banner175

AK PARTİ ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI EYÜP TOPAL: "AK MİSYON YENİ VİZYON"

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Eyüp Topal ile adaylığı ve gerçekleştireceği projeler üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Topal, Zeytinburnu için, AK Misyon ve yeni vizyon diyor.

AK PARTİ ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI EYÜP TOPAL: "AK MİSYON YENİ VİZYON"

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Eyüp Topal ile adaylığı ve gerçekleştireceği projeler üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Topal, Zeytinburnu için, AK Misyon ve yeni vizyon diyor.

04 Ocak 2009 Pazar 23:42
AK PARTİ ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI EYÜP TOPAL:
banner171
AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Eyüp Topal ile adaylığı ve gerçekleştireceği projeler üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Topal, Zeytinburnu için, "AK Misyon ve yeni vizyon" diyor. Topal ile yaptığımız söyleyişide birbirinden ilginç projeler ve vaadleri sizler için yazdık.
 Ömer ADIYAMAN-Ferdi TÜRK ISTANBUL TIMES
Merhabalar Sayın Topal; sizi tanımakla başlayalım. Eyüp Topal Kimdir?
 
Merhabalar; Eyüp Topal Giresun Çamoluk Sarp Kaya Köyü Kayıtlı olup 19.05.1966 yılında İstanbul Bebek Arnavutköy’de dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Bebek Ortaokulu’nda, Liseyi Maçka Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdim. Üniversite hayatıma ise Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde tamamladım ve ticari yatırımlarımız için geldiğim Zeytinburnu’nda 22 yıldır ikamet etmekteyim. 18 yıllık evli olmakla birlikte 2 erkek 1 kız evlat sahibiyim.
Peki adaylık sürecinize geçelim. Nasıl karar verdiniz?
Dediğim gibi yaklaşık 22 yıldır Zeytinburnu’ndayız. Bu ilçenin İstanbul’un en gözde ve merkezi bir ilçesi olduğunu düşünüyorum. Kentsel dönüşüm süreci ile gelişimini tamamlaması, hak ettiği ilgiyi görmesi gerektiği kanaatindeyim. 22 yıldır Zeytinburnu’nda kazanan, ikamet eden bir iş adamı olarak Zeytinburnu’nun gelişimine hizmet etmek, burada kazandıklarımızı yine burada harcamak adına bu göreve talip olduk. İnşallah hayırlısı ile Zeytinburnu’nda çıtayı daima yukarılara, bayrağı daha ilerilere götürmek için “aynı” misyon, “yeni” vizyon ile “bizde varız” diyoruz.
Peki Zeytinburnu’na neler yapmayı düşünüyorsunuz. Zeytinburnu halkı neden size oy versin?
 
