banner175

BURASI ALTINŞEHİR DEĞİL, PERİŞANŞEHİR

Altınşehir İsminin kim veya kimler tarafından buraya uygun görüldüğünü bilmiyoruz

BURASI ALTINŞEHİR DEĞİL, PERİŞANŞEHİR

Altınşehir İsminin kim veya kimler tarafından buraya uygun görüldüğünü bilmiyoruz

03 Şubat 2009 Salı 11:33
BURASI ALTINŞEHİR DEĞİL, PERİŞANŞEHİR
banner171
BURASI ALTINŞEHİR DEĞİL, PERİŞANŞEHİR
 
Altınşehir İsminin kim veya kimler tarafından buraya uygun görüldüğünü bilmiyoruz.Ancak bugünkü şekli ile burayı görselerdi kesinlikle ismine Altınşehir değil ya Perişanşehir veya Viranşehir ismini uygun bulacakları kesindi. Başakşehir Gazetesi olarak kimsenin uğramadığı Başakşehir’in mahallelerini biz mercek altına alıyoruz. Bu haftaki durağımız ise Altınşehir oldu. Altınşehir ile ilgili gözlemlerimizi hep birlikte göz atalım.
 
Ferdi TÜRK/İSTANBUL TİMES
 
Burada çarpık kentleşmenin yaygınlaşıp gelişmesinde belediye kadar halkta suçlu. Yaptıkları binaların kanalizasyonu var mı yok mu, elektrik yeterlimi değil mi araştırıp bakmadan başımızı sokacak bir yerimiz olsun mantığından hareket ederek belediye’den ruhsat almadan kaçak şekilde derme çatma binalar yapılmış. Bunun sonucu da bir zamanlar Altınşehir olan bu bölge ne yazık ki perişan şehir olmuş durumda.
 
HALK UMUTLU
 
Başakşehir Gazetesi olarak amacımız ilçe halkının insanca yaşaması için yatırım gitmeyen mahallerimize de yatırımın gitmesi adına yetkililerin dikkatine buralara çekmek için her sayımızda bir mahallenin eksiklilerini gözler önüne seriyoruz. Geçen hafta Güvercintepe Mahallesinde yaptığımız araştırma haberimiz ulusal basının birinci gündem maddesi oldu.
Haberlerimizin etkisini gören öteki mahalle halkı da kendi sorunlarını da gündeme getirmemiz için sayısız mail atarak ve telefon açarak kendi mahallerine de gelmemizi istediler. Bu haftada Altınşehir Mahallesini masaya yatırıyoruz.
 
ALTINŞEHİR Mİ PERİŞAN ŞEHİR Mİ ?  
 
Doğrusunu söylemek gerekirse biz Altınşehir’i değil perişan bir şehir gördük. Doğudaki köy meydanları bile buradan daha iyi bir görünüme sahip olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. Sokaklarda oluşan çukurlara yağmur suyunun dolması ile sokaklar adeta kirli ve çamurlu su ile göl haline gelmiş durumda.
Altınşehir halkı her şeyin farkında Bahçeşehir ve Etaplardaki gibi bir yaşamın karşılıksız olmadığını biliyor. Ancak en azında alt yapı ve sokakların o perişan halinin azda olsa düzeltilmesini istiyor. Vatandaşların büyük kısmı ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’dan şikayetçi. Aziz Yeniay’ın seçim öncesinde söz verdiğini ancak hiçbir sözünde durmadığını ifade ediyorlar.
 
 
FARKLI PENCEREDE BAKMAK LAZIM
Aynı zamanda Ak Parti Başakşehir İlçe yönetim kurulu üyesi olan ve Altınşehir Mahallesinde ikamet eden bir partili “Mahallemizde olan sorunların tek sebebi belediye hizmetlerinin eksik olması değil. Halkımızda adeta bu çarpık yapılaşmayı ve düzensiz ortamı sanki istiyor gibi diyerek sorunlara farklı pencereden bakmanın yararlı olduğuna inanıyorum” dedi. 
 
