banner175
banner170

CHP meclis üyeleri ve belediye başkan aday adayları görücüye çıktı
Quantom Fizikçisinden Fırıncıya toplumun her kesimi aday adayları içinde var 

Divan Başkanşlığını CHP Başakşehir ilçe başkanı 
İkitelli ESKOP Sanayi Sitesi Konferans salonunda yapılan CHP Başakşehir Aday adayı tanıtım toplantısında renkli görüntüler oluştu.

İstanbul Times Haber Merkezi / Özel Haber 

CHP İstanbul İl başkan yardımcısı Hüseyin Aksu'nun açılış konuşmasını yaptığı aday adayı tanıtım toplantısında temel kriterler hakkında bazı bilgiler verdi.

Aksu birbirimizi ile kavga etmeninzamanı değil.Hepimizin yapacağı en önemli ve yararlı iş önce başakşehir'i sonra İstanbul'u daha sonrada Türkiye'ye CHP bayrağını dikmemiz gerekir dedi.

İlçe başkanı Özeren önce birlik sonra iktidar dedi

Başakşehir'de birlik beraberlik içinde örgütümüzün seçtiği belediye başkan adayı ve meclis üyeleri ile el ele,omuz omuz'a verirsek Başakşehir'de belediyeyi kazanırız dedi. Özeren aday adaylarının kendilerine tanınan süreye riayet etmelerini isteyerek önemli olan koltuk ve makam sevdası değil Partimizin yerel'de ve genelde iktidar olmasıdır. Özeren CHP'nin İstanbul ve Türkiye'de iktidar olmasının yolu Başakşehir'de geçer dedi.

CHP İstanbul 3.Bölge milletvekili Ali Özgündüz çok çalışmalıyız dedi


CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili emekli savcu Ali Özgündüz yaptığı konuşmada Başakşehir, Esenyurt ve Küçükçekmece başta olmak üzere bir çok ilçeyi AKP'den almadan İstanbul'da iktidar olma şansımız yok. İstanbul'da iktidar olamayınca da Türkiye de iktidar olmak da çok  zor dedi.Özgündüz parti içinde birlik ve beraberlik olmayınca hiç bir şey olmaz diyerek sözlerini tamamladı.

Meclis üyesi aday adayları renkli kişiliklerden oluşuyor

Meclis üyesi aday adaylarından inşaat mühenbdisi Mehtap Albayrak'ın samimi  ve içten konuşması büyük alkış alırken,emekli Almanca öğretmeni ve % 55 sol kolunda engel olan Hasan Hüseyin Demir'in kendisini tanıtırken bu ismi unutmayın demesi renkli bir talep olarak görüldü. Abdülhadi Akmungan'ın süreyi kısıtlı bulmasından dolayı aslında daha bir çok meziyetim var ama vakit yeterli değil sözleri de gülüşmelere sebep oldu.

Belediye meclis üyelsi aday adaylarından her birisinin ayrı bir aday olma gerekçesi vardı. Kimisi Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın halkın taleplerini dikkate almadığı için, kimisi emekli ve yaşlılara mekan yapmak için kimisi de Atatürk ilke ve inkılaprının yaşatılması için aday aday adayı olduğunu ifade etti.

41 Tane meclis üyesi  aday adayının yanında 5 tane de belediye başkan aday adayının olduğu CHP Başakşehir ilçe örgütünün aday tanıtım toplantısı tam dört saat sürdü.

Belediye başkan aday adaylarınden ismail Cicin ilk konuşan aday adayı oldu 

Belediye başkanlığı aday adaylığı için Özgür Karabat ,İsmail Cicin ve diğer üç aday adayı olmak üzere 5 tane Belediye başkan aday aday ve 41 tane de meclis üyesi aday adayı CHP Başakşehir ilçe örgütüne başvurmuş durumda.

İsmail Cicin konuşmasında şunları söyledi ;

İsmail Cicin 
mesleği olan şehir Plancısı olmasından dolayı bugün 300'e yakın beledşiye başkanı ile tanıştığını ifade ederek Belediyeciliğe uzak olmadığı mesajı verdi.  Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın balkanlık yerine 18.maddeyi uyglayarak her parselde belediyeye arsa alarak Emlakçılığa başladığını iddia eden İsmail Cicin Kayaşehir uydu kentin ruhunda insanlık yok dedi.
 

