banner175

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanından Basın Açıklaması

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanımız Av. İsa Mesih ŞAHİN, Kadıköy Belediyesinin bir yıllık faaliyet raporunu ve Kadıköy’deki seçim sürecini değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanından Basın Açıklaması

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanımız Av. İsa Mesih ŞAHİN, Kadıköy Belediyesinin bir yıllık faaliyet raporunu ve Kadıköy’deki seçim sürecini değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi

istanbultimes
istanbultimes
21 Nisan 2015 Salı 16:25
AK Parti Kadıköy İlçe Başkanından Basın Açıklaması
banner171
 Yerel ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği ve katılım sağladığı basın toplantısında İlçe Başkanının  yanı sıra 1. Bölge Milletvekili Adayı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kadıköy SKM Başkanımız Av. Mehmet Denizoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyemiz Ömer Şahan,  AK Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyelerimiz, Göksel Öksüz, Barçin Kayaman, Emin Ali Önder, Hasan Tek, Elif Lale Bilgili basın karşısına geçtiler.

İstanbul Times Haber Merkezi

BİR YILIN SONUNDA Yapacağız diyor. Sonuç, Hayal kırıklığı

Basın toplantısında, Kadıköy Belediyesinin 2014 Faaliyet raporunu ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, bir hayal kırıklığı yaşıyor olmaktan dolayı bu basın açıklamasını yapma gereği duyduğunu ifade eden İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin:

“Kadıköy’ün estetiğini bozan tek bir şey var, o da bu basiretsiz Yerel Yönetimdir. Maalesef 1 yılın sonunda Kadıköy’de yapılan hiçbir şeyi göremiyoruz. Nitekim Sn. Belediye Başkanı da 1 yılın değerlendirmesinde şunu yaptık bunu yaptık diyemiyor.  Yapacağız diyor. Sonuç, Hayal kırıklığı.”

KADIKÖY İÇİN ELEŞTİRİLECEK BİR PROJE YOK!

Kadıköy Belediyesi'nin çalışmalarını eleştiren İlçe Başkanı Şahin, "Projeleri konuşalım diyeceğim ama, ortada değerlendirecek bir proje yok. Eleştirecek bir şey yok. Aykurt Nuhoğlu'nun koskoca bir yılda Kadıköy'e kattığı tek bir şey var" Kocaman bir sıfır" İşte bu yüzden, bugün olmayanı eleştireceğiz. Aklımdaki Kadıköy gibi bir sloganla Kadıköylülerin karşına çıkan ve Kadıköy tarafından belediye başkanlığı yetkisi verilen, Nuhoğlu'nun aklında görüyoruz ki Kadıköy için hiç bir şey yokmuş" dedi.

"İDDİA EDİYORUM Kİ, NUHOĞLU AK PARTİ İÇİN DUA EDİYOR"

Kadıköy'de yapılan mega projelerde AK Parti'nin imzası olduğunu dile getiren İlçe Başkanımız Şahin, "Ben iddia ediyorum Kadıköy Belediye Başkanı, her gün yatıp kalkıp AK Parti'ye dua ediyor. Aykurt Nuhoğlu 7 Haziran'da AK Parti'nin yine tek başına iktidar olmasını istiyor. Ben iddia ediyorum ki, AK Parti'nin Büyükşehir yönetiminden gitmesini asla istemiyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü AK Parti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti Hükümeti olmasaydı, Kadıköy gerçekten bir köy olurdu. Çünkü Kadıköy'ü marka yapan ne varsa, Kadıköy'de mega proje olarak ne varsa hepsi AK Parti'nin eseridir" şeklinde konuştu.

KADIKÖY BELEDİYESİ'NE İSRAİL ELEŞTİRİSİ

Kadıköy Belediyesi'nin İsrail'in Tel Aviv şehrini kardeş şehir olarak belirlemesini eleştiren İlçe Başkan Şahin, "Masum çocukların, savunmasız binlerce insanın katili İsrail'in Telaviv şehrini Kadıköy Belediyesi kardeş şehir olarak kabul etti ama bütün Türkiye zalim İsrail'i kınıyor. Kadıköy Belediyesi de kardeş oluyor. Bu anlayış bu düşünce, bu anlayış bizim değerlerimize ne kadar uzak olduğunun bir yansımasıdır. Belediye Meclisinde kardeşlik ilişkisi bitirilsin teklifinde bulunduk. Teklifimizi kabul etmediler. Ey Kadıköy Belediye Başkanı bütün Türkiye'nin önünde vicdanına sesleniyorum hadi kaldırın bu kardeşliği biz de milletçe alkışlayalım sizi. Ama kaldıramazsınız" ifadelerini kullandı.

