banner175
banner170

Bakırköy, eğitimin lideri
Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, her sınavda en başarılı ilçe olan Bakırköy’ün, veli, öğretmen ve çevre şartları gibi önemli özelliklere sahip olduğunu belirterek, “Belediyemiz bu konuda biraz daha fazla gayret gösterirse çok daha başarılı seviyeye çıkarız” dedi.

İstanbul Times Haber Merkezi / Müzlüm Aktürk 

Emrullah Aydın, Çapa Bilim Koleji Kurucusu Maksut Konyar ve Okul Müdiresi Nuray Yılmaz ve Çapa Eğitim Kurumları Basın Danışmanı Müslüm Aktürk’ten oluşan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, Bakırköy’ün eğitim konusunda İstanbul’un en başarılı ilçesi olduğunu söyledi. Bunda en önemli etkenin eğitimin veli, öğretmen ve çevre şartları unsurunun Bakırköy ilçesinde bulunmasından kaynaklandığını belirten Aydın, eğitim ve öğretime bu yıl başlayan Çapa Bilim Koleji’nin de bu standardı yükselteceğine inandığını kaydetti. TEOG sınavında ilk yıl olmasına rağmen büyük başarı kaydeden Çapa Bilim Koleji’ni tebrik eden Aydın, şunları söyledi:

“Medeniyet oluşumu hastane, ticarette veya başka bir yerde değil okulda başlar. Bunun için eğitime çok önem vermeliyiz. İlçemiz eğitim konusunda diğer ilçelere göre çok daha şanslı bir konumda. Çünkü eğitimin üç ana unsuru; veli, öğretmen ve çevre şartları ilçemizde üst seviyede. İstedik ki, Bakırköy’ün bu özelliğini ön plana çıkarmak ve ‘Eğitim’ denilince Türkiye’nin aklına önce Bakırköy’ün gelmesini istedik. Bu teklifimizi Bakırköy Belediyesi’ne yaptık ancak belediye ‘sanat’ dalını arzu etmiş.”

DÜNYA ÖLÇEĞİNDE EĞİTİM

Çapa Eğitim Kurumları Kurucusu Maksut Konyar da, gerek İncirli’deki Bilim Koleji’nde gerekse Çapa’daki Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde dünya ölçeğinde eğitimi hedeflediklerini söyledi. Türkiye’nin başına ne geldiyse eğitimsizlikten geldiğine vurgu yapan Konyar, “Bu yıl hizmet vermeye başladığımız Bakırköy’de ‘en iyi olmak için’ gayret göstereceğimizi söylemiştik ve henüz yolun başında olmamıza rağmen TEOG sınavında bu amacımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Konyar, Bakırköy’’ün eğitim kalitesi yönünden Türkiye’nin bir numarası olduğuna dikkat çeken Konyar, “Dolayısıyla ilk yılımızda bu başarıyı yakalamamıza vesile olan bütün eğitim kadromuzu, yöneticilerimizi ve bize güvenen velilerimizi tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.      

Özel Çapa Eğitim Kurumları heyeti daha sonra Bakırköy Milli Eğitim Şube Müdürü, İşletme Sosyal Bilim Uzmanı Erol Demir’e de nezaket ziyaretinde bulundu. 

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×