banner175

BAĞCILARDA BAĞLAR YENİDEN DİRİLTİLECEK

İstanbul Times gazetesi olarak son bir yıldır

BAĞCILARDA BAĞLAR YENİDEN DİRİLTİLECEK

İstanbul Times gazetesi olarak son bir yıldır

10 Şubat 2009 Salı 18:00
BAĞCILARDA BAĞLAR YENİDEN DİRİLTİLECEK
banner171
Dostlar,
 
İstanbul Times gazetesi olarak son bir yıldır İSTANBUL’un tüm ilçelerinin gelişim ve değişim sürecine katkıda bulunmak için yaptığımız haber ve araştırmalar okuyucularımız tarafından beğeni ile karşılandı.
 
İstanbul’un geneline hitap eden İSTANBUL TIMES gazetemizin detaylara inemediği ilçe haberlerini de İlçe Eklerimiz de yayınlayarak boşluğu doldurmaya çalışıyoruz.
 
Yaptığımız stratejik yol planlarımızda kısa vade de 3.BÖLGE ilçelerine,
ortada vadede 2.BÖLGE ilçelerine,UZUN vadede de 1.BÖLGE ilçelerine EK çalışması yaparak İstanbul’un tüm kılcal damarlarına hakim olmak adına son bir senedir planlı ve programlı bir şekilde çalışıyoruz.
 
Bu planlarımız gereği 2.bölge ilçelerine yeni dahil edilen ZEYTİNBURNU ilçesi gazetemizin merkezi olması nedeni ile orta vadede ek çalışması yapacağımız halde kısa vade çalışmasında değerlendirip ilk Ek çalışmanızı burası için yaptık ve çok da başarılı olduk.
 
Akabinde yeni ilçe olan Başakşehir EK’imiz de gündem belirleyen haberlere imza atarak kısa sürede ilçede hak ettiği yere geldiğine inanıyoruz.
 
Gazetemizin Bağcılar ilçesinde çok sayıda okuyucusu ve abonesi bulunmaktadır.İstanbul’a hitap eden gazetemiz olan İstanbul Times’da bu ilçenin haberlerine geniş manada yer verme imkanımız olmadığı için sürekli okuyucularımızdan İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar için de bir EK çalışması yapmamız talep ediliyordu.
 
Yaptığımız fizibilite çalışmalarında okuyucularımızın taleplerinde haklı olduğu
kanısına vardığımız için kısa sürede bu ilçe içinde EK çalışma yapılması gerektiğine inandık.
Bağcılar EK’ini öne almamızdaki diğer önemli bir etken de hiç şüphesiz ki Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın Basın mensupları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine karşı samimi duygular beslemesi de çok etkili olduğunu belirtmekte yarar var.
  
İlçe Eklerimize Bağcılar ilçemizi de ilave ederek İstanbul’un en büyük ilçesi olma özelliğini elinde bulunduran bu ilçemizde de meydana gelen her türlü gelişmeleri en geniş ve özgün manada sizlere ulaştırmak için alt yapımızı ve kadromuzu kurduk.
 
Bağcılarda birçok akrabam ve Malatya’lı hemşehrim ikamet ettiği için bağcılar ile irtibatım çok kuvvetli ve her gün mutlaka burada ikamet eden bir iki dostumla hal hatır sorarım.
Ayrıca Malatya ile ilgili kurulu bulunan onlarca dernek de bu ilçede mevcut.Mesela Malatya kültürünü yaşatma derneği, üyesiyim.MİAD(Malatyalı İşadamları Derneği)nin her türlü etkinliğine katılırım.Erenli Derneği başkanı Hazma Fidan Dostumla sık sık konuşuruz.Bu ve benzeri konulardan dolayı Bağcılarla içli dışlı bir insanım..
 
Çalışmak Belediye başkanlarımızdan halka duyurmak bizden diyoruz .Gerek Ak Parti
iktidarının gerekse yerel temsilcileri olan Ak Partili Belediye başkanlarının çok güzel çalışmalar yaptıklarını biliyorum ama bunları halka yeterince anlatamadıkları da ortada.
Kendileri de bunun farkında inşallah bu dönem İSTANBUL TIMES VE BAĞCILAR gazetesi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapacağız kısmetse.
 