"KADIKÖY BELEDİYESİ VİZYON SORUNU YAŞIYOR"

Kadıköy Belediye yönetiminin vizyon sorunu yaşadığını söyleyen İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, "Maalesef Kadıköy'de yerel yönetim fakirliği yaşanıyor. Soyut söylemlerden somut projelere geçemeyen bir Kadıköy Belediye Başkanı ile Kadıköy kayıp bir yılı daha geri de bıraktı. Kadıköy'ün başka bir yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Biz Kadıköy'ün her sorununa AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı müdahil olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu yapıcı muhalefetimiz ile önümüzdeki 4 yılda Kadıköy Belediyesi'ni denetlemeye devam edeceğiz. Kadıköy'ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy'de doğru yerel yönetim anlayışının hayat bulması için erdemli siyasetimize devam edeceğiz. Bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki Kadıköy'ü hak ettiği yerel yönetime bir gün kavuşturacağız" şeklinde konuştu.

KADIKÖY BELEDİYESİ’NE BAŞARISIZLIK BELGESİ


Kadıköy Belediyesi’nin bir yıllık faaliyet raporunu değerlendirmesinin ardından İlçe Başkanımız Av. İsa Mesih Şahin, Kadıköy Belediyesi ile ilgili hazırladığı başarısızlık belgesini kargo ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na gönderdi. Şahin, “Ben iddia ediyorum ki Aykurt Nuhoğlu, 7 Haziran’da AK Parti’nin yeniden iktidar olmasını istiyor” dedi 


İŞTE BASIN AÇIKLAMASI

 Sayın Milletvekili Adayımız, Sayın Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanım, Sayın Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz, Kıymetli Kadıköy Belediye Meclis Üyelerimiz ve çok değerli basın mensuplarımız, 

Kadıköy Belediyesi’nin 1 yıllık faaliyet raporunu ve seçim sürecini değerlendireceğimiz basın toplantısına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum…

Öncelikle ifade etmek istiyorum ki; Kent yönetimi samimiyet ister, kent yönetimi heyecan ister, kent yönetimi fedakârlık ister,  kent yönetimi sevda ister, aşk ister. O kente her hal ile bağlanmayı ister.

Kadıköy’ü yönetiyorsanız, Kadıköy’ü seveceksiniz,

Bağlanacaksınız Kadıköy’e…

Kendinizi adayacaksınız…

Biz kendimizi adadığımız, bağımlılık derecesinde sevdiğimiz Kadıköy’ün hak ettiği mutlu yarınlar için, gece gündüz koşuyoruz, koşmaya da devam edeceğiz inşallah…

Saygıdeğer basın mensupları; Hiç şüphesiz ki, belediyecilik demek, proje demektir.

Eğer; Bir şehirde yerel yönetime talip olmuşsanız, o şehirle ilgili ortaya proje koyacaksınız.. Üreteceksiniz… Yapacaksınız…

Projeniz var mı yok mu?

Projeniz varsa da hayata geçirebiliyor musunuz, geçiremiyor musun?

Bunu konuşalım, masaya bunu yatıralım diyeceğim ama ortada değerlendirecek, masaya yatıracak bir proje yok. Eleştirecek bir şey yok.

Aykurt Nuhoğlu’nun Koskoca 1 yılda Kadıköy’e kattığı tek bir şey var o da “kocaman bir sıfır”

Bugün olmayanı eleştireceğiz!!

Aklımdaki Kadıköy gibi bir sloganla Kadıköylülerin karşısına çıkan ve Kadıköy tarafından Belediye Başkanlığı yetkisi verilen Nuhoğlu’nun aklında görüyoruz ki Kadıköy için hiçbir şey yokmuş. Biz Kadıköy’de yapılan bir şey göremiyoruz.

Biz geçen Yerel Seçimlerde zaten Kadıköy’ün kaybettiği 25 yılı eleştirmiştik. Kadıköy bir 5 yıl daha kaybetmesin demiştik.

