banner175
banner170

Türkiye genelinde 335 tane şubeye ulaşan Genç Müteşebbis Osman Yaşar yeni fabrikasının açılışında yüzlerce kişinin huzurunda tek rakibim MC.DONALDS diyerek ne kadar geniş bir vizyona sahip olduğunu kanıtlamış oldu.

İstanbul Times Haber Merkezi / Özel Haber 

Sultangazi ve Gaziosmanpaşa  ilçelerinin kesiştiği bir lokasyonda fabrikasını kuran  Osman Yaşar’ı Eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekili Recep Koral, Sultangazi Belediye başkanı Cahit Altunay,Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç, Sanatçı Mustafa Topaloğu ve manken Ece Gürsel’in hazır bulunduğu açılışa iş adamı,ve vatandaşlardan oluşan 700 kişi katıldı.

Çiğköfte'nin Komagene krallığında  ortaya çıktığını iddia eden OSES'in patronu Osman Yaşar nemrut heykelleri şeklinde yaptıkları çiğköfte tavsirli Nemrut heykellerini bir ara çiğköfte sanan ünlü ve uzaylı sanatçı Mustafa Topaloğlu,  Nevrut heykeline kafadan elini daldırdı.Betondan yapılan Nemrut heykelinden iş çıkmayacağını anlayan sanatçı bu kez de yüzlerce kilo ağırlığındaki çiğköfte leğeninde duran çiğköfteleri açılışa katılan vatandaşlara ikram ettiler.     

Osman Yaşar açılış konuşmasında şunları söyledi;

Sayın Milletvekillerim,belediye başkanlarım ve kıymetli misafirlerim OSES ailesinin bu özel gününde yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim hoş geldiniz.

Sizlere Çiğköftenin tarihinde bahsedecek olursam;

KOMAGENE (ki Komagene krallığı da OSES’in patronunun doğduğu Adıyaman da kurulmuştur) krallığı döneminde Nemrut Hz.İbrahim’in büyük bir ateşte yakılmasını emreder.

Bu amaçla o güne kadar yakılmayan dev bir ateş yaktırmış,halkının da atşe yakamsını yasaklamıştır. Efsaneye göre,bir avcı avladığı ceylanı ateşte pişiremeyeceği için Ceylanın arka baldırından aldığı yağsız eti taşla ezip,buğday ile harmanlayarak bir yemek haline getirmiştir.

O Tarihten 1993 yılına kadar sıra gecelerinde ve özel günlerde tüketilen bir yiyecek olan Çiğköfte OSES’in yaptığı AR – GE  çalışması ile daha uzun süre dayanabilen ve daha sağlıklı olan etsiz çiğköftenin buluşunu yaptık.

Bildiğiniz üzere etli çiğköfte sağlık açısından sakıncalıdır. Bizim ürünümüz etsiz olup , Bulgur,Salça,Ceviz,İsot ve baharat karışımından oluşmaktadır.

Biz Çiğköfteyi Besin değeri yüksek ,7’den 70’e herkesin sağlıkla tüketebileceği bir ürün haline getirdik ve bu lezzeti Türkiye’ye sevdirdik.

OSES ticari hayatına üç tekerlekli el arabası ile başlamıştır.Şimdi  Türkiye gebelinde 335 şubemizle hizmet vermekteyiz.

Bugün burada yeni fabrikamızın açılışını yapmak üzere bir araya  geldik. Tesisimiz Avrupa standartlarında olup tam kapasite ile çalışması halinde günlük 30 ton Çiğköfte üretebilecek kapasiteye sahiptir.

OSES toplumsal sorumluluğu yüksek kaliteli ürünler sunan ve kendini sürekli geliştiren,iş ahlakına uygun,dürüst çalışan bir firmadır.

Hedefimiz Şirketimizi farklı konsepti,yle ve kendine has sunumuyla uluslar arası pazara taşımak ve bu lezzeti dünya markası haline getirebilmektir.

