CANLI" /> CANLI" /> CANLI" /> CANLI">
banner175

YÜZ BİNLER GAZZE İÇİN ÇAĞLAYAN'DA CANLI

Saadet Partisi'nin düzenleyeceği ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'', Çağlayan Meydanı'nda saat 12.00 ile 16.00 arasında gerçekleştiriliyor. Miting nedeniyle bazı yollar kapalı.

YÜZ BİNLER GAZZE İÇİN ÇAĞLAYAN'DA CANLI

Saadet Partisi'nin düzenleyeceği ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'', Çağlayan Meydanı'nda saat 12.00 ile 16.00 arasında gerçekleştiriliyor. Miting nedeniyle bazı yollar kapalı.

04 Ocak 2009 Pazar 15:44
YÜZ BİNLER GAZZE İÇİN ÇAĞLAYAN'DA CANLI
banner171

Saadet Partisince Filistin ile dayanışma ve İsrail'i protesto amacıyla Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen miting başladı.

Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek mitinge, 150'den fazla sivil toplum örgütü destek veriyor. Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar Çağlayan Meydanı'na akın etti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı niting saat 12.00'den itibaren başladı. Protesto gösterisinde konuşmalar devam ediyor.

Havanın soğuk olmasına rağmen yüzbinlerce kişi meydanı doldurdu. Meydanda boş yer kalmazken, alana giremeyenlerin de bulunduğu belirtiliyor. Meydanda İsrail'e büyük öfke var. Pankartlarla bu öfke dile getirilirken yer yer İsrail bayraklarının ateşe verildiği görülüyor. Filistin ve Türk bayrakları yan yana dalgalanırken yüz binler yaşanan insan katliamına tepkilerini dile getiriyor.

Filistin ile dayanışma ve İsrail'i protesto içerikli pankartlar taşıyan katılımcılar, yine aynı yönde sloganlar attı.

Mitingi görüntüleyen ''jimmy jib'' adlı hareketli kameranın düşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

İsrail bayrağı olan bir kuklanın yakıldığı mitingi, ulusal ve uluslararası basın kuruluşlarından çok sayıda gazeteci izliyor.

KAYSERİ'DE 3 SENDİKA, ÜYELERİNİN BAĞIŞLADIĞI 1 POŞET KANI, ''MÜSLÜMAN KANI DÖKMEMESİ'' İÇİN İSRAİL'İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE GÖNDERDİ

Kayseri'de 3 sendika, üyelerinin bağışladığı 1 poşet kanı, ''Müslüman kanı dökmemesi'' için İsrail'e ulaştırılmak üzere bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine gönderdi.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ünal Polat, Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanı Fikret Özcan ile bazı sendika üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'ndaki PTT binası önünde basın açıklaması yaparak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

Öztürk, burada, karton kutudan çıkardığı, içinde sendika üyelerince bağışlanan kan bulunan poşetleri göstererek, ''İsrail, Müslüman kanı akıtmaya bir türlü doymuyor. Bu tutumundan vazgeçmesi için üyelerimizin bağışladığı kanları İsrail'e gönderiyoruz. Umarım İsrail bu kanlarla tatmin olur da Filistinli Müslümanların kanını akıtmaktan vazgeçer. İsrail'e, 1 yıl içinde 365 gün boyunca günde 1 poşet kan göndereceğiz'' dedi.

Öztürk ve diğer sendika yetkilileri, koliye koydukları bir poşet kanı, İsrail'e ulaştırılmak üzere bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine gönderilmesi için PTT yetkilisine teslim etti.

MİTİNG DOLAYISIYLA, İSTANBUL'DA BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Saadet Partisince, İstanbul'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için düzenlenecek miting dolayısıyla, bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilecek açık hava toplantısı dolayısıyla, saat 10.00'dan itibaren bazı yollar trafiğe kapalı olacak.

Buna göre kapanacak yollar şöyle:

''Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr.Cemil Bengü, İzzet Paşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak caddeleri ile Feriköy Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun, Fırın Arkası, 1. Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan Top Sahası Yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Avcılar, Yeniyol ve İdil sokakları.

 

Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarı'ndan Çağlayan istikametine katılım, D-100'den Çağlayan katılımı, D-100'den Kasımpaşa katılımı, Vatan Caddesi Çağlayan çıkışı, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidiş Kuştepe Işıklar mevkisi, Şişli'den Çağlayan'a  gidiş Hürriyet Tepe Işıklar, Kağıthane Caddesi'nden Çağlayan'a çıkış, Okmeydanı Kavşağı'ndan Darülaceze Caddesine çıkış, TEM Otoyolu'ndan Darülaceze Caddesi'ne geliş, Piyalepaşa Darülaceze gelişi, Perpa Darülaceze gelişi, Gürsel Mahallesi gelişi, Halide Edip Caddesi Şişli gelişi, Şişli'den Çağlayan'a geliş.''