İlçenin 4 ayrı bölgeden oluştuğunu ve her bölgein ayrı bri sorunu olduğunu ifade eden Cicin Bahçeşehir'in bir küşltürü yok.Biz aday olur ve seçilirsek Bahçeşehir'e ayrı ve misyon ve yizyon yükleyerek burasını kuruluş amacına ugun hale getirmeye çalışacağız dedi.


Özgür Karabat'ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi 

Sözlerine sevgili kardeşlerim sizleri hukukun ve demokrasisinin üstünlüğüne inanarak selamlıyorum. Hepinize merhaba.Biz CHP Başakşehir olarak kongremizi de herkesin katılımına açık olmak kaydı ile yaprtık.

Hepinizin bildiği gibi 29 Mart 2009 yerel yönetim seçimlerini az oy ile kaybettik. Ancak o günkü Başakşehir ile bugünkü arasıda çok fark var dedi. Karabat 2.500 kişi ile yapılan seçmen analiz çalışması içinde kim belediye başkan adayı olursa bu çalışmayı kendisine takdim etmeye hazırım dedi. Başakşehir ile alakalı ciddi bir analiz çalışması yaptığı konuşmasında ortaya çıkan Özgür Karabat ilçemizde 301 tane sözleşmeli öğretmenin olması bile eğitimin ne aşamada olduğunun basit bir göstergesidir dedi. 

Karabat; Belediye başkanı ruhsatsız bir insandır dedi

CHP Başakşehir Belediye başkan aday adayı Özgür Karabat konuşmasında  "Yapılaşma çalışmaları biten etaplar ve Bahçeşehir dışında ilçenin dört bir yanı bakanlık tarafından rezerv alan ilan edildiği için ilçe belediye başkanı 
Mevlüt Uysal bugün ruhtsat veremeyen bir belediye başkanı konumuna gemiştir diyerek eleştirde bulundu. Sözlerini biraz da kendimi tanıtarak bitireyim diyen Özgür Karabat "Tokatlıyım,oğlunu ve eşini göstererek Umut'un babası Dilek'in de kocasıyım diyerek tamamladı.

İşte CHP Başakşehir Belediye meclis üyesi aday adayları 

 

 

1

ABDULHADİ AKMUGAN

2

ERMAN NADİ TÜRKER

3

CEMAL DOĞAN

4

ZEKİ GÜNDOĞDU

5

HASAN HÜSEYİN DEMİR

6

SERKAN  MEŞECİ

7

CEMAL SOLMAZ

8

BEKTAŞ ULUSAN

9

HAYRETTİN ÖZBAKIR

10

DENİZ BAKIR

11

BURCU ÖZKAN

12

YAZGÜL DONAT

13

ZEYNEP DENİZ ALDOĞAN

14

SERDAR BAYRAKTAR

15

GÜLSEN ŞENER GÜLSEVEN

16

NİZAMETTİN KÜMEÇ

17

FATOŞ ARİFE ÖZDEMİR

18

AYFER DİKBAŞ

19

FEVZİ EKTİREN

20

AYŞE BEYZA KAUR

21

ASIM CEBECİ

22

MEHTAP ALBAYRAK

23

ÜMİT ERDOĞAN

24

AHMET İLERİGÖZCÜBAŞI

25

MURAT ÖZKURT

26

BELKIZ ERYÜKSEL

27

HAYRİYE DİZMEN

28

NECDET KAYA

29

MURTEZA IŞIK

30

AHMET NECATİ ERDEM

31

KENAN YILMAZ

32

GÖKHAN ATALAY

33

HİLAL ERBAKAN

34

KENAN ÇAPAR

35

ERDOĞAN DULKADİR

36

ADNEN KAYMAKÇI

37

ÇETİN SALICI

38

ATİLA ŞAHİN

39

EMRAH AKDENİZ

40

ÖZLEM SEMİNT

41

AYHAN GEYGEL

 Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×