banner175

ZEYTINBURNU BIR KEZ DAHA AYDINLIGI SECECEKTIR

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, 29 Mart seçimlerinde Zeytinburnu halkının bir kez daha aydınlığı seçeceğini söyledi.

ZEYTINBURNU BIR KEZ DAHA AYDINLIGI SECECEKTIR

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, 29 Mart seçimlerinde Zeytinburnu halkının bir kez daha aydınlığı seçeceğini söyledi.

26 Şubat 2009 Perşembe 09:22
ZEYTINBURNU BIR KEZ DAHA AYDINLIGI SECECEKTIR
banner171
  AK PARTİ Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver:

 “ZEYTİNBURNU BİR KEZ DAHA AYDINLIĞI SEÇECEKTİR”

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, 29 Mart seçimlerinde Zeytinburnu halkının bir kez daha aydınlığı seçeceğini söyledi.  

HABER-Ömer ADIYAMAN/ISTANBUL TIMES

FOTO-Ferdi TÜRK/ISTANBUL TIMES 

On yıl öncesine kadar kaderine terk edilen Zeytinburnu’nun bugün modern caddeleri, ışıl ışıl sokakları, kültür merkezleri, bilgi evleri, en modern aşevi, parkları ve yeşil alanları ile parmakla gösterilen bir ilçe haline geldiğine dikkat çeken Başkan Ünver “Zeytinburnu halkı vefalıdır. Bu halk kendisini çamura, pisliğe, karanlığa,  mahkum edenleri unutmadı. Halkımız 29 Mart’taki seçimlerde bir kez daha o zihniyeti sandığa gömecektir” dedi.  

VATANDAŞ AK PARTİ’YE AKIN EDİYOR 

Yerel seçimlere sayılı günler kala Zeytinburnu’nda siyaset de hızlandı. Siyasi partiler seçim çalışmalarına başlarken en büyük hareketlilik ise yine AK Parti’de yaşanıyor. AK Parti ilçe binasındaki hummalı çalışma gözlerden kaçmıyor. Tüm teşkilat mensupları Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı programa katılmak için adeta sıra bekliyor. Seçime yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, bütün siyasi partileri demokratik yarışa zarar getirebilecek davranışlardan uzak durmaları çağrısında bulundu. Temiz bir siyaset istediklerini ve tüm çalışmalarını da bunun üzerine kurduklarını ifade eden Ünver, diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklediklerini söyledi.  

HİZMET, HUKUK VE HÜRRİYET

“Siyasetten tek muradımız, tek arzumuz insanımıza hizmet etmektir, gönüller kazanmaktır” diyen Başkan Ünver, şöyle konuştu: “Bizler bu arzu ile Zeytinburnu’nda hizmet çıtasını yükselttik. Zeytinburnu halkı ile ortak arzularımız buluştu. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi Zeytinburnu teşkilatı olarak biz üç temel ilke ile üç büyük ideal ile yola devam ediyoruz. Başbakanımızın belirlediği üç önemli şiarımız, üç temel hareket hattımız; HİZMET, HUKUK ve HÜRRİYET… Bizim Zeytinburnu’nda yürüttüğümüz siyasetin ana ekseni işte bu üç temel üzerine kurulmuştur. Hiçbir güç ve hiçbir davranış bizi bu şiarımızdan döndüremez. Çünkü biz bu üç ilkeyi siyasette olmazsa olmaz olarak görüyoruz.”TEŞKİLAT-BELEDİYE BÜTÜNLEŞMESİ 

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Ünver, Zeytinburnu’nun eski dönemlerini bu insanların unutmadığını söyledi. Daha düne kadar çamurdan yürünemeyen, zifiri karanlıktan dışarı çıkılamayan Zeytinburnu sokaklarının şimdi ise tertemiz, ışıl ışıl ve daha güvenli hale geldiğini belirten Ünver, bu başarının temelinde ise teşkilat, belediye bütünleşmesinin yattığını söyledi. İç çekişmeler yerine Zeytinburnu’na hizmetle uğraştıklarını anlatan Ünver, “Murat Aydın’ın başkanlığı döneminde Zeytinburnu adeta yeniden inşa edildi. Farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı, surların hemen öte yanında yer alan Zeytinburnu, kültürel zenginliğinin yanında her türlü sosyal donatıları ile inşa edilen parkları ve yeşil alanları sayesinde İstanbul’un yeni cazibe merkezi haline geldi. Binlerce metrekarelik kamu arazisi her türlü işgalden temizlenerek halkın hizmetine sunulunca ilçenin çehresi de değişti. Ben tüm Zeytinburnu halkı adına sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten çok zor bir iş başardı. 1999’dan bu yana ilçede hayal dahi edilemeyecek güzel gelişmeler yaşandı ve bundan sonra da yaşanacak” dedi.
Murat Aydın’ın Zeytinburnu Belediyesi’ni en borçlu belediyeden İstanbul’un yatırım şampiyonluğuna taşıdığına dikkat çeken Bahattin Ünver, “Bu belediye 10 yıl önce kendi işçisinin, memurunun maaşlarını bile ödeyemiyordu. O dönemde brüt geliri 3.5 trilyon lira olan belediyenin sadece personel brüt gideri ise 3.7 trilyon liraydı. Böyle bir durumda belediyenin yatırım yapabilmesi, geleceğimiz olan çocuklarımız için projeler ortaya koyabilmesi, Zeytinburnu’na yeni bir misyon ve vizyon yükleyebilmesi düşünülebilir mi? Elbette ki düşünülemez” şeklinde konuştu.
Başkan Ünver, durum böyle iken o dönemlerin belediye başkanlarının yeniden halkın karşısına çıkma cesaretini gösterebilmelerini hayretle ve şaşkınlıkla izlediğini de söyledi.