Bir başka vatandaş ise isyanını şu şekilde dile getiriyor: “Halk olarak alt yapı yeterlimi değimli ona bakmadan başımızı sokacak bir yerimiz olsun mantığı ile bina yaparsak elbette bugün bu devasa sıkıntıları yaşarız. Burada asıl sorun daha önceki sol iktidarlar döneminde başladı. Kontrolsüz göç ve Küçükçekmece belediyesin sol partilere mensup başkanları döneminde mahallemizde başlatılan kaçak ve çarpık kentleşme inin daha sonra artarak devam etmesi neticesinde bir zamanlar ismi Altınşehir olan bu bölge sizinde dediğdiniz gibi maalesef Perişanşehir olmuş durumda. Yetkililer artık buraları görmek zorunda” dedi.    
 
FAHRETTİN AVCU (AK PARTİ ALTINŞEHİR MAHALLE BAŞKANI)
 
Yirmi dört saati mahallede geçen Fahrettin Avcu’da mahallenin her türlü sorununa vakıf. Birçok sivil toplum kuruluşunun yönetiminde bulunan Avcu, “Sorunlarımız anlatılamayacak kadar çok ancak biz Başakşehir halkı tarafından seçilip görev başına getirilecek olan ve bölgeyi çok iyi tanıyan Ak Parti Başakşehir Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal ve ekibinin sıkıntıları kısa sürede aşacağına inandığımız için ben ve arkadaşlarım Mahallede Ak Parti’yi temsil ediyoruz .  En önemli sorunlarımız imar’ın % 25 olarak verilmesidir.Bu oran çok düşük bana göre” dedi.
 
VEYSEL ÖZEN
 
Veysel Özen’de mahallenin sorunlarına hakim bir yurttaş. İmar planlarında % 60 yeşil alana ayrılmasının çok yüksek olduğunu söylüyor. Yeni belediye başkanının bu oranı daha aşağılara çekmesini gerektiğini talep ediyor. Altınşehir’den Eminönü’ne Bakırköy’e ve Aksaray’a yeterli toplu taşıma araçlarının olmayışı büyük sıkıntı yarattığını ifade ediyor. Sanayi Suyu taşıyan tankerlerin de büyük sıkıntı oluşturduğunu belirten Özen buranın geleceğinden umutlu olduğunu ifade ediyor. Sit alanı olarak ilan edilen yerin Yarımburgaz mağaralarına çok uzak buranında imara açılması gerektiğini de sözlerine ekliyor.
 
ADEM KOCAOĞLU
 
Fındık su Atınşehir bölge bayiliği yapan Adem Kocaoğlu gerçek birer esnaf olduğunu her hali ile belli ediyor. Buranın sorunlarını yakından bilen Kocaoğlu, “Yıllardır burada ikamet ediyorum. Buraya hiçbir gazeteci gelmedi. İlk gelen gazetecisiniz. İlk olarak İstanbul Times geldi. Sorunlarımızı yazıyor. Bu anlamda bizimle ilgilenen ekibinize teşekkür ediyorum. Başakşehirin sorunlarının biran önce çözülmesi için yetkililerin devreye girmesini istiyorum” dedi.
 
AZİZ YENİAY SENDROMU
 
Burada en büyük sorunu ise kahvede oturan vatandaşlardan öğrendik. Kahvede oturan toplu kalabalık Önceki dönemde Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın mahalleye geldiğini oy almak için vaad verdiğini ancak seçildikten sonra mahalleye bir daha uğramadığını kaydettiler. Birçok vatandaş bu hareketten dolayı partiye küskün olduklarını da dile getirdiler. Birçok mahalleli ise bu tavırdan dolayı oylarını Saadet Partisine vereceklerini ileri sürdüler.

 
ENGLISH
ALTINŞEHİR, NOT PERİŞANŞEHİR
 
Who's Who by name or Altınşehir here is appropriate here on bilmiyoruz.Ancak had with the current shape is not absolutely Altınşehir name to find the proper name or definite Perişanşehir or was Viransehir. Newspapers as a person does not suffer Başakşehir We Başakşehir'in neighborhoods are put under the lens. Our second stop this week's was Altınşehir. Let us together with our observations Altınşehir.
 