-ALTERNATİF GÜZERGAHLAR-

Kapanacak yollar sebebiyle sürücülerin kullanacakları alternatif güzergahlar ise şöyle:

''Kasımpaşa'dan-Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı ve Kağıthane yönünü, Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecekler Haliç Hasköy İstikametini, D-100'den Çağlayan ve Piyalepaşa Bulvarı'na gidecekler Okmeydanı ve Mecidiyeköy-Balmumcu istikametini, Kağıthane'den-Çağlayan'a gidecekler Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe yönünü, Vatan Caddesi'nden-Çağlayan'a  gidecekler, Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy yönünü, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu veya Şişli yönünü, Şişli'den-Çağlayan'a gidecekler E-5 Karayolu'ndan Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu yönünü, Okmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 Karayolu istikametini, TEM Otoyolu ve Okmeydanı'ndan Şişli'ye gidecekler de Haliç veya Mecidiyeköy yönünü kullanabilecek.

GECE YARISI İSRAİL'E ÖFKE SELİ

İSTANBUL'DAKİ PROTESTO

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava ve kara saldırıları, İstanbul'da bir araya gelen bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.

Saadet Partisi, Alperen Ocakları ile İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ve bazı sivil toplum kuruluşlarına üye kişiler, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Levent'teki yerleşkenin yakınındaki Büyükdere Caddesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ayrımında toplandı.

Trafiği kısmen aksatarak İsrail aleyhinde sloganlar atan grup, ''Filistin'deki Müslümanlar'ın kurtuluşu'' için dua etti.

Büyükdere Caddesi'nden İsrail Başkonsolosluğu'na yürümek isteyen grup, panzerlerin de desteğinde çevrede yoğun önlemler alan güvenlik kuvvetlerince durduruldu. Kısa süreli yaşanan arbede sırasında polis bariyerini aşarak başkonsolosluk önüne gelen bazı eylemciler, burada da önlem alan polislerce engellenerek, yerleşke dışına çıkartıldı.

Bu sırada polisten aldığı izinle bir otomobilin üzerine çıkan bir kişi, gruba ''sakin olmaları'' çağrısında bulundu. Bunun üzerine Büyükdere Caddesinde yeniden bir araya gelen grup, toplu şekilde yapılan duanın ardından yaklaşık 4 saat süren protesto gösterisini bitirdi.

Öte yandan, başkonsolosluğun bulunduğu sokağın girişindeki bir şirkete ait plazanın önündeki şirket flamaları göstericiler tarafından direklerden indirilerek, yerine 2 adet Filistin bayrağı asıldı.

-İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARI ANKARA'DA PROTESTO EDİLDİ

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) üyeleri, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde saat 03.00 sıralarında toplanan grup, İsrail'i protesto eden sloganlar attı.

Saldırılarda ölenler için dua eden MAZLUMDER üyeleri, büyükelçiliğe kartopu attı.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, burada yaptığı açıklamada, Gazze'de yaşanan drama dünyanın sessiz kaldığını, bir süre önce başlayan harekatın ''soykırım harekatı'' olduğunu savundu.

Saldırıları, insanlığın vicdanına vurulmuş bir darbe olarak niteleyen Gergerlioğlu, Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisini geri çekmesini istedi.

 

YOĞUN KATILIM İÇİN ÇAĞRILAR YAPILMIŞTI

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, mitinge Filistin'den hükümet temsilcilerini de davet ettiklerini, onların katılamamaları halinde Filistin hükümetinin görevlendirdiği yurt dışı temsilciliklerden bir görevlinin katılacağını belirtmişti.

Mitingte Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un konuşacağını ifade eden Karaduman, hedeflerinin Çağlayan Meydanı'nda bir milyon kişiyi aşmak olduğunu vurguladı.

Karaduman, ''Tüm siyasi partileri, meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını ve resmi kuruluşları mitinge katılmaya çağırıyoruz. Gelin bu mitinge katılarak Filistin'e destek verelim. İsrail, saldırılarına karşı dünyadan hiçbir ses gelmeyince daha çok vuruyor. Hep beraber İsrail'i protesto edelim, onları uyaralım'' dedi.

Mitingin Arap televizyon kanalları El Cezire ve El Arabi tarafından canlı yayımlanacağını kaydeden Karaduman, mitingin saat 12.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirileceğini kaydetti.

