banner175
banner170

Fetullah Hoca'nın sert bedduası
Başbakan ve Fetullah gülen büyük bir hata yapıyorlar 

Bugünlerde yaşanan Fitne tarihteki SIFFİN savaşından daha az etkisi olan bir şey değildir. Bu trajedide silah kullanmak belki yok ama atılan adımlar ATOM bombası kadar tehlikelidir.

İstanbul Times Haber Merkezi 

Çalışanlarımızdan birisinin eşi 10 yıldır her Cuma günü Kur'an sohbeti yapıyorduk ilk kez 24 dairelik apartmanda sohbete gelen 15 ev hanımı içinde ikiye ayrıldık. Bunun için hepimiz çok üzüldük ve aramıza soğukluk girdi diyerek olayın ne kadar ciddi boyutlara geldiğini anlattığını her iki lider de görsün.

Hocafendi'nin Dinlerarası Diyaloğ ve Mavi Marmara Gemisinin Filistine uygulanan İsrail ambargosunu delmek için yaptığı seyehat sırasında İsrail komandolarının Uluslararası sularda yaptıpı baskında 9 vatandaşımızı şehit ettikten sonra "OTORİTE'den izin alınması gerekirdi diyerek adeta İsrail'i haklı bulması yürekleri yaralamıştı.

Millete sürekli vaazda bulunan bir hoca efendinin yatığı sert duanın insanlar arasına nifak soktuğu bilmeyen yok.

Başbakan'ın da daha mudedil konuşarak yaşanan süreci sakinleştirmesi çok daha doğru ve faydalı olacak iken sürece sert müdahale ederek kardeşlik duygularını sağlamlaşyırmayan konuşmalar yapması  telefisi zor yaraları açacak gibi gözküyor.

Bu hızla kavga decam ederse çok yakın süre içinde orman muhafaz memurları içinde bile Hocafendinin vaazlarını izleyenler varsa onlarında işi bir şekilde değiştirecek izlenimi güçlü bir şekilde hissediliyor.


Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×