AK PARTİ TÜM KİŞİSEL ÇIKARLARIN ÜSTÜNDEDİR  

Meclis üyeliği aday listelerinin oluşturulması ile ilgili de konuşan Ünver, şunları kaydetti:
“AK Parti kişisel çıkarların üstündedir. Bu parti kişiler üzerinden siyaset yapmadı, bundan sonra da yapmayacaktır. Bu dönemde hepimize düşen görev azimle, özveriyle çalışmaktır. Eğer kendi kişisel menfaatlerimizi ön planda tutarak hareket edersek bu teşkilat, bu parti o kişiyi bünyesinden atar. Biz kişisel çıkarlar üzerinden siyaset yapanlarla değil, hizmet yolunda kendini adayanlarla siyaset yapıyoruz ve kararlı adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Teşkilat ve belediye bütünleşmesinin en güzel örneğini Zeytinburnu olarak biz veriyoruz. Sandık müşahidinden sandık sorumlusuna, mahalle başkanından ilçe yönetim kurulu üyesine, belediye başkan yardımcısından belediye başkanımıza kadar tüm teşkilat tek yürek olmuş bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zaman zaman yaşanan küçük sorunlar bizim çalışma aşkımızı daha da kamçılıyor. Bu tür olayları gördükçe teşkilatım daha da güç kazanıyor.”
 

ZEYTİNBURNU GÖRÜLMEMİŞ HİZMETLERİ GÖRÜYOR 

Zeytinburnu’nun bugüne kadar görülmemiş hizmetleri gördüğünü de anlatan Başkan Bahattin Ünver, “Daha düne kadar çamurdan yürünemeyen, zifiri karanlıktan dışarı çıkılamayan sokaklarımız şimdilerde tertemiz ve ışıl ışıl. Tüm bunlar nasıl oldu biliyor musunuz? Tüm bu başarıların arkasında yatan temel unsur, uyumlu çalışma, azim, halka hizmet anlayışının hakim kılınması ve kararlılık. İşte biz teşkilat olarak buna inandık ve inandığımız doğrultuda yolumuza devam ediyoruz. İnşallah 29 Mart’ta yapılacak seçimlerde de halkımız yapılanları görecektir ve AK Parti’ye olan güvenini bir kez daha ortaya koyarak, ilçemizi ve memleketimizi karanlık günlere götürmek isteyenlere fırsat vermeyecektir” dedi.  

“Bizim için Orta Asya’dan Balkanlara, Rumeli’den Makedonya’ya, Elazığ’dan Mardine, Giresun’dan Konya’ya bütün her yer ve herkes aynı mesafede ve aynı değerdedir” diyen AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, açıklamaları şöyle tamamladı: “Çünkü biz Türkiye’yiz. Parti olarak siyasetimizi bütün insanlarımızı kucaklama üzerine kurduk. Çünkü biz insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu kendimize şiar edindik. Biz böyle bir zihniyetin çocuklarıyız. Biz politikamızı kimin ne söylediğine veya ne yaptığına göre değil, Zeytinburnu’na kazandırdığımız hizmetler üzerine kurduk ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda yürütüyoruz. Ben buradan tüm Zeytinburnu halkımı 29 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti’ye, Başkanımız Murat Aydın’a bir kez daha oy vermeye davet ediyorum. Onların ana sütü kadar temiz, ana sütü kadar ak oylarına talibiz.  Durmak yok, hizmete devam…”  

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ ÖNCESİNDE ZEYTİNBURNU” 

Ünver, açıklamasını devamında AK Parti iktidarından önceki çalışmalara dikkat çekerek, “Zeytinburnu halkı her yağmurda basan kanal sularını, karanlıklar içerisindeki sokaklarını, tehlike saçan elektrik tellerini, salkım saçak telefon tellerini, kaldırımı olmayan çamurlu ve çukurlu sokaklarını, çocuklarının oynayacak bir parkının olmadığı mahallelerini, 90 kişilik sınıflarda eğitim gören okullarını, okul önlerinde ve karanlık ara sokaklarındaki tinercilerini, AK Partili yönetimine kadar yok sayılan kimsenin haberdar olmadığı özürlüleri, gençlerinin dinlenmek ve eğlenmek için gidebileceği sosyal ve kültürel alanların olmadığını, yetersiz ve hijyenden uzak sağlık tesislerini, işkal edilmiş park ve bahçe alanlarını ve daha burada sayamadığımız birçok olumsuzlukları, Zeytinburnu halkı eski yöneticiler döneminde çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.  