 
Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanlığı
 
Ak Parti Bağcılar ilçe başkanı Necati Karagöz ve ekibinin yaş ortalaması 35’in altında.
Samimi ve içten bir şekilde çalışıyorlar.Lokman Başkan ile aralarında hiçbir ihtilaf ve sorun yok.Başarıya odaklanmışlar sloganları da İşimiz ÇALIŞMAK Gücümüz MİLLET olarak belirlenmiş.Gazete çalışanlarımız ile beraber nezih ve ferah bir ortam olan Bağcılar ilçe başkanlığına gittik.İlçe Yönetim kurulu üyesi genç ve dinamik arkadaşımız olan Gökmen Kılıçbay oradaydı. O da Lokman başkanın söylediği gibi Hedeflerinin % 65 oy almak olduğunu beyan etti.
Kılıçbay Bağcılarda yaptıkları çalışmaları bize anlatırken tam o sırada Bağcılar’dan İl genel meclis üyesi olan Hacı Yılmazçetin sohbet ettiğimiz masaya gelerek sohbete dahil oldu.Bilgi donanımı olarak kendisini yetiştirmiş bir kişi olduğu her halinde belli olan üstadın ağzında bal damlayarak Ak parti iktidarı ve Bağcılar Belediyesi’nin icraatlerini çok güzel ve akıcı bir üslupla anlatıyordu.Aynı şekilde Bağcılardan il genel meclis üyesi olan Ziyaettin Yazıcı da tecrübeli bir siyasetçi olarak Hacı Bey’in söylediklerine katıldığını beyan etti.Acil bir işimiz olmasaydı daha saatlerce kendisini dinleyebilirdik.Üstadın konuşması devam ederken telefonuma gelen bir mesajda daha önce birlikte çalıştığımız Zeytinburnu Belediyesi Meclis üyesi İlyaz Saka’nın kayınpederinin ’nin hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrendim.Ve Cenazesinin de Bağcılar Güneşli’de Bulunan Kazak Camisinden kaldırılacağını öğrenince İlyaz bey’e taziye ziyaretinde bulunmak üzere Ak Parti Bağcılar’ dan ayrıldık.Lokman başkan seçmenlerine siz oy kullanmazsanız ben kaybederim düşüncesini aşılamalı.Yoksa her platforma biz % 65 oy alacağız derse kendi seçmeni de tek başına bu kadar oy alacağını söyleyen bir parti için biz oy kullanmazsak da partimiz seçimi kazanır duygusu yerleşirse o zaman bu sıkıntı yaratabilir.Tamam seçmenine güçlü olduğunu vurgulamak gerekir ancak kendisine oy verecek seçmene de senin oyun benim için hayatiyet arz ediyor mutlaka sandığa gel ve bana oyunu ver duygusunu da aşılamalı.Benden söylemesi gerisi başkana ve ekibine kalmış.
 
Saadet Partisi Adayı Mukkader Başeğmez
 
Gerek halkın nabzını gerekse Saadet Partisi Bağcılar ilçe başkanlığındaki durumu müşahade etmek üzere ilçe başkanlığına gittik.Oldukça büyük bir salonları var ancak salon o kadar dağınık ve karışık ki ruhum daraldı.Biz gazeteciler ortama ve oradaki heyecan ve şevke çok dikkat ediyoruz.Başeğmez’in halk nezdindeki imajı fena değil.Ancak o salonun perişan halini görünce halk arasındaki Saadet partisine olan tevecühün ilçe başkanlığındaki duruma yansımadığını gördük.Halkın genel kanaati 2004 deki Ak Parti üstünlüğüne rağmen Saadet Partisinin burara da % 17 oy alması partilileri bu dönem oldukça umutlandırmış durumda.
Merkez mahallesinde bulunan minik Bağdatlı Lokantasına gidip hem bir çorba içmek hem de halkın uğrak yeri olan bir yerin sahibinin görüşünü öğrenmek istedik.Lokanta sahibi Şanlıurfalı 27 yaşındaki Emin Balakan gelenlerin nabzını bize bir güzel anlattı.Davos’tan önce   Saadet partisine karşı daha fazla ilgi ve alaka varken şimdi biraz azaldı ama Mevcut başkan SP adayı Mukkkader Başeğmez’i ciddiye almalı diyerek başkana sesleniyordu.
Halkın geneli Eski başkan Feyzullah Kıyıklık ve Lokman başkanı seviyor. Ancak biz açık ara farkla öndeyiz,daha seçime iki ay kala sanki seçimleri kazanmış gibi hareket edilmesini de doğru bulmadığını söyleyen birçok seçmen ile de karşılaştık.
Halk siyasilere karşı gerçek görüşünü söylemeyebilir ancak basın mensuplarına en yalın şekilde duygularını söylediğini biliyorum.SP.Bağcılar ilçe yöneticilerine sesleniyorum bir an önce sahip olduğunuz o büyük salonu o perişan halinden kurtararak daha işlevsel hale getirmenizi öneririm.
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi
 