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜNERİ: HERKESİ MİTİNGE KATILMAYA ÇAĞIRIYORUZ, GELİN BU MİTİNGE KATILARAK FİLİSTİN'E DESTEK VERELİM

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri, Çağlayan'da bugün düzenlenecek ''Filistin ile Dayanışma'' mitingine katılım çağrısında bulundu.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığındaki önceki gün basın toplantısında konuşan Güneri, Filistin ve Gazze ile dayanışma içinde olmak ve İsrail'i protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek mitinge, toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyledi. Güneri, pazar günkü mitinge katılacakların ''Filistin ölmesin, insanlık ölmesin, vahşet dursun'' diye tüm dünyaya sesleneceğini ve Filistin halkıyla beraber olduklarını göstereceklerini dile getirdi.

Türk halkının Filistin konusunda ne kadar hassas olduğunun son 10 gündür düzenlenen protestolarla bir kez daha görüldüğünü anlatan Güneri, Saadet Partisi tarafından düzenlenen mitinge aynı zamanda 200 sivil toplum kuruluşunun da destek verdiğini bildirdi.

Güneri, mitinge ciddi bir katılım beklediklerini ifade eden Güneri, mitingin Filistin'in acısını durdurma noktasında bir etki oluşturmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Mitinge, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un da katılacağını ifade ederek, Filistin'den de hükümet temsilcilerini davet ettiklerini söyledi.

Hedeflerinin Çağlayan Meydanı'nda 1 milyon kişiyi aşmak olduğunu vurgulayan Güneri, ''Herkesi mitinge katılmaya çağırıyoruz, gelin bu mitinge katılarak Filistin'e destek verelim. İsrail, saldırılarına karşı dünyadan hiçbir ses gelmeyince daha çok vuruyor. Hep beraber İsrail'i protesto edelim, onları uyaralım'' diye konuştu.     

Teoman Rıza Güneri, mitingin, Arap televizyon kanalları El Cezire ve El Arabi tarafından da canlı yayınlanacağını, mitingin 12.00'de başlamasının öngörüldüğünü bildirdi.

NUMAN KURTULMUŞ'UN MİTİNG HİTABI

Çağlayan Meydanı'nı dolduran milyonlara aşkın kalabalığa hitap eden Kurtulmuş Dünya 'ya seslendi;

 

"Bismillahirrahmanirrahim" diyerek konuşmasına başlayan Kurtulmuş, Fetih Suresini okudu. Numan Kurtulmuş'un, Saadet Partisi'nin Çağlayan Meydanı'nda organize ettiği mitingdeki açıklamaları şöyleydi: "Rabbinin Mescid-i Aksa'dan Mescidi Haram'a gönderdiği kutlu Peygamberi'n ümmeti, Filistin topraklarını Müslümanlara açan Hazreti Ömer'in torunları, Selahaddin-i Eyyübi'nin torunları, Osmanlı beş parasızken kendisine borçlarını ödemeyi taahhüd eden siyosintleri yıkılın karşımdan, şehit kanıyla alınan topraklar para ile satılmaz diyen Abdülhamit'in torumları, adaletten yana olan aziz insanlar, kalbi daima orada atan aziz Müslümanlar hepinize selam olsun."

BU ZULMÜ SEYREDENLERE YUH OLSUN, YAZIKLAR OLSUN
"Bizzat siz vakarınızla tarih yazıyorsunuz, hepinizden Allah razı olsun. Dünyanın neresinde olursa olsun yeter artık bu zulmü durdurun diyen herkese selam olsun. Gazzeyi savaş alanına çeviren, ana kuzusu yavruları katleden bebek katilleri. yeni yüzyılın soykırımcıları, size de lanet olsun, elleriniz kurusun, geleceğiniz kahrolsun. Bu vahşete ürkek seslerle arka çıkan kendisini gelişmiş zanneden ülkelerin yöneticileri, her vesilye ile insan haklarından, demokrasiden, bu vahşice insanlık suçunu seyreden gelişmiş ülkelerin yöneticileri, koltuklarını korumak uğruna, müslüman kardeşlerinin katledilmesine seyirci kalan bazı İslam ülkelerinin yöneticileri, sizlere de yuh olsun, yazıklar olsun."