Neden Dünya da bir MC DONALDS da biz olmayalım …

Fabrikanın kurulu bulunduğu Sultangazi Belediye başkanı Cahit Altunay OSES ilçemizde üretilen ciddi bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay  açılış münasebeti ile yaptığı konuşma da şunları söyledi; “ İşte burada açılışını yaptığımız OSES Çiğköfte fabrikasının kurucusu Osman yaşar ve kardeşleri daha şimdiden 335 şubeye ulaşmışlar. Her şubede 3 kişi çalışsa bu da en az 1.000 kişiye iş kapısı demektir. Bu fabrika gibi bugün ilçemizde yüzlerce Tekstil ve ayakkabı  fabrikası vardır. Ülkemizde üretilen her 3 spor ayakkabısından birisi Sultangazi de üretiliyor. Osman Yaşar kardeşim bulguru işleyerek hem nefis bir ürün  yapıyor hem de binlerce aileye iş kapısı açıyor. Allah bu tür müteşebbislerin sayısını artırsın dedi

Bölge Milletvekili Recep Koral OSES ailesini tebrik ediyorum dedi

OSES’in kurucusu Osman Yaşar ve Kardeşleri üretim ve yatırım yaparak ülkenin kalkınmasına ciddi katkılar yapıyorlar. Siz siz olun hayal hırsızlarının moralinizi bozmalarına müsade etmeyin.Her şey hayal ile başlar. Osman Yaşar kardeşim hayal ertmeseydi halen bugün üç tekerlekli araba ile çiğköfte satıyor olacaktı. Hayal etti bugün binlerce ailenin evine ekmek götürmesine katkı yapıyor.

Hükümet olarak üretim ve yatırım yapan iş adamlarımızın başımızın üstünde yeri var. Üretim olursa işsizlik azalır,devlet vergi alır ve herkes mutlu olur. Osman Yaşar kardeşimin de konuşmasında bahsettiği gibi daha önce sıra gecelerinde üretilen ve halkın istediği zaman ulaşamadığı bir yiyecek olan Çiğköftenin bugün fabrikasyon  hale gelmesi  ve herksin evinin yanında ulaşabileceği bir yiyecek olmasında OSES’in katkısı çok olmuştur. 335 tane şube az değil. Bu fabrika ile şube sayısının bundan sonra daha da artacağını düşünüyorum dedi.

Mustafa Topaloğlu katılımcıları  gülmekten kırıp geçirdi

Açılışta katılımcılara ve basın mensuplarına kendi elleri ile çiğköfte ikram eden  sanatçı Mustafa Topaloğlu yaptığı esprilerle ve okuduğu doğaçlama şiirleri ile katılımcıları gülüp kırmaktan geçirdi. Manken Ece Gürsel’de katılımcılara çiğköfte ikram ederek OSES çiğköfte çok lezzetli ben de OSES alıyorum dedi.

OSES’in patronu Osman Yaşar,Mustafa Topaloğlu ve Ece Gürsel’e bir paket Çiğköfte vererek SURVIVER’da kalan 5/6 arkadaşın açlıktan mideleri kurudu bu paketi ACUN ILICALI’ya verin de adaya götürsün demesi gülüşmelere nehne oldu.

Daha sonra protokol üyelerine ve basın mensuplarına Fabrika gezdirildi be yemek yenildi.

İstanbul Times ailesi olarak modern,hijyen ve şık Fabrikanın OSES çiğköfteye hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
celal karataş 1 yıl önce

Neden acılı yok

Misafir Avatar
adıyamanlı 2 yıl önce

Çok lezzetli

Misafir Avatar
Fikret Turan 2 yıl önce

Tebrik ediyorum. Çok lezzetli gercekten.....

Misafir Avatar
Fikret Turan 2 yıl önce

Tebrik ediyorum. Çok lezzetli gercekten.....