banner175

CHP'li Karabat : "AKP döneminde 9 kişiye 1 pul,1 kişiye 9 pul devri geldi"

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Örgütü 4.Olağan Genel Kurulu Eskop Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Güven tazeleyen Karabat iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

CHP'li Karabat : "AKP döneminde 9 kişiye 1 pul,1 kişiye 9 pul devri geldi"

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Örgütü 4.Olağan Genel Kurulu Eskop Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Güven tazeleyen Karabat iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

istanbultimes
istanbultimes
25 Aralık 2017 Pazartesi 01:06
CHP'li Karabat : "AKP döneminde 9 kişiye 1 pul,1 kişiye 9 pul devri geldi"
banner171
Kongreye Katılım Yoğundu
 
CHP genel Başkan yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın divan başkanı olduğu kongrenin katip üyeleri CHP Başakşehir ve İBB meclis üyesi Adulhadi Akmugan,İl başan yardımcısı Yamur Geygel ve Semra Yaman'dan oluştu. Kongrenin başlangıcında bazı delege ve üyelerin neden blok liste ile kongreye gidiyoruz.
 
İstanbul Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner 
 
Çarşaf liste daha adaletli diyerek tepki göstermeleri ve hararetli konuşmalarını gören divan başkanı Öztürk Yılmaz başından geçen bir olayı "ben Musul'da başkonsolos iken bir telefon geldi. Bana konsolos bey size bir sürprimizi olacak kapıya bir adam gönderin diyen bir telefon geldi. Biz de gönderdik 20 dakika bekleyen arkadaşımız gelen giden olmayınca bahçeye bir bomba atıldığını görüp bize durumu haber verdi.
Bir hafta sonra başka bir telefon geldi yine size bir süprizimiz var dendi. Bizde Sürprizin yine bomba olduğunu düşündük ve kapıya gitmedik. Ama kapı ısrarlı çalındığı için açtık baktık bu sefer büyük bir kazanda pilav getirmişler. Dostlar hayat pilav ile bomba arasında gidip gelen bir olaydır. Hayatta hiç bir şey % 100 isabetli olamaz. Hayattan zevk alın ufak tefek şeyler ile sağlığınızı olumsuz olarak etkilemeyin" dedi.
 
Ak Parti,HDP ve Vatan partisi Temsilcileri CHP Başakşehir İlçe Kongresine katıldı
 
CHP Kongresine Ak Parti Başakşehir İlçe Yönetim kurulu üyeleri Engin Telli ve Abidin Koçoğlu katıldı. HDP il başkan yardımcıları ve vatan partisi Başakşehir ilçe başkanı,Güvercintepe Mahalle muhtarı İbrahim Dinç başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve önemli konuk katıldı. Divan başkanı CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve İlçe başkanı Özgür Karabat kendilerini yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkür etti.
 
Karabat yaptığı konuşmada bugüne kadar konuşmalarımda Nazım'ın şiirlerini okudum ama AKP idarecileri anlamadı bu seferde Necip Fazıl'ın bir şiiri ile AKP'ye seslenmek istiyorum dedi ve şu şiiri okudu...
Tek Liste ile girilen seçimde yeniden ilçe başkanı seçilen Özgür Karabat yılların verdiği tecrübe ile delegeleri etkileyen güzel ve etkili bir konuşma yaptı.Karabat konuşmasına başlamadan önce katılımcılara teşekkür etti.
 
İşte Özgür Karabat'ın yaptığı konuşmanın satır başları
 
Kongre Başlangıcında bazı arkadaşlarımız delegenin demokratik seçilmediğini iddia etti.Bu iddia doğru değil.Yaptığımız mahalle delege seçiminde hiç bir mahallede 2.bir liste çıkmadı. Yazılı ve sözlü bir itirazda gelmiş değil. Yönetim kurulu listesini belirlerken Mümkün olduğu kadar demografik yapıya, meslek dağılımına,mahalle durumuna dikkat ettik. Yeter ki arkadaşlarımız görev istesin. Partimizin birçok organı var hepsine görev var.
 