Ferdi  TÜRK / İSTANBUL TIMES
 
Here in the municipality until the people of distorted development in the city widespread criminal activity. Their buildings or do not have sewerage, electricity Is it not enough to search me without a place to put our head as we move from the logic of the contraband without a license from the municipality as patchy for buildings. This results in a time that this region unfortunately Altınşehir was miserable in the city.
 
PUBLIC HOPEFUL
 
Our goal as a district Başakşehir Newspapers humane life for the people of investments are not going to go for investments on behalf of local authorities to draw attention to here her say we would reveal the deficiency of the neighborhood. Last week we did the research Güvercintepe neighborhood news agenda became the first national press.
News see the effect of the other people of neighborhoods also raises its own problems by mail and phone number in order to open their own place, also asked us to come. This week is deposited on the table in the Altınşehir neighborhood.
 
CITY ALTINŞEHİR MİSERABLE?
 
To tell you the correct one, we saw a city desolate Altınşehir'i not. Even here in the East Village a better place to view it's possible to have the convenience. Rain water in a pit on the streets with the streets rolled adeta has become dirty and muddy water in the lake.
People aware of everything Altınşehir Bahçeşehir and stage of life, such as in the know is unrequited. However, at least in the sub-structure and less on the street is that miserable state wants to be corrected. A large portion of the citizens of the Küçükçekmece Mayor Aziz Yeniay'dan complaining. Aziz promised before the election Yeniay'ın but no mention of the phrase is not stopped.
 
DIFFERENT LOOK AT WINDOWS
 
At the same time, the Ak Party Başakşehir District board members and residents in the neighborhood Altınşehir a party "in our neighborhood of the problem is not the only reason why municipal services are missing. About Public adeta and irregular environment facilitate these distorted structures like if it wants to be helpful to look at problems from a different window, I believe, "he said.
 
Another citizen expressed in the rebellion is in the following way: "People look at it as infrastructure without adequate per değimli I have a place to put our house you do with logic, of course, today we are having this huge inconvenience. Here, in the period of actual problems of power was left earlier. Uncontrolled migration and Küçükçekmece council members are heads of the left parties in our neighborhood was launched in the period of leakage and distorted urbanization in then to continue to grow as a result once the name is Altınşehir dediğdiniz from this area as you are, unfortunately, was Perişanşehir. The authorities now need to see here, "he said.
 
FAHRETTİN AVCU AK PARTY
 
Twenty-four hours a quarter for every problem in the foundations of the Fahrettin Avcu'da neighborhood. Many civil society organizations manage the Avcu, "the problem of telling too much, but we Başakşehir by the people to be selected per task to be the region very well-known Ak Party Başakşehir Mayor candidate Mevlüt Uysal and the team's problems in a short time to overcome the credibility for me and my friends in the neighborhood Ak Party 'You're representing. The most important issue as 25% of the urban verilmesidir.Bu rate is too low to me, "he said.
 
VEYSEL ÖZEN
 
A citizen of the district judges in Özen Veysel problems. Divided into 60% of green space in development plans is too high, says. The new mayor of this rate of demand is lower than is needed to attract. Sufficient to Bakırköy and Aksaray to Eminönü Altınşehir'den of public transport was not expressed great distress that is created. Move water from the tanker industry has created great distress indicating that Özen expressed here are hopeful of the future. Was declared as the site of the cave, far from the buckling Yarımburgaz should be opened to development mentioned in adds.
 
ADEM KOCAOĞLU
 
Adam dealership with Hazelnut water area Atınşehir Kocaoğlu true in certain trades that with each version. Kocaoğlu intimately knows the problem here, "I live here for years. Did not come here any journalist. First are the journalists. The first came as Istanbul Times. The problem is writing. In this sense we are interested in I want to thank your team. Authorities to resolve problems before Başakşehirin biran want to come in, "he said.
 
AZIZ YENİAY SYNDROME
 
The biggest problem here is we learn from the citizens who live in coffee. In the previous period, the collective crowd sitting in a coffee Küçükçekmece Mayor Aziz had come to the neighborhood Yeniay'ın votes to get elected, but the promise has been given one more visit to the neighborhood were not recorded. Many citizens were offended party because of this movement were also expressed. Many from the parish this attitude is due to the votes of the Saadet Party, have put forward.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186