CHP Bağcılar ilçe örgütüne de ziyarette bunduk.İlçe başkanları ve belediye başkan adayları o an ilçede değillerdi.Çalışan personele Gazetemizin malini verip çıkarken orada çay içen ve Elazığlı olduğunu söyleyen bir seçmen bana neden bir şeyler sormuyorsunuz dedi.
Muhabirimizde Bağcılarda belediye başkanlığını hangi parti alır diye bir soru sordu ?
Seçmenin cevabı bana çok enteresan geldi.Burada seçimi kim alır bilmem ama Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu alacak dedi.Bu bana şunu gösterdi.Demek ki bağcılarda ikamet eden CHP’li seçmen ilçede CHP’nin şansının olmadığını biliyor diye yorumladım.
 
Tabi bu görüş ne belediye başkanlarının,nede ilçe başkanlarının görüşü,ama orada bulunan seçmenin bile Bağcılarda CHP’nin güçlü olamadığına inandığını gösteriyordu.
 
Bağcılar Halkı’nın Lokman Çağrıcı’ya Bakış Açısı
 
Bağcılar halkı yapılan hizmet ve çalışmaları takdir ediyor.Lokman Başkan ve ekibinin bu dönem daha güzel işler yapacağına inanıyor.Halk Belediye başkanı Lokman Çağrıcı’nın
etkili bir seçim kampanyası yürütürse hedefi olan % 65’e ulaşabileceğini hayal görmüyor.
Ancak 3 dönem Milletvekilliği yapan ve Bağcılar’da ikamet eden Sivaslı seçmen çoğunluğu da göz önüne alınırsa eski ve tecrübeli bir siyasetçi olan Mukkader Başeğmez’in de dikkate alınması gereken bir rakip olduğunu Bağcılarda yaptığımız alan çalışmasında gördüğümüzü de belirtmeliyiz.Halkın söylediği en önemli şey Lokman başkan öyle bir çalışma mekanizması kurmalı ki her eve ve seçmene bir şekilde mutlaka ulaşması gerektiğini birçok seçmen ifade ediyor.Halkımız kendisine oy vermezse bile çalışan insanları seviyor ve takdir ediyor.
 
Bugüne kadar gördüğüm ve bana gelen bilgilere göre halkın ekseriyetinin Lokman başkan’a karşı negatif enerjili olmadığını duydum ve gördüm.
 
Diğer bir güzellik de Başkanın İlçe teşkilatı ile hiç bir sorunu da yok.Basın danışmanı Abdurrahman Cüneyd Fidancı da gayet samimi ve pozitif enerji ile çalışarak basın mensuplarının başkana ve çalışmalarına karşı önyargılı yaklaşmalarının önündeki tüm engelleri kaldırmış durumda.O halde Bağcılarda eksik olan tek şey başarı, oda 29 Mart 2009 da yakalanırsa başkan ve ekibi mutlu son ulaşır diyorum.
 
Çalışan ve halkın sorunlarına kendisine dert edinen herekse saygılar sunarım…
 
h.cetiner@istanbultimes.com.tr
msn.cetinerhuseyin@hotmail.com
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186