İlçemizde daha çok arkadaşımız sistemin içinde yer alsın düşüncesi ile doğal hakkım olan il delegesi hakkımdan başka bir örgüt mensubumuz için feragat ettim. Başakşehir'den 10 tane il delegemiz var.Bugün onları da seçeceksiniz.Öceki dönem ilçe yönetim kurulu üyesi olan 16 arkadaşımdan 12 tanesi bu dönem değişti. Bu onların başarısız olduğu için yapılan bir şey değil. Yenilenmek ve daha yeni arkadaşlarımızı örgütümüze katmak adına bu değişikliği yaptığımız isişareler sonucu karar altına aldık.
 
Ülkede ekonomik göstergeler iyiye gitmiyor,tekstil bitti,inşaat kepenk kapatıyor,Reza Zerrap ile beraber sıcak para akışı kesildi.Bu kadar olumsuz bir tablo karşısında 2018 ve 2019 da işler daha iyiye gdiecek demek tabloyu okumamak demektir.Ben mali müşavirim hükümet büyüme % 11 diyor ama asgari ücrete % 3.5 zam yapıyor. Soğan fiyatı % 32,Et fiyatı % 62 artmış hükümet enflasyonu tek haneli rakkamlar ile veriyor. Biz ve halkımız kendi aldığı üründeki fiyat artışını bilir. Hükümetin TUİK'e talimat verip şu rakkamları açıkla seçime kadar halkı kandırırsak bu bize 5 sene kazandırır kurnazlığı yapmak ,istemesi seçimde işe yaramayacak.
 
Çanakkale'de yaptığımız Adalet Kurultayı bizim yol haritamız olacak
 
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatları ile Çanakkale'de ypılan Adalet kurultayında nasıl ki farklı düşüncelerde insanları dinleyip fikir ve düşüncelerinde istifade etmişsek aynı şeyi biz de ilçe ölçeğinde yapabailiriz. İlçede yaşayan her kes ile ayı şeyleri düşünmek zorunda değiliz. Ama daha iyi bir gelecek için yapacağımız fikir alışverişinde ortak bir noktada buluşup ilçemizin geleceği için doğru olan ne ise onu yapacağız..
 
İlçe ve ülke bütçesinin nereye harcandığına bakın iktidarın olaylara bakış açısını çözersiniz
 
Hangi ülkede olursa olsun iktidar partilerinin bütçelerine bakın hükümetin olaylara bakış açısını buradan yakalayabilirsiniz. Bizde ilçede ve genelde hükümetin bütçesine bakınca burada alt ve orta gelir grubundan halkın olmadığını net bir şekilde görüyoruz.
 
Bakın gerek ilçe gerek il gerekse de ülkde yapılan bütçelere bir bakın burada ilime, bilime,kültüre ve sanata yeteri kadar değerin verilmediğini net bir şekilde görürsünüz.
 
Yüksek Binalar ve Erdoğan'ın Küstüm Tiyatrosuna Kimse Bizim İnanmamızı beklemesin
 
Karabat İstanbul'un kanayan yarası olan İmar ve kent suçu işlenerek dere yataklarına,sahillere ve uygun olmayan ve bugüne kadar hangi ygönetim işbaşına gelirse gelsin mar vermediği binlerce yere AKP merkezi hükümeti TOKİ ve EMLAK KONUT marifeti ile izin ve imarlar verildi. Bu izin ve imarların Erdoğan'dan habersiz verildiğini düşünmek akla ziyan bir olay değilde nedir ? Erdoğan önce izin veriyor parayı alıp harcadıktan sonrada bunlar nasıl oldu deyip İstanbul'a ihanet etiklerini kendisi söylüyor. Halkımız yapılacak ilk seçimde mademki İstanbul'a ihanet ettiğinizi kendiniz söylediniz o halde size oy yok diyerek tepkisini ortaya oyacaktır.
 
Mademki her şeye br kişi karar verecek o halde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına neden ,ihtiyaç vardır birisi bana bunu anlatsın ? Bu salonda tuzu kuru insan yok.
 
AKP 'nin 16 yıllık iktidarı döneminde daha önce bir ekmeğe muhtaç olan çok sayıda yandaş korunup kolandı. Halk fakirleşirken AKP yandaşı yüzlerce Milyar dolarlık iş adamları oluştu.
 
