banner175

SAMSUNLULARIN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI

Türkiyenin dört bir yanında bulunan Samsunlu Dernekleri artık bir açtı altında toplanarak Federasyon oldu.

SAMSUNLULARIN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI

Türkiyenin dört bir yanında bulunan Samsunlu Dernekleri artık bir açtı altında toplanarak Federasyon oldu.

29 Kasım 2008 Cumartesi 10:05
SAMSUNLULARIN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI
banner171
SAMSUNLULARIN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI
 
 
Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Samsunlu Dernekleri artık bir açtı altında toplanarak Federasyon oldu. Özellikle İstanbul’da yaşayan çok sayıda Samsunluların açtığı dernekleri artık SADEF ile birlikte hareket edecek.
 
ISTANBUL TİMES/ÖZEL HABER
 
Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Müslüm Çamuroğlu, federasyon ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Çamuroğlu, “ Türkiye genelinde Samsunlu derneklerin toplamı 105’tir. Bunlara hergün yenileri eklenmektedir. Öncelikle bu derneklerin Yönetim Kurulu Üyeleri arasındaki haberleşmeyi sağlayarak, tanışmalarını ve Samsun için etkin bir dayanışmayı sürekli kılmak,Bu etkinliği İktisadi, Sosyal, Kültürel alanlarda ve İdari Yönetim’ le uyumlu, temsilde yasal yetkili halde    çalıştırmak,Samsunluluk bilinci ile ülke ve dünya gündemindeki konularda, ortak görüş ve amaçlarda hareket eden platformlarda görev almak, düzenlenecek etkinliklere güçlü olarak katılmak,Ülkemizin, Milli birlik ve beraberliğinin korunması ve yaşatılması doğrultusunda, demokratik ilkelerden sapmadan milli ve manevi değerlere bağlı, saygılı, demokrasinin korunup yerleşmesi, sosyal adaletin    gerçekleşmesi, Devlet-Millet bütünleşmesi,Derneklerin düzenleyeceği kültürel ve sosyal faaliyetlerin organizasyonuna yardımcı olmak ve koordine etmek,Derneklerin tüzel kişiliğine dokunmadan, dayanışmalarını sağlamak, dernek üyelerinin yararlanabileceği sosyal, kültürel ve sportif alanlarda faaliyetlerde bulunmak (bölgesel düğün salonları, halı saha,    market, dershane, hastane kurmak veya mevcutlardan indirimler sağlamak için çalışmalar yapmak),   İhtiyaç sahibi üyelere ve okuyan çocuklarına daha etkili yardım yapmak ve burs vermek,Derneklerin ve dernek üyelerinin karşılaşacağı sorunlara hukuki ve idari anlamda danışmanlık yapmak,    yardımcı olmak,Derneklerarası Dayanışma çerçevesinde, sandık ve kooperatif kırılmasına öncülük etmek,Federasyona yeni üyeler kazandırmak, mevcut üyeleri düzenli bir şekilde ziyaret etmek, basın ilişkilerini   sağlamak, televizyon, gazete ve dergilerle haberlerin yayınlanmasını sağlamaktıré dedi.
FEDERASYONUN MİSYONU
 
 
Çamuroğlu, Federasyonun misyonu ile ilgili, “ Tüm üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek, herkesin sahip olabileceği en iyi hizmeti sağlamak     olacaktır. Temel değerler olarak; tarihi ve kültürel zenginliğimizi sivil toplum örgütlerinde kullanılan yeni yöntem ve tekniklerle birleştirmek. Ekonomik bağımsızlık ve zenginliğimizin oluşmasına katkıda bulunmak, Dernek üyelerinin ekonomik tasarruf yapabilmelerini sağlamak, yaşam kalitesini artırmak, Sosyal ve kültürel gerçeğe uygun, doğru değerleri temsil eden projeler sunmak. Üyelerimize her konuda güven veren hemşeriliği dostluğa dönüştürmek, Kuruma bağlı veya ayrı personel ve iş adamları yöneticileri oluşturarak büyümeyi ve gelişmeyi yaşam     biçimi haline getirmektir” şeklinde konuştu. 
FEDERASYONUN VİZYONU
 
Çamuroğlu, vizyon ile ilgili olarak, “Faaliyette bulunduğumuz tüm bölgelerde (Çorlu, İzmit, Bursa, Ankara, Gebze,Samsun vb.) ve yurt sathında ulusal mantalite ile dünya standartlarında uygulamalar gerçekleştirerek en iyi, en başarılı sivil    toplum örgütü olmak. Tüm faaliyetlerimizin temelinde; üyelerimizin mutluluğu yatmaktadır. Bulunduğumuz yerlerde en iyisi    olmak, en önde olmak için çok çalışmak, özgün, aktif ve hızlı hareket etmek. Tüm uygulamalarda ilk olmak, rakiplerimizin ataklarına hemen cevap vermek. Diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte güzel yatırımlara beraberce imza atmak. Performansımızı verimli,kararlı büyümemizi sürekli kılmak için; heyecanlı hedefler belirleyerek    motivasyonumuzu uzun ve enerjimizi sürekli geliştirmek olmalıdır. Buna rağmen yaptıklarımızı beğenmeme durumundayız, ilerlemeyi ancak bu durumda sağlarız.Amaç farklılık yaratmak; yapılan işte mükemmellik esas olmalıdır.Samsun’luları ülkemizin vatandaşı ve Samsun’un bir ferdi olmaktan gurur duymalarını sağlamaktır.Samsun’luların sivil toplum örgütleri içerisinde ciddi bir yapıya kavuşması için elimizden gelen her türlü desteği sağlamak” dedi.
   
KOZAL, ETKİNLİKLERİMİZ ARTIYOR
 
Samsunlular Dernekler Federasyonu (SADEF) Kurucu ve Onursal Başkanı Remzi Kozal ise federasyon ile etkinliklerin daha da arttığını kaydederek, “Samsun dışında kurumsallaşan ve her geçen gün etkinliğini biraz daha artıran Samsun ve Samsunluk misyonu yine kendisine yakışır bir atılımla ve yeni açılımlarla SADEF sizlerle beraber olmaktadır. Bu vesileyle, SADEF Genel Başkanı sayın MÜSLÜM ÇAMUROĞLU sayesinde bütün yöneticilere ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum. Aşağıda yer alan genel bir değerlendirmeyi de siz değerli dostlarla paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186