banner175
banner170

Adıyamanlılar Vakfı'nın Eğitim Desteği Devam Ediyor…
İstanbul’daki Adıyamanlıların en kapsamlı ve en faal Sivil Toplum Örgütlerin başında yer alan Adıyamanlılar Vakfı burs mülakatıyla ilgili çalışmalarına başladı. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında aylık burs miktarını 130 TL den 200 TL çıkararak yeni bir ilke imza atan Adıyamanlılar Vakfı, toplum odaklı ve genç nesillere yönelik sürdürdüğü çalışmalarla gençlerin büyük takdirini topluyor.

17 yıldır her yıl yüzlerce Üniversiteli öğrenciye öğrenim katsı sağladığını belirten Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, eğitime olan katkılarıyla Türkiye’nin ve Adıyaman’ın gelişimine ve kalkınmasına önemli derecede katkı sağladığını söyledi.

Özkartal: “2012-2013 yılı eğitim burslarımızın mülakatlarına başladık. Mülakatlar 30 kasım 2 Aralık tarihleri arasında da devam edecek. Mütevelli ve Yönetim Kurulu olarak bu yıl aldığımız karar gereği aylık 130 TL olan burs miktarını 200 TL çıkarma kararı aldık. Geçen yıl İstanbul’da 500, Adıyaman’daki şubemiz nezdinde de 100 öğrenci olmak üzere 600 öğrencimize burs hizmetinde bulunmuştuk. Her geçen yıl başvurular artmakla beraber imkanlarımız ölçüsünde katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu konuda hayırsever işadamlarımızdan önemli derecede özveri bekliyoruz. Kaldı ki bursu sadece katkı olsun diye vermiyoruz. Gençlerimiz aynı zamanda İstanbul gibi metropol bir şehirde kendilerini yalnız görmediklerini anlasınlar diye veriyoruz” dedi. 

İstanbul Times Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×