“ZEYTİNBURNU HALKI BİZİ VE ÖNCESİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR” 

Ünver, açıklamasının devamında, “AK Parti Belediyeciliğinden önce yine, plansız yapılaşmayı, çarpık kentleşmeyi, ruhsatsız ve sağlıksız yapıları, alt yapısı olmayan yollarını, gece saat 10’dan sonra korkudan ve karanlıktan çıkılamayan sokakları Zeytinburnu halkı çok iyi bilmektedir. Bizim işimiz şov yapmak değil, halka hizmet vermektir” dedi.  

 “MUZAFFER ABİMİZİN TEPKİSİ FAZLA DUYGUSAL OLMUŞTUR” 

Ünver, son günlerde  basın yayın kuruluşlarında  çıkan haberlere de değinerek, “Öncelikle parti binasına seçilemeyen ve gönül koyan bir değerli bir arkadaşımızın parti binasına gelerek tepkisini dile getirdiğini toplantıda olmamdan dolayı öğrenmiş oldum.  Hemşehrilerine Meclis üyesi olarak hizmet etme talebinde olan  birbirinden değerli 150 aday adayımızdan sadece 37 kardeşimizi listeye koyabilmek takdir edersiniz ki kolay bir olay değildir. Muzaffer Uçar abimizde bir dönem Meclis Üyesi olarak hizmet vermiş ve bir dönem daha hizmet etme arzusu içerisinde olan bir abimizdir. Maalesef listeye dahil edebileceğimiz arkadaşlar sadece 37 kişi olup bunun tek seçicisi de İlçe Başkanı değildir. Bazen öyle oluyor ki sonradan listede olması gerektiği kanaati daha ağır basan kardeşlerimizi listeye alamamış olabiliyoruz. Bu değerli kardeşlerimizden birisi de Muzaffer abimizdir. Teşkilata geçmişten bağı olan ve çok emeği olan bu kardeşimizin tepkisi gereğinden fazla duygusal olmuştur ve camiamızı da üzmüştür. Sizinde takip ettiğiniz gibi Muzaffer abimizde partisine karşı bir tepkisi olmayıp, listedeki değerlendirmeye tepki göstermiştir. Dolayısıyla biz AK Parti Teşkilatını her zaman bir aileye benzetiriz. Sorunlarımız olsa dahi kendi içimizde demokrasinin gerektirdiği gibi çözüm yollarına gideriz. Hepte öyle olmuştur. Bu partide ne olursa olsun kalıcı  kırgınlık ve dargınlıklar olmaz”  şeklinde konuştu.  

“ATÖLYE” KAVRAMINA AÇIKLIK  

Ünver, açıklamasının devamında, yaptığı bir açıklamanın yanlış anlaşıldığına değinerek, “Bu haber ile ilgili basın yayın kuruluşlarına bir demeç verdim. Ancak verdiğim demeçte “Atölye Çalışanları” kelimesini farklı bir amaçta kullanmadım. Orada anlatmak istediğim konu, kalabalığın kendi atölyesinde çalışan personellerin olduğu yönündeydi. Farklı bir amaçla ve de küçümseme gibi bir davranışım söz konusu değil, olamaz da. Çünkü bende siyasi kimliğimin yanında ticaretle uğraşan gerektiğinde işçi olan biriyim” dedi. 

ZEYTİNBURNU İSTANBUL’UN İNCİSİ OLACAK 

Ünver, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “AK Parti Belediyeciliği ile İstanbul’un dünyanın en önemli şehirlerinden birisi haline getirilebilmesi için her noktasına ne yapılacağının kararları verilmiş, ulaşımı çözülmüş, bu konularda gerekli adımları atılmış, plan ve programları yapılmış İstanbul’un en gözde ilçesi Zeytinburnu’nu oluşturulmak üzere Büyükşehir Belediyesi ile el ele verilerek, Kentsel Dönüşümünü tamamlayan, sosyal tesisleri, yeşil alanları, çocuk oyun alanları, park ve bahçeleri, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yeniden yaşanılabilir modern ve çağdaş bir Zeytinburnu’nu oluşturmak üzere “Durmak yok, Hizmete Devam” anlayışı ile  gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. İşimiz hizmet, gücümüz ise Zeytinburnu halkıdır.”

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186