Biz bütün projelerimizden önce Zeytinburnu halkına şunu vaad ediyoruz. Belediyelerinin kapıları kendilerine sonuna kadar açılacaktır. Halkıyla barışık, güler yüzlü bir belediyecilik anlayışı ile Zeytinburnu halkı ile el ele, alanında uzman kurumlar ile kollektif çalışan bir belediyecilik anlayışı ile Zeytinburnu’nu yönetme sözü veriyoruz. Zeytinburnu kentsel dönüşüm projesinde pilot bölge seçildi. Bizde bu çerçevede yepyeni bir imar anlayışı ile daha şık bir görüntüye kavuşturmaya çalışacağız. Zeytinburnu’nun en büyük sorunlarından biri otopark sorunudur. Otopark sorununa ve ilçenin içindeki trafik akışını daha düzgün bir hale getirmeye yönelik projelerimiz mevcuttur. Sonra yeşil bir Zeytinburnu istiyoruz biz, milli eğitime yönelik projelerimiz var. Sokak çocuklarımıza yönelik rehabilitasyon projelerimiz var. Gençlerimize yönelik projelerimiz içerisinde, gençlik merkezleri açmayı düşünüyoruz. Onlarla sosyal hayatı dışarıda zararlı alışkanlıklarda aratmayacak, sanata ve kariyere yönelik gençlik merkezleri yaparak topluma yararlı pırlanta gibi gençlerimiz olsun istiyoruz.Zeytinburnu’nun başka bir özelliği, hastaneleridir. Göğüs hastalıkları hastanesi, Ermeni Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi gibi büyük hastanelere ev sahipliği yapan ilçemizi bir sağlık vadisi haline getirmek istiyoruz. Sonra bizim ilçemiz çok güzel ve şirin bir sahil bandına sahip, fakat bu sahil bandının kullanım oranı hiç yok denilebilecek derecede az. Sahil bandının kullanabilirliğini gerekli kurumlarla birlikte artırmak istiyoruz. Ayrıca Zeytinburnu denildiğinde akla gelen dericilerimiz ve tekstil atölyelerimizin gelişimine katkıta bulunacak projeler üretme çabasındayız. Zeytinburnu tam bir kültür hazinesine ev sahipliği yapmaktadır. Zeytinburnu girişindeki üç el heykeli de bunu ifade etmektedir. Zeytinburnu; Müslüman’ı, Hıristiyan’ı, Musevi’si, Alevi’siyle, Çerkez’iyle Kürt vatandaşları ile, Rum’u, Ermeni’siyle tam bir birlik beraberlik örneğidir. Biz bu kültür hazinesi’ni en verimli şekilde kullanmak istiyoruz. Sayın Başbakanımızın getirdiği belediyecilik anlayışının, 3Ç (çöp, çukur, çamur)un yanına 3G ekliyoruz. Yani güler yüz, güven, güzel söz diyoruz. Göreve talip olduğumuz dile getirerek, görev verildiği takdirde de, az önce saydığımız farklı kültürlerin sahibi olan tüm halkımızla el ele, örnek bir belediyecilik anlayışını Zeytinburnu’nda sergilemeye adayız diyoruz.
Peki ailenizin ve arkadaşlarınızın desteği nasıl size?
Gerek arkadaş çevrem olsun, gerekse ailem bugüne kadar verdiğim kararlarda destekçim olmuşlardır. Attığım başarılı imzalar da bu sayededir. Onlar dün olduğu gibi bugün de yanımdalar. Hepsine ve aileme özellikle bana geleceğimizin çok daha güzel olacağını hissettiren çocuklarıma minnettarım.
 
Belediye başkanı olmanız halinde hangi projelere imza atacaksınız. Başlıklar halinde önemli projelerinizden bazılarını anlatır mısınız?
Elbette. Size başlıklar halinde halka arz ettiğim şekilde açıklayayım.
SOKAK ÇOCUKLARININ REHABİLİTE EDİLMESİ
 
