banner175
banner170

Geri Dönüşüme Destek Sizden Buz Pateni Bizden
Özellikle çocuklara buz sporlarını sevdirmeyi amaçlayan bu uygulamadan yararlanmak isteyenlerin yanlarında geri dönüştürülebilir maddeyle piste gelmeleri yeterli. Yaş sınırlamasının olmadığı pistte; plastik, cam ve kağıt gibi geri dönüştürülebilir madde getiren herkes 45 dakikalık bir seansa katılabilecek.

İstanbul Times Haber Merkezi

Mart ayı sonuna kadar hizmet verecek olan buz pateni pistinin özellikle yarıyıl tatilinde çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşacağı bekleniyor.

Projeyi hayata geçiren Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin buz sporlarını sevdirmeyi amaçladığı gibi özellikle çocuklara çevreye karşı duyarlılık bilincini de aşılamayı hedeflediğini söyledi.

336 m2 kapalı alan üzerine kurulan buz pateni pistinde 2 bayan 2 erkek eğitmen dileyenlere eşlik edecek. Ayrıca pistin 120 kişi kapasiteli tribünü de mevcut. Yaz aylarında ıslanma havuzu olarak kullanılan alan, kış aylarında ise bundan böyle buz pateni pisti olarak kullanılacak.

Burada biriken geri dönüştürülebilir atıklar, Çevre Koruma Müdürlüğü görevlilerine teslim edilecek.

Özel ses ve ışık sistemi ile donatılan pistte açılışa özel bir gösteri maçı ve çocuklardan oluşan grup tarafından artistik buz pateni gösterisi sergilenecek.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)  
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×