banner175

KÜÇÜĞÜM AMA ÖFKEM BÜYÜK

Yazıma başlık yaptığım cümleler geçen Cumartesi günü Zeytinburnu Yeni yüzyıl Derneğinin İsrail’in katliamlarını kınamak için tertiplediği Protesto mitinginde küçücük bir çocuğun elinde taşıdığı dövizde yazdığı yazıdan almıştır.

KÜÇÜĞÜM AMA ÖFKEM BÜYÜK

Yazıma başlık yaptığım cümleler geçen Cumartesi günü Zeytinburnu Yeni yüzyıl Derneğinin İsrail’in katliamlarını kınamak için tertiplediği Protesto mitinginde küçücük bir çocuğun elinde taşıdığı dövizde yazdığı yazıdan almıştır.

14 Ocak 2009 Çarşamba 09:32
KÜÇÜĞÜM AMA ÖFKEM BÜYÜK
banner171

Küçüğüm Ama Öfkem Büyük  

Yazıma başlık yaptığım cümleler geçen Cumartesi günü Zeytinburnu Yeni yüzyıl Derneğinin İsrail’in katliamlarını kınamak için tertiplediği Protesto mitinginde küçücük bir çocuğun elinde taşıdığı dövizde yazdığı yazıdan almıştır. 

Gerçekten İNSAN olduğunu söyleyen herkesin öfkesi büyük.İsrail o kadar azıtmış ki  kendisi gibi katil olan Amerika’ya ve ölümcül silahlarına güvenerek dünyada hiç kimseyi takmıyor.

Artık İsrail’e karşı öfke mahalle ve sokaklara taşmış durumda.İsrail bu saldırganlığı ile kendi

İşgal ettiği topraklarından kat be kat fazla Yahudi’nin yaşadığı diğer dünya ülkelerindeki Yahudilerin işlerini de zorlaştırıyor. 

Türkiye hemen Konya da eğitim uçuşu yapan İsrail uçaklarını ülkemizde çıkarmalı.Venezuela devlet başkanı  Hugu   Chavez’in yaptığı gibi kan ve katliam durana kadar İsrail elçisini ülkede istenmeyen adam ilan etmeli.Eğer bu ülke menfaatlerimiz için sakınca doğuracaksa daha az sıkıntı yaratacak bir protesto şekli olan Tel Aviv elçimizi hemen Ankara’ya çağırmalı diye düşünüyorum. 

HİTLER BİLE BUNU YAPMAZDI

Terör devleti İsrail’in zalim kan emici ordusu akla hayale gelmeyen ölüm şekillerine Birleşmiş illetleri de kullanarak “4 Ocak ta İsrail BM.yetkililerine Operasyon yapacağını söyleyip 110 Filistinli’yi sözde güvenli bir evde topladı.İsrail ertesi gün güvenli  olduğu söylenen evi vurarak  30 kişiyi katletti.Trajediye,İsrail’in kente yardım girmesini engellemesi de eklendi.Kızılhaç ancak 4 gün sonra kente girebildi.Tablo korkunçtu.Annelerinin cesedi yanında 4 çocuk aç susuz ve bitkin yatıyordu.”  

KRALLAR VE KRALİÇELER  

İnsanlık onuru ile bağdaşmayan bu durumlar yaşanırken,Arap Devletleri olan Ürdün Kralı Abdullah’esi Kraliçe Rania,Libya Lideri Albay Kaddafi’nin kızı Aisha,Katar Emiri’nin eşi Nasser Al –Missned Suriye devlet başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad ve başka ülke idarecilerinin biricik eşleri Türkiye’de buluşup Filistinliler için bir şeyler yapabileceklerini düşünüyorlar.Müslüman ülke liderlerinin eşleri ve kızları oldukları halde giyim ve kuşamları ile ecnebi hanımlarından farklı olmayan bu hatunlar FİLİSTİNLİLERİ  rahat bırakıp,gidip o debdebeli ve şaşalı saraylarında  günlerini gün ederek Filistinli şehitlerin ruhlarını acıtmasınlar. 

Filistin davası ne zaman şaha kalkacakken Ürdün Haşim Kralları hep akadan bu davayı İsrail lehine bozmuşlardır.Şimdi eşleri kalkıp buraya geliyor,yazık ve günah diyorum.Ey Kral  eşleri ve kızları efendileriniz olan İngiliz ve Amerikalıların size tanıdığı daire etrafında hareket ettiğiniz müddetçe sizden bir halt olmaz.Hamas başta olmak üzere Filistinli özgürlük düşkünü insanlar olmasaydı İsrail bugüne kadar sizleri çoktan ortadan kaldıracaktı.Aslında siz değil Filistinliler size yardım ediyor.Zalim İsrail’e karşı kısıtlı imkanla direnen bu mazlum halka ne kadar teşekkür etseniz azdır ama siz bun bile göremeyecek kadar KÖRSÜNÜZ.Eğer  gerçekten Filistin davası için show değil de bir şeyler yapmak istiyorsanız varın gidin ülkelerinize ve KRAL olan kocalarınıza deyin ki KRALLARIN bir şey yapamadığı bir yerde kraliçeler hiçbir şey yapamaz.Krallar otursun kraliçeler  3 paket gıda beş paket ilacın Filistine girmesi için yardım toplasın ve İsrail’n ağzına baksınlar bakalım izin verecek mi vermeyecek mi ?. Fetva verecek makam ve mevkide değilim ama Müslüman Filistinli kadınların namusu ayaklar altındaysa ve İsrail Birleşmiş İlletlerin güvencesinde olan bir yere bombalayıp çoğunluğu çocuk olmak üzere 30 insanı katlediyorsa İslam ülkelerinde Cuma namazı farz olmaz.Rahat uyumak izet-i nefsi olan bir müslüman’a zul gelmiyorsa insanlık ölmüştür artık.. 