YAHUDİLERİ BİZİM ECDADIMIZ KURTARDI
"Çocuklar niçin ölüyor Filistin'de? Neden Batı Şeria bu ateşin altında kalıyor. Nerde BM, nerde AB, nerde İKÖ, nerde insanlık, nerde Müslümanlık. Yazıklar olsun. Ey İstanbul, ey Çağlayan, sizin bu sesiniz bütün dünyada çağlıyor. Bugünden sonra hiç bir hükümet bu sese sessiz kalamayacak ve Filistin'deki zulme müdahale etmeye mecbur kalacak inşallah. Bu vahşetten anlamakta zorlandığımız şudur, tarih boyunca ne zaman Yahudi milleti soykırımla karşı karşıya kalsa onları Müslümanlar kurtardı. Şarkın büyük komutanı Selahaddin Eyyübi, geldi ve onları kan revan içinde olmaktan kurtardı. Kiliseleri açtı, sinagogları, havraları açtı. 401 sene 3 ay 16 gün  Osmanlı... Bir tek Yahudi ve Hıristiyan'ın kılına dokunmadı. Ve sonra İngilizler geldi. Almanya'da Hitler yahudileri kesti, fırınlara doldurdu. Hepsine Osmanlı kucağını açtı. Yahudi milletini bizim ecdadımız kurtarmıştır, şimdi nasıl oluyor?"

FİLİSTİN'E İSTANBUL GİBİ SAHİP ÇIKMAK GEREK
"Ama gelin görün ki, kendilerine yapılan bütün zulümlerin acısını Filistin'deki masum halktan çıkartıyor. Elleri kurusun. Bugün burada bir tarih yazıyorsunuz ve diyorsunuz ki, 'Dayan ey Filistin. Biz geliyoruz. Yeniden geliyoruz inşallah.' Türkiye, sıradan bir ülke değildir. Bir birikimin özetidir. O özetin ruhu da bugün burada Çağlayan meydanındadır. Biz olayları sadece televizyon ekrarından seyredemeyiz. Filistin'in tapuları bizdedir biliyoruz. Filistin'in tapuları bizdeyse bize de Filistin'e kendi memleketimiz gibi sahip çıkmak düşer. Biz Türkiye'den basit sözlerle değil, bu meselede taraf olan Filistin'in tapularına sahip bir ülke olarak yüksek sesle konuşmasını ve icraat yapmasını bekliyoruz."

GÜN GELECEK BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ

TÜRKİYE'NİN ACİL OLARAK YAPMASI GEREKEN 9 ŞEY

"Türkiye ne yapmalı. İnanıyorum ki sizin bu kararlılığınız Türkiye'nin elini kuvvetlendirecek. Hükümet İsrail'deki Büyükelçimizi derhal bugün geri çekmeli. Millet burada, cumhur burada. Milletin tamamı Büyükelçinin çekilmesini istiyor. Suriye-İsrail barış görüşmelerinden derhal geri çekilmeli. TBMM'deki İsrail dostluk grubundaki vekiller istifa etsinler dedik. Dün itibariyle grubun tamamı istifa etti. İstifa edip alınlarındaki bu üyeliğin tarihi bir kara leke olarak kalmasına müsade etmeyen vekillere teşekkür ediyorum. Türkiye, BM Daimi Konseyi'ndeki geçici üyeliğini de kullanarak uluslararası camiayı harekete geçirmeli. Şu anda Gazze'de devam eden olaylar açık bir soykırım, bir savaş suçudur. Bir zamanlar Karadziç ve Miloşeviç de diyordu ki batı dünyası arkamda. Nereye gittiler... İsrail'in bu savaş kararındaki bütün isimlerin uluslararası arenada yargılanması için Türkiye bütün altyapıyı hazırlamalıdır. Gün gelecek bütün bunların hesabını soracağız. Kimsenin yanına kar kalmayacak. Türkiye yardım faaliyetlerine öncülük etmeli ve koordinasyonu sağlamalıdır. Şu anda Gazze'de yardım götüren bütün yardım kuruluşlarına yürekten teşekkür ediyorum.

İsrail ile ilgili askeri anlaşmaları iptal ettiklerini derhal açıklamalıdır. Konya'da eğitim uçuşu yapan İsrail uçaklarına asla izir verilmemelidir. Konya'mızın semaları katil İsrail'in savaş uçaklarının asla uçuş alanı olamaz. Türkiye şu anda İsrail'de İsrail'i8n saldırılarıyla en azından 4 binin üzerinde yaralı kardeşimiz vardır. Bunların bir an evvel Türkiye'ye taşınması için de mutlaka bir hava köprüsü kurulmalı. Bunlar mutlaka yerine gitirilmeli. Buradaki mahşeri kalabalık bunu gösteriyor."