Maalesef Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu bu kaybedilen yıllara 1 kayıp yıl daha ekledi.

HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ; Kadıköylüler Aykurt Nuhoğlu’na hizmet için oy vermiştir.. Kadıköylüler Aykurt Nuhoğlu’na daha iyi bir Kadıköy için oy vermiştir.  Gelinen noktada bu yetkinin sorumsuzca kullanıldığı ÇOK AÇIKTIR.

Ancak Sayın Nuhoğlu bir şeyi asla unutmasın;

 Ak Parti Türkiyede iktidarın en iyisini yaptığı gibi,  Kadıköy’de de muhalefetin de en iyisini yapıyor.

4 yıl daha bu doğru muhalefeti devam ettireceğiz.

Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclisinde CHP Grubuna bir siyaset dersi veriyor, muhalefet nasıl yapılır onu gösteriyorlar.

Bu muhalefet dersini vermeye devam edeceğiz.

Kadıköylülerin Belediye Başkanına verdiği yetkinin, Belediye Başkanı tarafından sorumsuzca kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Yanlışın her zaman karşısında olacağız.

Şunu da özellikle ifade etmek isterim.

Biz hiçbir zaman yıkıcı bir muhalefet anlayışı göstermedik. Tam aksine her zaman yapıcı bir muhalefet anlayışı ortaya koyduk.

Biz göreve geldiğimizde Sn. Nuhoğlu’na selam gönderdik ve dedik ki “doğru yaptığınız her şeyin altına imza atacağız, ama yanlış yaptığınız her şeye de çok sert muhalefet edeceğiz.

Her zaman, Kadıköylülerin hakkını koruyacağız.

Ve çok şükür bu sözümüzü dosdoğru uygulamaya devam ediyoruz.

Değerli basın mensupları;

Çok iddialı bir şey söyleyeceğim.


BEN İDDİA EDİYORUM Kİ.

Kadıköy Belediye Başkanı her gün yatıp kalkıp Ak Parti’ye dua ediyor..

Ben iddia ediyorum Aykurt Nuhoğlu 7 Haziran’da Ak Parti’nin yine tek başına iktidar olmasını istiyor, Ben iddia ediyorum ki; Ak Parti’nin Büyükşehir yönetiminden gitmesini asla istemiyor.

Neden biliyor musunuz?

Çünkü Ak Partili İBB, Ak Partili Hükümet olmasaydı Kadıköy gerçekten bir köy olurdu.

Çünkü; Kadıköy’ü marka yapan ne varsa;

Kadıköy’de mega proje olarak ne varsa hepsi Ak Parti’nin eseridir.

Kadıköy’ü marka bir kent yapan Ak Partidir.

Kadıköy’ün estetiğini bozan tek bir şey var, o da bu basiretsiz Yerel Yönetimdir.

Değerli basın mensupları; Maalesef 1 yılın sonunda Kadıköy’de yapılan hiçbir şeyi göremiyoruz.

Nitekim Sn. Belediye Başkanı da 1 yılın değerlendirmesinde şunu yaptık bunu yaptık diyemiyor.

Ne diyor. YAPACAĞIZ DİYOR. Sonuç… Hayal kırıklığı.

Yerel Yöneticilik, belirli bir sürenin sonunda YAPTIK, HİZMETE AÇTIK demeyi gerektirir.

Bu kavramlar CHP’li bir Belediyeye  o kadar uzak ki…

Bizim siyaset anlayışımızda yapmak var, hizmete açmak var…

Onların dünyasında yaptırmamak, yapılan hizmete karşı çıkmak, bir de o meşhur iptal davalarını açmak var. Maalesef biz Kadıköy’de bu zihniyete sahip bir Yerel Yönetime karşı siyaset yapıyoruz.

Değerli Basın mensupları…

Kadıköy Belediyesi’nin 1 yılın sonunda yaptığı elle tutulur hiçbir şey yok ama bazı şeyleri yaptık diyorlar… Bir Belediye Başkanı bunları nasıl gururla söyler anlam veremiyorum…

NE DİYOR?

Okulları boyadık diyor.

Bizim Ak Partili Belediyeler yeni okul yapıyor, okullara muhteşem spor salonları yapıyor; Kadıköy Belediyesi ise okulu boyamakla övünüyor.