Bakın GÖLET'te olan yolsuzluklara burada samimiyet var mı ?
 
İstanbul'un her ilçesinde rant odaklı onlarca yapı var. Ama ben sadece Başakşehir'in Gölet bölgesinde yapılan imar yolsuzlukları ile alakalı gözü dönmüş bir yönetimin iş başında olduğunu söylersem herhalde hiç biriniz buna itiraz etmezsiniz.
 
Başakşehir'de ciddi bir mezarlık sorunu var. O zaman ilçe belediye başkanı olan Mevlüt Uysal Mezarlık yerimiz yok diyen vatandaşa sen öl mezarlık yerin benden diyen bir kişi İBB Başkanı yapılıyorsa orada tuzda koktu demek yanlış olmazsa gerek.
 
Ziya Gökalp mahalle sakinlerinin yarısı İzale-i Şuu davalarından dolayı yerlerini atıp satamıyor. Ben bir daha ilçe başkanlığına aday olmayacağım. Eğer 2 sene içinde bu sorunlar çözülmezse ben başkan olmazsam da bir yurttaş olarak mahalle halkımızın dertleri ile o zamanda ilgileneceğim.
 
Hz.Muhammed'in dediği gibi iş ehline verilmediği zaman kıyametin kopuşunu bekleyin sözü bugün AKP iktidarında her alanda geçerli oldu.
 
Yıllarca Konuşmalarımda Nazım'ın şiirlerini okudum AKP karar vericileri anlamadı bu seferde Necip Fazıl Kısakürek'ten okuyayım belki anlarlar deyip şu şiiri okudu
 
Allah'ın on pulunu bekleyedursun on kul,
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul!...
Bu taksimi kurt yapmaz, kuzulara şah olsa,
"Yaşasın kefenimin kefili, karaborsa!.."
 
Konuşması sık sık alkışlara kesilen Karabat son sözlerini;
 
"Tahir olmak da ayıp değil zöhre de,sevda uğruna ölmek de ayıp değil"
 
Demesi ile divan başkanı bende bir şiir okumak isterim deyip şiir okudu.
 
İşte yeni seçilen yönetim Kurulu Listesi
 
1-Özgür Karabat
2-Mehmet Katman

ESAT BODUR                                                                                    İDRİS ASLAN

HASAN HÜSEYİN BOZKUŞ                                                          ZEKERİYA AYDIN

KUDRET ÇELEBİ                                                                               ALİ İHSAN DOĞAN

YASEMİN ÇETİNER                                                                         RAMAZAN ETKAR

ARZU DİZMAN                                                                                HÜMMET GÜNDOĞDU

MUSTAFA ERDEMİR                                                                     YASEMİN KALAFAT

ALİ GÜMÜŞOĞLU                                                                          AYNUR KARADİŞ

İSMAİL İSKENDER                                                                          DİLBER KAYGUSUZ

EMEL KARAMANOĞLU                                                                SERKAN MEŞECİ

HİLAL KARATAŞ                                                                                              MAHMUT ÖZ

HACI MEHMET KATMAN                                                            NAZIM ÖZDİN

HIDIR KOÇ                                                                                         HÜSNİYE PÖZE

CENK SÖBE                                                                                       ALİ MURAT SARIBAYIR

SADEGÜL TOPRAK                                                                         RECEP YILMAZ

AŞKIN TUNA

İL DELEGELERİ

HÜSEYİN AKSU

KIYMET AYDOĞAN

SAMİ BALCI

SALİHA GÜL

BAĞDAGÜL GÜLEN

HAYRETTİN ÖZBAKIR

KAZIM ÖZEREN

KADİR POLAT

ENSER ŞENTÜRK

ERDİNÇ ÜNAL

 
Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
Son Güncelleme: 25.12.2017 14:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Zeki Canpolat 2017-12-28 16:42:51

Gerçekten ilginç bir haber olmuş. Kendimde dahil İlçe yönetimine ve il deleğiline aday Bağımsız adaylar vardı . Yazılmaması manidar. Üstü çizelen bir sürü Y.Kurulu ve il delegesi vardı. Haber adil ve tarafsız olmalı bence.Saygılarımı sunuyorum

banner186