Ülkemizin hızlı endüstrileşmesinin doğurduğu sağlıksız kentleşme sonucunda toplum yapısındaki değişikliklerle aile yapısı farklılaşma göstermiştir. Ve istenmeyen değişimlerden biri olan göç olgusu ortaya çıkmıştır. Ekonomik nedenlerden dolayı aileye para getiren kişi evin babasıyken, işsiz kalması sonucu ya da kazanılan paranın kentte yaşama koşullarına oranla yetersiz kalmasıyla daha kolay iş bulan evin annesi sonra da çocuğu çalışmaya başlamaktadır. Sokak çocukları, ailesinin geçimine katkıda bulunmak yada kendi masraflarını karşılamak için günün bir bölümünde mendil, sakız, su veya kart satarak, ayakkabı boyacılığı yaparak, kırmızı ışıkta araba camı silerek, sabit noktalarda dilencilik yaparak sokakta çalışan, gecenin erken yada geç bir saatinde evine dönen veya bir aileye sahip olmayan, evsiz çocuklardır. Bir kısmının ailevi ilişkileri yok denilecek derecede sürerken, bir kısmı ise aileden yoksun çocuklardır. Şiddet, fiziksel ve cinsel istismar, başkaları tarafından suç işlemeye zorlanma, yaralanma, kronik-tehlikeli bulaşıcı hastalıklara yakalanma, bakımsızlık sonucu oluşan sendromlar, kaçırılma, öldürülme vb. tehlikelerle karşı karşıya olan bu çocukları rehabilite etmek adına bu proje ile onları hayata kazandırmayı ve iş hayatına yakınlaştırmayı hedefliyoruz.
EĞİTİME DESTEK PROJESİ
Eğitimin önemi kuşkusuz herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Fakat günümüzde gerek genç nüfusumuzun fazlalığı, gerek göçler nedeniyle eğitimde çözüm bekleyen okul binalarının, sınıf mevcutlarının, iç ve dış donanımızın kalitesi, kapasite ve nitelik sorunlarına yol açmaktadır. Sadece bina yaparak eğitimin kalitesini arttırmak mümkün değildir. Okullarımızın fiziksel ve donanımsal ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Eğitim sorunlarımızın çözümü için eğitimin her kademesinde okul ve bina ihtiyacının yanı sıra eğitim materyallerine de ihtiyaç vardır. Bu çerçevede, okullarımızla koordineli bir şekilde çalışarak, okullarımızın altyapı ve fiziki imkânlarının sağlanmasını, artırılmasını ve yapılacak etkinliklerde okullarımızı destekleyerek eğitim seviyemizin yükselmesine katkıda bulunmayı planlıyoruz.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ OKUL SERVİSİ İMKANI
Okulu uzakta olanlar ya da daha küçük olan öğrenciler için evden okula ,okuldan eve belli bir ücret karşılığı götüren okul servisleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Şehir trafiğinin kargaşası ve yoğunluğu düşünürse, günümüzde yaygın olarak kullanılan okul servisleri, hem çocuklar için hem de aileler için sağladığı güvenlik ve kolaylık bakımdan tercih sebebi olmaktadır. Hazırladığımız bu projede hedefimiz, çocuklarının okula gidiş gelişinde sorunlar yaşayan aynı zamanda maddi imkanlarının yetersizliğinden dolayı servis hizmetinden yaralanamayan aileler için ücretsiz okul servisi imkanı sunmaktır.
SAHİL BANDI ETKİNLİKLERİ
Zeytinburnu sahili, üzerinde yer alan uluslararası düzeydeki tarihi, kültürel değerleri ile birlikte, kültür ve doğa turizmi açısından önemli cazibe noktalarından biri olup, Zeytinburnu'nun önemli prestij bölgelerinden biri olmaya yönelik büyük bir potansiyel taşımaktadır. Zeytinburnu sahilinin, halkımız için daha verimli hale gelmesi adına yürütülecek olan proje de öncelikli olarak güvenlik sorununu ele alacağız. Bu bağlamda diğer yetki merciileri ile iş birliği içerisinde güvenlik tedbirlerinin artırılmasının yanında vatandaşlarımızın rahat bir şekilde spor yapabilmeleri, yürüyüş yapabilmeleri ve huzurla dinlenebilecekleri bir ortam yaratmayı sağlayacağız. Kültürel ve tarihi açıdan önem arz eden Zeytinburnu sahil bandını daha iyi bir şeklide değerlendirmeyi ve bununla birlikte turizme yönelik tanıtım hizmetlerini artırmayı ve rehabilite etmeyi hedefliyoruz.
AİLE İÇİ İLETİŞİM VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZLERİ
Aile içi iletişim, aile üyelerinin aralarında, nasıl bir iletişim kurulduğunu ve nasıl bir ilişkinin olduğunu ifade etmektedir. Aile içi iletişim konusunda, önemli olan sorun olup olmaması değil; sorunun nasıl çözümlendiğidir. Çatışmanın uygun bir biçimde çözülmesi de ancak etkili iletişim becerilerinin kullanılması ile mümkündür. İletişimin doğru ve iyi yürütüldüğü ailelerde, sorunların az yaşandığının görülmesinin yanı sıra tüm aile bireylerinin ruh sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Bu merkezde, aile içi iletişim ve psikoloji konularında, bilgi ve yardım almak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olacak uzmanlarımız bulunacak ve sorunların çözümünde her biri birer danışman görevi yürütecektir. Bu proje ile aileleri iletişim konusunda bilinçlendirmek, böylece toplumun kültür ve bilinç düzeyini artırmak hedeflemektedir.
GENÇLİK MERKEZLERİ
Geleceğin teminatı olan gençlerimize, hayatlarını nasıl yaşamak istedikleri kararında ve varmak istedikleri hedefleri konusunda onları bilinçlendirme çalışmalarını yürüteceğimiz gençlik merkezleri kuracağız. Bu gençlik merkezlerinde, eğitim uzmanlarıyla yapılacak etkinlikler çerçevesinde, kültürünü ve tarihini bilen, hedeflerine yön verebilen bir gençlik yaratılması için çalışılacaktır. Bu gençlik merkezleri, eğitim hayatlarında kazandıklarının yanı sıra kendilerini geliştirmeleri ve maddi manevi her türlü donanıma sahip olmaları gerektiği inancıyla oluşturulmuş bir projedir. Gençlerimize, hayatlarında varmalarını istedikleri hedefler yolunda, rehber olmak amacıyla bu gençlik merkezlerini kuracak ve hizmete sunacağız.
 