İşte bu vizyon farkıdır… İşte bu Ak Parti farkıdır. Hadi siz de yapın, biz de alkışlayalım.

Ama yapamazsınız…

 

Bir de meşhur kardeş şehri var Kadıköy Belediyesi’nin.

Masum çocukların, savunmasız binlerce insanın katili İsrail’in Telaviv(Petah Tikva) Şehri…

Bütün Türkiye zalim İsrail’i kınıyor… Kadıköy Belediyesi kardeş oluyor. Bu anlayış, bu düşünce bizim değerlerimize ne kadar uzak olduğunun bir yansımasıdır. Belediye Meclisinde bu kardeşlik ilişkisi bitirilsin teklifinde bulunduk. Teklifimizi reddettiler.

Ey Kadıköy Belediye Başkanı bütün Türkiye’nin önünde vicdanına sesleniyorum…

Hadi kaldırın bu kardeşliği, biz de milletçe alkışlayalım sizi.

Ama kaldıramazsınız…

Değerli basın mensupları

Kadıköy Belediye Başkanının bir de yapacağım dediklerine bakalım. Ne yapacakmış.

 

Mutlu, huzurlu, kaliteli bir Kadıköy…

İçi boş, soyut söylemlerden başka bir şey değil…

Soyut söylemlerle Belediye Başkanlığı yapılmaz...

Somut Projeleriniz olacak..

Somut projeleriniz yoksa mutlu, huzurlu ve kaliteli bir Kadıköy de sadece aklınızdaki Kadıköy’de kalır…

Yine, Belediye Başkanı üniversite öğrencileri için ÇAMAŞIRHANE KURACAĞIM DİYOR…

Aman Allah’ım ne büyük bir proje…

Evet üniversite öğrencilerine el birliğiyle destek olmalıyız…

Ama bu kadar basit bir proje, Kadıköy’ün marka kalitesini düşürmekten başka bir şey değildir…

Ne çamaşırhanesi… Ak Partili Belediyeler yurt yapıyor, siz çamaşırhane diyorsunuz.

Üniversite kenti, öğrenci kenti Kadıköy’de en büyük ihtiyaçlardan olan muhteşem bir ÖĞRENCİ YURDU YAPIN alkışlayalım sizi…

Ama yapamazsınız…

Aklınızdaki Kadıköy hayali o kadar küçük ki… Bu yüzden yapamazsınız…

Değerli basın mensupları;

Maalesef ki Kadıköy’de bir Yerel Yönetim fakirliği yaşanıyor… Kadıköy Yerel Yönetiminde bir vizyon sorunu yaşanıyor.

Soyut söylemlerden, somut projelere geçemeyen bir Kadıköy Belediye Başkanı ile Kadıköy, kayıp 1 yılı daha geride bıraktı.

Ama Kadıköy’ün başka bir yıl daha kaybetmeye tahammülü yok.

Biz olarak Kadıköy’ün her sorununa AK PARTİ KADIKÖY İLÇE BAŞKANLIĞI müdahil olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Bütün yapıcı muhalefetimizle önümüzdeki 4 yılda Kadıköy Belediyesini denetlemeye devam edeceğiz.

Kadıköy’ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz.

Kadıköy’de doğru Yerel Yönetim anlayışının hayat bulması için; doğru, erdemli siyasetimize devam edeceğiz.

Ve bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki; Kadıköy’ü hak ettiği Yerel Yönetime bir gün kavuşturacağız.

Değerli basın mensupları;

Şimdi soruyorum, 26 yıldır bir yerde iktidarda kalıp da bir tane mega proje üretemeyen bir parti, Türkiye’ye ne verebilir?

Bunun takdirini kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Ben inanıyorum ki; Aklıselim, sağduyulu, vicdan sahibi seçmenimiz bu tablonun farkındadır. Ve vicdan sahibi seçmenimiz bu tablonun farkında olarak 7 Haziran’da yine gerekeni yapacaktır ve Türkiye emin adımlarla 2023 hedefine doğru yürümeye devam edecektir..

Ben bu duygu ve düşüncelerle, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, toplantımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum

Teşekkür ediyorum…

Kaynak;İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Son Güncelleme: 21.04.2015 16:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner186