüyor. İlçede eğitim veren tüm okulları tek tek dolaşarak çocuklara; cam, metal , plastik, pil ve atık yağların geri dönüşüm serüvenini aktaran ve çocuklarda  geri dönüşüm bilinci oluşturmayı hedefleyen Kağıthane Belediyesi, son olarak okullara 'Geri Dönüşüm Atık Kutuları' bırakarak çocukları kampanyaya katılım için teşvik etmeyi hedefliyor.

İlçe genelindeki tüm okullara bırakılan geri dönüşüm kutularından eğitim öğretim yılı sonuna kadar 300 ton ambalaj atığı, 3 ton atık pil ve 3 ton mavi kapak toplamayı hedefleyen Kağıthane Belediyesi, kampanyaya en çok destek veren okul ve öğrencilere de 5 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında çeşitli ödüller dağıtacak.

En çok pil, mavi kapak ve atık yağ getiren 3'er öğrenciye bisiklet, en çok atık toplayan ilk 3 okula dizüstü bilgisayar ve yine en çok atık toplayan okulların çevre kolu başkanlarına da bisikletin hediye edileceği Çevre Haftası etkinlikleri 5 Haziran'da yapılacak.

Ayrıca toplanan her 300 kilogram mavi kapak karşılığında engelli vatandaşlar için bir tekerlekli sandalye de alınırken, toplanan diğer atıklarda geri dönüşüm tesislerinde tekrar kullanıma uygun malzemelere dönüştürülerek hem çevre temizliğine hem de ekonomiye katkı sağlayacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×