EV HANIMLARI İÇİN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI
 
Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır. Bir mesleğe sahip olmak için maddi, manevi imkanlara sahip olamamış veya ailevi sebeplerden ötürü ya da kişisel tercihi olarak çalışmayan kadınlarımızın sayısı fazladır. Fakat çalışmamaları ve çalışma hayatının getirdiği sosyal çevreden uzak kalmaları, kadınlarımız üzerinde önemli derecede olumsuz etkiler yaratmaktadır. Ayrıca imkansızlıklardan ötürü ruhsal açıdan çöküntü yaşayan kadınlarımızın hem ekonomik güç kazanması için, hem ailesine destek olmak için hem de ruhsal bakımdan iyileştirmek için meslek edindirme kursları açmayı planlıyoruz. Bu proje çerçevesinde amacımız; ev hanımlarımızı iş hayatına, sosyal çevreye kazandırmak ve kişisel gelişimlerine katkı da bulunmaktır.
YAŞLILARIMIZA YÖNELİK PROJELER
Yaşlılara verilen hizmetlerin tarihi incelendiğinde, yardım biçimlerinin toplumların toplumsal ve kültürel yapılarına ve inançlarına göre kalıplaştığı görülmektedir. Eski dönemlerde yaşlılar inançlara, geleneklere dayalı ve toplumdan kaynaklanan destek yardımlarla korunmaktaydı. Türk toplumunda her dönemde yaşlılara yardım edildiği, yaşlıların korunmaya alındıkları eski kurumların varlıklarından anlaşılmaktadır. Yaşlı vatandaşlarımız açısından neler yapılabilir sorusuna ülke şartları göz önüne alınarak projeler geliştirilmelidir. Yaşlıların korunması, tedavisi ve rehabilitasyonu, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza sunacağımız rahat mekanlar ile hizmet vermeyi hedefliyoruz. OTOPARK Her geçen gün artan araç sayısı motorlu taşıtların belli bir süre için bırakıldığı yerler olan otoparkların yetersizliğini gözler önüne seriyor. Özellikle mesai saatleri içerisinde yaşanan trafik yoğunluğu sürücüleri olduğu kadar vatandaşları da rahatsız etmektedir. Otopark sıkıntısından dolayı sürücülerin araçlarını yol kenarına park etmesiyle bu sorun daha da hissedilmektedir. Park edilen araçlar yolu işgal etmekle birlikte kazalara sebebiyet vermektedir. Okul çıkışlarında ise bu tehlike kendisini daha çok göstermektedir. Tüm bunların yanında ilçenin çirkin bir görünüm sergilenmesine de neden olmaktadır. Tüm bu nedenler çerçevesinde, otopark anlayışını değiştirmek adına hem E-5?e paralel hem de toplu taşıma araçlarına uygun ve yarar sağlayacak bir otopark projesini hayata geçireceğiz. Bu proje ile insanlar araçlarıyla merkeze gelip pilot otoparkları kullanabilecek, kurumlar bu otoparkları aktarma merkezleri olarak kullanabileceklerdir. Amacımız, güzel ilçemizde trafik yoğunluğunu rahatlarmaktır.
SAĞLIK VADİSİ
Zeytinburnu, İstanbul?un en önemli ve büyük hastaneleri bünyesinde barındırmakta ve sadece Zeytinburnu halkı için değil; civar semtlerden de gelen vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Madde bağımlılığı üzerinde yoğun çalışmalar yapan araştırma hastanelerinden, değişik bir sosyal anlayışla hizmet veren hastanelere kadar sağlık kurum ve kuruluşları bakımdan zengin olan Zeytinburnu?nun bu yönüyle tanıtımını daha iyi yapmak, ilçemizi bir sağlık vadisi haline getirmek ve bölgemizin sağlık alanındaki için aktivasyonu artırmak amacındayız.
SAĞLIK OCAĞI HİZMETLERİ
 