İSAİL CUMHURBAŞKANI ŞİMON PRES    

“İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Pres İspanya basınına verdiği röportajda “Arap liderler,özel konuşmalarımızda bize Hamas’ı sona erdirin diyor” dedi.La Vanguardia’da ki konuşmasında Pres Hizbullah ve Hamas,Arap dünyasının en büyük düşmanları.Araplar İran’ın Orta Doğu‘da  yayılmasını istemiyorlar” dedi.

Daha önceki bir yazımda kukla Arap devletlerinin Hamas’ın başarılı olmasını istemediklerini söylemiştim.Çünkü Hamas kıt imkanlarına rağmen başarılı olursa yıllardır halklarını baskı altında tuttukları halde bir grup inanmış inan başarılı olması halinde kendi rantları ve saltanatlarının tehlikeye gireceğini biliyorlar.İran’ında başarılı olmasını istemiyorlar çünkü  İran başarılı olursa onların Amerika ve İngilizler karısında ki büklüm olmasına müsaade etmeyeceklerini i ve yine saltanatlarının tehlikeye gireceğine inandıkları için Simon Peres’in söylediklerine aynen katılıyorum.    

GAZZE’DE ÖLEN HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİ ÇOCUK 

Hamas yönetimine bağlı sağlık bakanlığı’nın raporuna göre İsrail Saldırılarında öldürülen 738 kiiden 257’si,yaralanan 3 bin 100 kişiden de 1.080’i çocuk.Raporu “güvenilir” olarak niteleyen BM’nin  bölge yetkilisi Jon Holmes da Gazze’de yardımların durdurulmasını üzüntüyle karşıladığını vurguladı.

İsrail’e neden bu kadar sevil halkı öldürdünüz diye sorsanız savaştayız.savaşta kurşun adres sormaz diyecekler.Ancak daha önce söylediğim gibi bir yerde savaştan bahsedebilmek için askeri güçlerin az çok birbirine denk olması gerek. 

İsrail savunma bakanı Ehud Barak’a sesleniyorum söylesin Hamas’ın kaç tane uçağı,kaç tane tankı,kaç tane helikopteri var sadece bunları söylesin gerisini sormayacağım ve evet savaş var diyeceğim.Ama  bir tan bile var diyemeze:Bunların gerçeklerini bırakın oyuncakları bile Flitsinde yoktur.Çünkü gümrük kontrolleri İsrail’in elindedir.  

İSRAİL’İN KADIN DIŞ İŞLERİ BAKANI LİVNİ’YE  

İsrail dış işleri bakanı bayan Livni’de Bus abisinden öğrenmiş olacak ki dünya  ülkeler tarafını belirlesin dedi.Dünyanın hangi tarafta olacağını tam bilemiyorum ama ben kendi tarafımı çok net biliyorum.Söyleyeyim bayan Lvni de duysun.Çünkü gazetemiz İsrail elçiliği tarafından dikkatlice takip ediliyor bunu çok iyi biliyorum.Ben bu satırların yazarı olarak Mazlum,masum ve kimsesizlerin kimsesi olmak için varım.Ve şu anda bu duruma en uygun kişiler Filistinler olduğu için ben onların tarafındayım.Seksen yaşındaki tekerlekli sandalye ye mahkum Ahmet Yasin’e karşı saldırı düzenleyen bir ülkeden her şey beklenir.Bu tarafınızı belirleyin derken eğer tarafızıda olmayanlara karı br saldırı  yapmak için demişseniz ben tarafımı belirledim.HAMAS’IN TARAFINDAYIM NE YAPACAKSINIZ YAPIN BAYAN LİVNİ. Şu an para makam mevki sizde ama şunu unutmayın Firavun sizi yok edecekken siz önde Firavun ve ordusu arkanızda geliyor tam sizi kılıçları ile doğrayacakken Hz. Musa’ nın duası ile Firavun ve ordusu denizde boğuldu sizde selamete çıktınız.Ama bunu kendi gözleri ile gören ecdadınız hemen ileride SAMİRİ adındaki dedenizin yaptığı altından buzağıya taptığınızı da tarih yazıyor. Size söyleyecek fazla bir şey yok aslında ben kula Arap liderlere şunu söylemek istiyorum.Ya kendinize Harakiri yapın yada gücünüz neye yetiyorsa onu yapında daha fazla nursuzlaşmayın diyorum. 

h.cetiner@istanbultimes.com.tr

msn.cetinerhuseyin@hotmail.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186