"Bu bölgede Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler birlikte yaşıyor. Sorun bu değildir. Müslümanlar ne zaman bu bölgelere egemen olduysa barış geldi. Sorun bütün insanlara tepeden bakan siyonist zihniyettedir. Sorunun kaynığı da çözümü de basittir. Yeniden bu topraklarda herkes için adalet diyen bir zihniyetin bizim sesimizin yeniden hakim olmasıdır. Diyoruz ki, dayan mazlum halklar yeniden biz geliyoruz. Biz ancak ve ancak zalimlere düşmanlık ederiz. Kahrolsun zalimler. Sizin ayağa kalktığınız gibi bütün zalime karşı olanlar ayağa kalkacak. Bu böyle olmadıkça asla zalimler diz çökmeyecektir. Önce Müslümanlar arasında birliği sağlayacağız. Filistin mücadele saflarında yer alan bütün kardeşlerimiz, hepiniz bir safa geçiniz. Hepiniz katil siyonist rejimi diz çöktürmek için bütün gücünüzle mücadele ediniz."

ERBAKAN'IN KONUŞMASI 

 

Filistin poşusunu boynuna sarmış bir şekilde Çağlayan'daki kalabalığa Ankara'dan hitap eden Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan, meydandakileri selamladı.

Erbakan konuşmasında şöyle dedi: "Filistin'deki vahşete bakın. Bir de tarihe bakın. Biz ve onlar. Hepinizin bildiği gibi Filistin Hazreti Ömer'den beri İslam diyarıdır. Bu diyarda İslam hakim olduğu sürece, inancı ne olursa olsun, insanlar birarada mesut içinde yaşarlar.

SELAHATTİN EYYUBİ, FİLİSTİN'E BARIŞ GETİRDİ

Selahattin Eyyubi, Kudüs'ü kurtardığında, 'Ben Haçlılar gibi katliam yapmayacağım. Çünkü ben Müslümanım dedi' Tarih boyunca Müslümanlar Kudüs'e her zaman barış getirmişlerdir. Irkçı emperyalizm ise her zaman ifsad çıkarmıştır. Irkçı emperyalizm, Ortadoğu'da 70 yıldan terör yapıyor. Sovyetler dağılıp Komünizm iflas edince hedef İslam olmuştur. Irkçı emperyalizm, bir yandan Büyük İsrail'i kurmak, bir yandan İslam ülkelerini kontrolü altına almak için 20. Haçlı Seferi'ni yapmaktadır.

SEVR ANLAŞMASI BÜYÜK İSRAİL İÇİNDİ

Sevr Anlaşması Osmanlı'nın önüne Büyük İsrail'i kurmak için konulmuştur. Ama Anadolu insanı buna izin vermemiştir. Fakat şimdi ırkçı emperyalizm Büyük Ortadoğu Projesi ile Türkiye'nin olmaması hedefi güdüyor ve bu yüzden Afganistan ve Irak olayları yaşandı. Hedef İslam alemi ve Türkiye'dir.

BİZLER SELÇUKLU VE OSMANLI'NIN TORUNLARIYIZ

Son 15 günde 480'den fazla insan şehit edildi, bir tane taş üstünde taş bırakılmamıştır. İsrail, 50 yıldır, Firavunların kendilerine yaptığını Filistinli kardeşlerimize yapmaktadırlar. Tüm bu olaylar, Müslüman ülkelerinin ne durumda olduğu da gözler önüne serildi. Biz Milli Görüş olarak, aziz milletimizin inancıyla temsil ettiğimiz için, bugün Filistin'de devam eden katliam karşısında bu muazzam mitingi yaparak Selçuklu, Osmanlı'nın torunları olduğunu ortaya koyuyoruz.

BİRŞEYLER YAPMIŞ GÖRÜNMEK İÇİN DEĞİL, BİRŞEYLER YAPILMALI

Filistinliler, ecdadımızın bize bıraktığı mirastır. Aziz ve muhterem kardeşlerim, görevi layıkıyla yapmak başka şeydir, birşey yapıyormuş görünmek başka şeydir. İnsanlığın tamamını, Filistin'deki katliamın durdurulması için ilk önce D-8, D-60'ların harekete geçirilmesi gerekir.

AMERİKA İSRAİL'İ ÇOK SEVİYORSA, BİR EYALET VERSİN

Amerika, İsrail'i çok seviyorsa, İsrail'e Amerika'da bir eyalet versin. Biz kimseye düşman değiliz. Beni İsrail olsa da biz insanlığa düşman değiliz."

Erbakan konuşmasının sonunda, mitinge katılanlara "Mukaddes şehrimiz Kudüs'ü, mukaddes mabedimiz Mescid-i Aksa'yı, İslam diyarı Gazze'yi, her türlü işgal ve tecavüzden kurtarmak için, bütün İslam ve insanlık adına, bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz" diye yemin ettirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186