Sağlık ocakları, Sosyal Devlet olmanın getirdiği ve hastaneler kadar personel, ekipman ve kaynağa sahip olan hizmetlerini bölgesel olarak veren sağlık hizmet kurumlarıdır. Gelişmemiş ya da gelişmekte, kalkınmakta olan bölgelerde veya nüfus bakımından çok fazla kalabalık olmayan bölgelerde kurulan ve birinci basamak sağlık hizmetleri veren kuruluşlardır. Görevi, birinci basamak sağlık hizmeti vermek olan sağlık ocaklarının donanım olarak yeterliliklerinin sağlanmasını, bölgesel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak sayı ve bölgesel dağılımının düzenlenmesini, gerekli ve yeterli personel ihtiyaçlarının sağlanmasını ve etkili, verimli bir hizmet sunulmasını amaçlıyoruz. Bu amaçlara ulaşmak için birinci basamak sağlık hizmetlerinin çağdaş bir yaklaşımla yeniden düzenlenmesi, yaygınlaştırılması ve tüm toplum bireyleri tarafından tercih edilebilir bir şekilde sunulması gerekmektedir..
GEZİCİ SAĞLIK HİZMETLERİ
Gezici sağlık hizmeti, sağlık kurumlarının dışında köy, mahalle ve ailelerin evlerinde yürütülen koruyucu sağlık hizmetleri ile gerekli olduğu hallerde ayaktan teşhis ve tedavi hizmetlerdir. Bu doğrultuda, gezici sağlık hizmetleri ile farklı sebeplerle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan nüfusa, temel sağlık hizmetleri yerinde sunulmayı amaçlıyoruz. Halkımıza, sağlık konusunda, Çocuk Sağlığı Hizmetleri, Bağışıklama Hizmetleri, Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele, Kronik Hastalıklarla Mücadele, Toplum Beslenmesi Hizmetleri, Üreme Sağlığı Ve Aile Planlaması Hizmetleri, Halkın Sağlık Eğitimi vb. hizmetlerde bulunacağız. Sağlık hizmetlerinde ulaşılabilirliği artırmayı, bütün vatandaşların düzenli olarak sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamayı ve toplum sağlığını korumayı ve yükseltmeyi amaçlayarak gezici sağlık hizmetleri uygulamasını belediye olarak etkin şekilde yürütmeyi hedefliyoruz.
ENGELLİLERİ TOPLUMA KAZANDIRMA HİZMETLERİ
Türkiye?de özürlü vatandaşlarımızın oranına baktığımızda, ortaya çıkan sonucun göz ardı edilebilecek bir rakam olmadığını görmekteyiz. Fakat bu rakamın, özürlü vatandaşlarımızın sahip olduğu imkanlarla ve onlara sunulan hizmetlerle yeterince örtüşmediğini de görmekteyiz. Özürlü bireylerin toplumda diğer vatandaşlarımızla eşit haklara sahip olduğu ve çevrenin, toplumun özürlü bireylerin yaşamasına uygun şekilde düzenlenmesi zorunluluğunu unutmamak gerekir. Gelişimlerini sağlayabilmeleri, iyi bir eğitim alabilmeleri, sahip oldukları becerileri ile donatılmaları için bütün fırsat ve elverişli ortamlar yaratılmalıdır. Özürlülere çalışma yaşamında yer verilmeli ve iş yaşamlarında diğer çalışanlara verilen imkanlar doğrultusunda eşit davranılmalıdır. Bu proje çerçevesinde, özürlü bireylerimizi topluma kazandırarak aileleri ile birlikte yaşam kalitelerini arttırmayı ve toplumda davranış değişikliği oluşturmayı hedeflemekteyiz.
PEYZAJ PROJESİ
Peyzaj, bir noktadan bakıldığında görüş çerçevesi içine girebilen doğal ve kültürel varlıkların bir arada meydana getirdikleri görünüş demektir. Doğaya düşkün bir millet olarak peyzaj aslında içiçe yaşadığımız ortam da denebilir. Böyle bakılınca içinde yaşadığımız dünya; kaldırım taşından çocuk parkına, doğa yürüyüşü yaptığımız dere kenarından bir müzenin bahçesindeki eserlerin yerleştirilişine,çok katlı bir binanın çevre düzenlemesine, evimizin bahçesi ve rengine kadar hissettiklerimizin gördüklerimize bir yansıması gibidir. Zeytinburnu?nun, sayıca fazla yeşil alanları ve bunun yanı sıra sahil bandı ve sahip olduğu tarihi kültürel güzelliklerini harmanlayarak Zeytinburnuluların doğayla ve yeşille iç içe yaşayabilmesi için elimizdeki tüm imkanları kullanacağız. Dikilmesini planladığımız çiçek ve bitkilerin yanında yapacağımız aydınlatma çalışmaları ile de bu güzellikleri pekiştirmeyi hedefliyoruz.
 
 

EYÜP TOPAL KİMDİR?

Giresun Çamoluk Sarp Kaya Köyü kayıtlı olan Eyüp Topal, 19.05.1966 İstanbul Bebek Arnavutköy doğumlu olup, 22 yıldır Zeytinburnu'nda ikamet etmektedir.

EĞİTİMİ

İlkokulu Bebek Ortaokulu'nda okumuş, Lise hayatına Maçka Endüstri Meslek Lisesi'nde devam etmiştir. Üniversite öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde tamamlamış ve 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim - Bilişim Sistemleri Akademik Programı'na katılmıştır.

ÇALIŞMA HAYATI

Yaklaşık iki buçuk yıl kadar ulusal gazetelerde çeşitli görevlerde bulunan Eyüp Topal, sonrasında ortaklı bir yapı olan Alçam Yapı Malzemeleri'nin kurucularından olmuştur. Şuanda ise kendi aile şirketleri olan Seycan Seramik'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari yaşantısını sürdürmektedir. Ayrıca; Zeytinburnu Spor'un 1. Lige çıktığı dönemde, 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basketbol Şube Sorumlusu olarak görev yapan Topal, 2005 yılında kurulan TÜMSİAD'da kurucu üye ve eğitim komisyon başkanlığı TİMDER'e ise yönetim kurulu üyesi görevlerini devam ettirmektedir.

 

SİYASİ HAYATI

MGV, Refah Partisi ve Fazilet Partisi gençlik kollarında görevler üstlenmiş olan Topal, siyasi yaşantısını Ak Parti çatısı altında yürütmektedir. Ve bugün siyasete politik bir imza ile devam etmek isteyen Topal, Zeytinburnu Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığını ilan etmiştir.

AİLE YAŞANTISI

On sekiz yıldır evli olan Eyüp Topal; bir kız, iki erkek evlat sahibidir. Evine ve ailesine düşkün bir yapıya sahip olan Topal, eşinin deyimiyle evcimen, çocuklarının deyimiyle harika bir aile babasıdır.

HOBİLERİ

Kitap okumayı çok seven, edebiyatın gençliği yetiştirdiğine, yaşlılığa ise zevk verdiğine inan Topal, kitaplar için "iyi günlerde değerli birer hazine, kötü günlerde ise muhteşem birer teselli ve sığınaktırlar" demektedir. Ayrıca Tarihe olan düşkünlüğü ile de bilinen Topal, tarihi mekânları gezmekten hoşlanmaktadır. Topal Tasavvuf Musikisi ve Türk Halk Müziğine de ayrı bir ilgi duymaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186